Switch to full style
Cum se poate da muzica mai tare ?
Răspunde

Re: Mufa AUX pt Focus2

02 Ian 2009, 20:15

eu am fost la colina in popesti la ultima revizie. i-am intrebat daca pot sa-mi traga mufa de aux si au zis ca da (cand le-am zis ca am 6000 CD) am omis sa le mentionez ca este CDDJ si nu cu AUX. Ideea e ca nu merge. nu stiu daca e din cauza montajului lor( era destul de prost facuta operatiunea cu lipituri cu superglue si altele) sau asa cum au zis si cei de mai sus, din cauza ca avem buton pentru magazie de cd-uri.
Daca alte persoane au cunostinta de vreun 6000 CD cu buton CDDJ si cu mufa de auxiliar functionala, ii rog sa dea un semn de viata :D

Re: Mufa AUX pt Focus2

12 Dec 2010, 11:19

sal, atunci vine eu cu intrebarea ? unde gasesc eu mufa aia de iesire pe aux (rca) ? de la unitatea audio ? travelpilot ex ? ideea ca vreau semnal pt un subwoofer. stima !

Re: Mufa AUX pt Focus2

12 Dec 2010, 14:16

exista un kit pentru iesirea aux, disponibil la baietii care aduc piese Ford. Eu am luat-o prin Forcar. Insa ai grija mai intai, sa fii sigur ca iti permite instalatia pe care o ai. Nu stiu daca merge la travelpilot, arunca un ochi pe schema din ETIS si vezi daca exista componenta, o poti comanda apoi dupa codul de piesa. Bafta!

Re: Mufa AUX pt Focus2

25 Feb 2011, 21:08

eu am mufa aux in focusul meu, ce fel de cablu imi trebuie ca sa pot conecta un mp3 player la cd playerul masinii? am ford 6000

Re: Mufa AUX pt Focus2

25 Feb 2011, 22:29

Cablu jack-jack (3.5mm) dimensiunea o alegi tu pana unde vrei sa ajunga cablul(50cm,1m,..etc..); in mufa de la masina intra un jack de 3.5 mm iar in mp3-player(banui ca are intrare tot de casti adica) tot jack de 3.5 mm

Re: Mufa AUX pt Focus2

18 Apr 2013, 11:38

salut


a incercat cineva dispozitivul de mai jos pentru un CD6000 cu functia CDDJ?
http://www.tme.eu/ro/details/he.aux.03/interfete-aux/#

Re: Mufa AUX pt Focus2

30 Aug 2015, 08:15

Eu am mufa aux in torpedo dar nu stiu cum sa trag cablu sa arata bine? E cineva care a gasit vreo solutie estetica?

Re: Mufa AUX pt Focus2

29 Feb 2020, 15:50

Stie cineva la grand c-max din 2011 are butonul de aux pe unitatea radio dar nu exista nicio mufa!?
Răspunde