Cumparare

Cumpar Fiesta 1.4TDCI (sau Ford KA TDCI)

Toate subiectele in care nu s-a scris de 3 luni (15.02.2008)
Unde si cat

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Cumpar Fiesta 1.4TDCI (sau Ford KA TDCI)

Mesajde soimumaltez » 16 Dec 2011, 04:54

[i]Doresc sa cumpar un Ford Fiesta 1,4 TDCI (sau KA TDCI) inmatriculat, de preferat an fabricatie dupa 2004, de la primul proprietar(care sa o aiba de minim 1 an daca e adus-exclus intermediari)si fara sa fi fost accidentat. Masina sa arate bine optic, ingrijita, sa nu aiba bube tehnice sau de coroziune, si sa mearga bine, sa aiba km reali, si reviziile efectuate la timp, verificabile pe reteaua PC.

Contact:0764389788 sau soimumaltez@yahoo.com

Pustanii, samsarii si smecherasii sa nu-si piarda timpul!
La fel cei care uita in ce zona si in ce timpuri traim, si vin cu preturi ireale!
In maxim 3 saptamani doresc sa rezolv aceasta achizitie!
Multumesc celor care au considerat acest anunt.[/i]
soimumaltez
Incepator
 
Mesaje: 6
Membru din: 03 Iul 2007, 23:02

Re: Cumpar Fiesta 1.4TDCI (sau Ford KA TDCI)

Mesajde adispan » 16 Dec 2011, 07:14

Ka are numai motoare pe benzina
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Cumpar Fiesta 1.4TDCI (sau Ford KA TDCI)

Mesajde soimumaltez » 16 Dec 2011, 10:49

Draga Adispan,

1)Cred ca ti se potriveste mai bine numele de Adi-spam, daca stii ce este un spam....

2)Raspunsul meu la postarea ta este fraza cu care te caracterizezi:

"... take your shit and get the hell out !!"...sper ca stii ce inseamna in lb. engleza, ca nu ai preluat-o, fara sa stii ce inseamna in traducere!!!

3)Este rusinos sa te ocupi cu domeniul auto si sa nu ai habar pe ce lume traiesti...ce fel de profesionist esti?..banui ca exact ca majoritatea romanasilor te pricepi la toate si la mai nimic, fotbal, politica, masini, femei, rachete, psihologie, sfarsitul lumii, etc....

4)Imi pare rau ca a trebuit "sa-ti dau peste bot", dar am zile in care nu suport infatuarea si pe ai nostrii "profesionistii"...

PE SCURT, MERGI LA ORICE DEALER FORD, SI URCA-TE SI TU INTR-UN FORD KA 1.3 TDCI, PUNE MANA PE EL, PIPAIE-L, INTREABA AGENTUL DE VANZARI DE 10 ORI DACA E CU MOTORIZARE DIESEL, SI APOI VINO SI CERE-TI SCUZE...


Umbla sanatos si alta data fii mai atent ce postezi!!!
soimumaltez
Incepator
 
Mesaje: 6
Membru din: 03 Iul 2007, 23:02

Re: Cumpar Fiesta 1.4TDCI (sau Ford KA TDCI)

Mesajde Alen » 16 Dec 2011, 10:54

Draga soimumaltez

Adispan nu a vrut sa jigneasca pe nimeni cu remarca lui. S-a gandit probabil doar la vechea generatie de Ka-uri, care avea numai motoare pe benzina si a omis noul Ford Ka, la care avem si un motor diesel de 1.3.

In schimb, mesajul tau este generator de flame si nu Adispan ar trebui sa-si ceara scuze, ci tu ar trebui sa faci acest lucru.
Si asta repede, pana ma hotarasc daca am o zi proasta sau nu.
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Cumpar Fiesta 1.4TDCI (sau Ford KA TDCI)

Mesajde Alen » 16 Dec 2011, 11:06

De fapt m-am hotarat mai repede recitind mesajul tau, care mi se pare din ce in ce mai jignitor fata de un om care nu te-a suparat cu nimic. Puteai sa-l corectezi si atat sau puteai sa nu-l bagi in seama. Dar de aici si pana la a-l lua pe sus in halul asta, e cale lunga, pe care te-ai grabit si ai parcurs-o foarte repede.

Deocamdata ai un avertisment de la mine, iar daca mai citesc de cateva ori postul tau, s-ar putea sa sar si eu niste etape, sa-ti inchid topicul si sa-ti dau ban de pe forum.

Astept in continuare scuzele fata de Adispan.
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Cumpar Fiesta 1.4TDCI (sau Ford KA TDCI)

Mesajde soimumaltez » 16 Dec 2011, 11:17

OK..imi cer scuze, ca sint un om care am puterea de caracter sa fac asta....ia sa vad adispan are puterea sa-si dea seama ca a gresit cu ceva si sa-si ceara scuze?

Sper ca tu sa nu ai parte vreodata sa intri pe mana unui chirurg care in timpul operatiei sa se gandeasca doar cum sa te deschida si sa omita sa te si sutureze...sau ca sa ramanem in domeniul auto, sper ca nu esti de acord ca la vulcanizare sa pleci cu 3 din 4 suruburi nestranse, ca nu s-a gandit respectivul sa le verifice pe toate?

Draga Alen, sper din tot sufletul, ca nu esti unul din cei multumiti de cum merge tara asta in ultimii ani, si ca asisti indiferent la degradarea care-si face loc tot mai mult in societate....sper!

Impreuna cu scuzele mele, celor suparati, doresc tuturor o zi excelenta!
soimumaltez
Incepator
 
Mesaje: 6
Membru din: 03 Iul 2007, 23:02

Re: Cumpar Fiesta 1.4TDCI (sau Ford KA TDCI)

Mesajde Alen » 16 Dec 2011, 11:25

Cred in continuare ca ai avut o reactie nejustificata si exagerata. Hai sa oprim discutiile aici.

Iti doresc spor la cumparat !
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Cumpar Fiesta 1.4TDCI (sau Ford KA TDCI)

Mesajde adispan » 16 Dec 2011, 16:08

sa fii sanatos soimule
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Cumpar Fiesta 1.4TDCI (sau Ford KA TDCI)

Mesajde soimumaltez » 17 Dec 2011, 19:35

Rezolvat neasteptat de repede! Se poate inchide topicul!

Multa sanatate si Sarbatori fericite tuturor...
soimumaltez
Incepator
 
Mesaje: 6
Membru din: 03 Iul 2007, 23:02


Înapoi la Cumparare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 9 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 9 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login