Audio/Video/Navigatie

Ma intereseaza sa cumpar Ford TravelPilot DX-RNS4

Cum se poate da muzica mai tare ?

Ma intereseaza sa cumpar Ford TravelPilot DX-RNS4

Mesajde sidan » 08 Ian 2013, 15:05

Buna ziua,

Ma numesc Alexandru si ma intereseaza sa cumpar o unitate audio Ford TravelPilot RNS4.

Am un Ford Focus MK1 din 2002 care are aceasta unitate instalata din fabrica si care a inceput sa dea semne de oboseala.
Butoanele de jos, care schimba intre radio si CD nu mai functioneaza si display-ul nu mai afiseaza nimic pe jumatatea de jos a sa.

Unitatea a fost scoasa de mine de doua ori deja, si a fost curatata si folia de sub butoanele care fac probleme realiniata, dar probabil de la vibratii aceasta se deplaseaza tot timpul.
Display-ului eu nu am ce sa-i fac si nici nu am gasit pe nimeni sa mi-l schimbe.

Din motive personale nu pot schimba masina pana in vara anului urmator, si vreau sa schimb aceasta unitate audio cu alta identica pentru ca desi nu ii folosesc navigatia ca nu am cum, masina are si magazie de cd-uri de care sunt foarte multumit si pe care o folosesc foarte mult.

Asa ca, daca cineva are sau cunoaste pe altcineva care are si vinde o astfel de unitate, va rog sa ma anuntati.

Ma intereseaza ca unitatea sa fie functionala in totalitate, fara lovituri/zgaraieuri, display-ul sa functioneze in totalitate, toate butoanele sa functioneze corect, si sa permita conectarea magaziei de cd-uri.

Va multumesc anticipat :)

Alexandru
Fişiere ataşate
TravelPilot RNS 4.jpg
TravelPilot RNS 4.jpg (18.14 KiB) Vizualizat de 1801 ori
Ford Focus Turnier - 1.8l TDDI - 90CP
Avatar utilizator
sidan
Incepator
 
Mesaje: 11
Membru din: 03 Sep 2006, 21:52
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Estate 2002 | 1.8 TDDI | 90CP+

Re: Ma intereseaza sa cumpar Ford TravelPilot DX-RNS4

Mesajde ovideatza » 08 Ian 2013, 15:25

Asa ceva te va costa mult.
Daca ai magazie de cd sub scaun, sunt si alte unitati care stiu sa o foloseasca, de ex. 5000RDS pe care scrie CD-CHanger Compatible, CD6000, etc..Trebuie sa aiba mufa specifica si atunci merge. Un 5000RDS e ieftin, iar un CD6000 nu ar trebui sa treaca de 200 lei cu tot cu transport.
ovideatza
1nsane Member
 
Mesaje: 2123
Membru din: 02 Mar 2007, 22:19
Localitate: Iasi
Maşina: Focus 1.8 TDDI 90 2002
VIN: WF0NXXGCDN2U75879

Re: Ma intereseaza sa cumpar Ford TravelPilot DX-RNS4

Mesajde sidan » 08 Ian 2013, 15:38

Inteleg ce zici ovideatza, dar nu-mi plac deloc acele butoane rotunjoare ale CD6000. :(
Cat despre 5000RDS, care permite si caseta :) ce sa mai zic, clar nu! :(
Iti multumesc pentru sfat si stiu ca ai dreptate dar am o fixatie cu aceasta unitate care imi place foarte mult si cu care m-am obijnuit de atata vreme.

Dar, cand spui mult, la cat te referi ?
Ai idee de unde pot lua una sau unde pot gasi una ?

Multumesc,
Alexandru
Ford Focus Turnier - 1.8l TDDI - 90CP
Avatar utilizator
sidan
Incepator
 
Mesaje: 11
Membru din: 03 Sep 2006, 21:52
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Estate 2002 | 1.8 TDDI | 90CP+

Re: Ma intereseaza sa cumpar Ford TravelPilot DX-RNS4

Mesajde ovideatza » 08 Ian 2013, 15:42

Poti cauta la dezmembrari, pe okazii, poate pe aici pe forum.
Dar imi imaginez ca fara 300-400 lei nu il iei...cine stie, depinde cat de norocos esti :)
Si utilitatea sa este spre 0...mai ales ca e o navigatie invechita..un gps de 200 lei e mult mai usor de folosit.
Da, e mai "frumos" :)
ovideatza
1nsane Member
 
Mesaje: 2123
Membru din: 02 Mar 2007, 22:19
Localitate: Iasi
Maşina: Focus 1.8 TDDI 90 2002
VIN: WF0NXXGCDN2U75879

Re: Ma intereseaza sa cumpar Ford TravelPilot DX-RNS4

Mesajde Arcip » 18 Aug 2014, 22:53

sidan scrie:Buna ziua,

Ma numesc Alexandru si ma intereseaza sa cumpar o unitate audio Ford TravelPilot RNS4.

Am un Ford Focus MK1 din 2002 care are aceasta unitate instalata din fabrica si care a inceput sa dea semne de oboseala.
Butoanele de jos, care schimba intre radio si CD nu mai functioneaza si display-ul nu mai afiseaza nimic pe jumatatea de jos a sa.

Unitatea a fost scoasa de mine de doua ori deja, si a fost curatata si folia de sub butoanele care fac probleme realiniata, dar probabil de la vibratii aceasta se deplaseaza tot timpul.
Display-ului eu nu am ce sa-i fac si nici nu am gasit pe nimeni sa mi-l schimbe.

Din motive personale nu pot schimba masina pana in vara anului urmator, si vreau sa schimb aceasta unitate audio cu alta identica pentru ca desi nu ii folosesc navigatia ca nu am cum, masina are si magazie de cd-uri de care sunt foarte multumit si pe care o folosesc foarte mult.

Asa ca, daca cineva are sau cunoaste pe altcineva care are si vinde o astfel de unitate, va rog sa ma anuntati.

Ma intereseaza ca unitatea sa fie functionala in totalitate, fara lovituri/zgaraieuri, display-ul sa functioneze in totalitate, toate butoanele sa functioneze corect, si sa permita conectarea magaziei de cd-uri.

Va multumesc anticipat :)

Alexandru




Buna seara. Detin si eu un asemenea TravelPilot RNS4, dar cand am cumparat masina, nu am primit si cd-ul cu navigatie. Dvs il mai aveti?

Astept un raspuns!

Numai bine

Cosmin A.
Arcip
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 11 Aug 2013, 12:57
Localitate: IASI
Maşina: Ford
VIN: WF0NXXGCDN3J40237


Înapoi la Audio/Video/Navigatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 2 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 2 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login