Arhiva

ROMANIA Te Iubesc

Subiecte si Liste care nu mai sunt in actualitate

Moderator: Automatistul

ROMANIA Te Iubesc

Mesajde temir » 25 Iul 2012, 18:32

Imi amintesc de un film (n-am habar cum se chema, si nici nu conteaza) a carui actiune se petrecea intr-un sanatoriu condus de un doctor oarecare (un tip pedant si agasant, care umbla intr-un impecabil halat alb, cu stetoscopul dupa gat si cu o lampa in frunte de parca era gata-gata sa opereze pe oricine, in orice moment), a carui principala ocupatie era sa frece lumea la cap pe tema sexului; ba ca nu e bun, ba ca nu e sanatos, ca dauneaza ici si colo (oricarui tratament si oricarui organ din corpul pacientului, daca nu cumva chiar si gaurii din stratul de ozon), iar daca se intampla sa gaseasca indicii ca X sau Y ar fi fost implicati in vreo poveste de amor, facea un taraboi pana la cer, il pedepsea si il umilea (ca doar era oleaca de sef acolo, nu? si mai avea si o sora-sefa superantipatica, numai buna sa-l sustina si sa-l ajute in demersul lui dement) pe bietul om de-i plangeai de mila - clenciul povestii s-a dovedit impotenta acelui doctor, care a explicat dintr-o data toata fixatia lui: sa nu faca nimeni sex! (ceva gen "nu f*t eu, sa nu f*ta nimeni!" sau "daca vreti f*t*t, va f*t eu pe toti!)


fara sa vreau sa jignesc pe nimeni, NU STIM sa discutam despre asta.

Fara sa vreau (si fara sa nu vreau) sa te jignesc, nu ne include pe toti in categoria ta, multumeste-te sa te lansezi in aprecieri legate doar de persoana si priceperile tale (uite, esti foarte bun la stricat discutii care intereseaza doar pe altii*, la inchis topice - felicitari! de ce nu te lauzi cu asta?).



* nu doar prapaditi dintr-astia negri, ci si colegii tai verzi, ba chiar si cate un rosu - da-ne in palaria ta pe toti, arata-ne tu noua cine-i cel mai tare la tine in raion!
Avatar utilizator
temir
Member
 
Mesaje: 349
Membru din: 23 Feb 2009, 21:21
Maşina: mondeo ghia '95 1.8 16v
VIN: careestesinusebea

Re: ROMANIA Te Iubesc

Mesajde Nic_Bv » 25 Iul 2012, 21:23

Uite de ce iubesc Romania: pentru ca imi ofera sansa sa fiu compatriot cu oameni ca temir. Impricinatul (anticipez atributul de care va avea parte p-acilea) are un bax de bere de la mine pentru postul de mai sus. O:-)

@temir: Sper sa apuc ziua in care sa ne vedem, daca nu la o bere macar la o cafea...

P.S. Cred ca filmul la care te referi este ala in care rolul doctorului este jucat de Anthony Hopkins, nu-i asa?
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: ROMANIA Te Iubesc

Mesajde temir » 25 Iul 2012, 22:24

Nu e AH, e altcineva, de mai mica notorietate (momentan nu stiu, si nici n-am timp sa mai caut acuma, ca-s pe fugitelea la scaldatul cel mare).
Avatar utilizator
temir
Member
 
Mesaje: 349
Membru din: 23 Feb 2009, 21:21
Maşina: mondeo ghia '95 1.8 16v
VIN: careestesinusebea


Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 11 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 11 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login