Switch to full style
În ţară şi peste hotare
Răspunde

traseu Timisoara-Resita?

24 Iun 2010, 19:20

pt. cei ce au mai strabatut ruta timisoara - resita... care drum e mai bun, mai putin cariat?
via deta?
via buzias-berzovia?
via lugoj-ezeris?

merci!

Re: traseu timisoara-resita?

24 Iun 2010, 22:13

sal cel mai bun drum catre resita jebel la iesire din voiteg dupa pod faci stanga catre resita nu ajungi la deta,sa nici sa nu te gandesti sa mergi pe buzias ca e dezastru drumul.o seara buna

Re: traseu timisoara-resita?

24 Iun 2010, 23:39

multumesc!
voi face precum zici. am stabilit traseul! dimineata invart roata...

Re: traseu timisoara-resita?

28 Iun 2010, 06:54

bun... am fost... m-am intors.

pt. cei interesati in a urma aceasta ruta:

iunie 2010.
am urmat traseul (arad)-timisoara-jebel-voiteg-gataia-berzovia-bocsa-calnic-resita.
la iesire din timisoara drumul e usor denivelat dar fara gropi.
pana in calnic drumul e demn de pista de F1 - e extraordinar, fara denivelari, fara gropi, multe linii drepte dar si cateva curbe ciudat de stranse in mijlocul campiei. in a doua jumatate a drumului sunt mai multe treceri la nivel cu calea ferata care sunt aranjate (nu au gropi) dar sunt oarecum denivelate si nu recomand tracarea lor cu mai mult de 50 km/h.
intrarea in resita (precum si restul orasului) lasa mult de dorit la capitolul drumuri...

drum bun!

Re: traseu timisoara-resita?

28 Iun 2010, 08:55

Offffffff, acum am citit topicul ... :(
În mare parte e foarte corect ce ai scris :)
Adică, despre drumul de la Şag (marginea Timişorii) până la intrare în Reşiţa. Dar să-l fi văzut acum 2 ani cum era, dacă acum, când mie mi se pare deja cu unele gropi, zici că-i de F1 :-"
Despre trecerile la nivel, una singură are un dâmb mare, prima din Gătaia la ieşire spre Reşiţa, restul se pot trece şi cu viteză mai mare de 50 km/h.

Despre drumurile din Reşiţa ... no comment.
Asta pt că o parte din ele sunt proaspăt asfaltate. Ca să-ţi dai seama cum or fost în primăvară. Off-road curat :-t

În încheiere, îmi pare rău că ai fost în Reşiţa şi n-am ştiut să ne fi văzut şi face to face :)

Toate cele bune tuturor :)
Răspunde