Audio/Video/Navigatie

NAVIGATIE DYNAVIN DVN-6201 ANDROID - Bluetooth !

Cum se poate da muzica mai tare ?

NAVIGATIE DYNAVIN DVN-6201 ANDROID - Bluetooth !

Mesajde sconxuturbat » 25 Ian 2013, 21:19

Salut toti colegii de forum si pe toti posesorii fericiti de Ford.
Am pus pe fordul meu, mondeo mk3 o navigatie dynavin dvn-6201 android, si pe mufa de usb-gps am montat un dongle bluetooth generic, care a functionat perfect 2 zile dupa care subit nu mai este recunoscut de navigatie.
Precizez ca daca il locul dongleulului de bluetooth pun modulul original de WIFI (tot un dongle) acesta functioneaza imediat, impecabil, fara probleme, ceea ce ma determina sa exclud din start ca partea hardware din navigatie si anume mufa de USB-GPS la care cuplez bluetoothul ar fi defecta...mai degraba ar fi ceva soft bulit pe acolo.
Mi s-a recomandat un update de firmware la android.
Toate bune si frumoase, am downloadat upgradul de pe situl original www.dynavin.com, l-am pus pe un card sd de 2 Gb formatat FAT16 bla bla bla....exact ca in instructiuni dar nu se intampla nimic.

Are cineva vreo idee cum pot rezolva problema bluetoothu-lui ??

PS.

Am incercat si alte dongle bluetooth de la inca 2 firme si nici acelea nu sunt recunoscute dar MODULUL WIFI original al aparatului care se cupleaza pe aceeasi mufa USB este RECUNOSCUT FARA PROBLEME, deci exclus sa fie o problema hardware !

Modelul de navigatie este cel din link http://www.dynavin.com/products/product_dnv_6201.php

Va multumesc.
sconxuturbat
Incepator
 
Mesaje: 24
Membru din: 20 Noi 2008, 10:11
Localitate: Slobozia
Maşina: Ford Mondeo , 2.0 l, TDCi, Ghia

Re: NAVIGATIE DYNAVIN DVN-6201 ANDROID - Bluetooth !

Mesajde crysti10 » 25 Ian 2013, 22:10

Importatorul ce zice?
Avatar utilizator
crysti10
Gold Member
 
Mesaje: 800
Membru din: 27 Aug 2010, 21:19
Localitate: Rm.Valcea
Maşina: Focus II turnier, 1.6 tdci, 80 kw
VIN: WF0WXXGCDW7E72763

Re: NAVIGATIE DYNAVIN DVN-6201 ANDROID - Bluetooth !

Mesajde sconxuturbat » 25 Ian 2013, 22:20

ca sigur e problema software si trebuie sa-i fac update de firmware...dar cum....nu stiu :D

Oricum sunt convins ca aparatul din punct de vedere hardware nu are nimic din cauzele enumerate mai sus :D

Stima.
sconxuturbat
Incepator
 
Mesaje: 24
Membru din: 20 Noi 2008, 10:11
Localitate: Slobozia
Maşina: Ford Mondeo , 2.0 l, TDCi, Ghia


Înapoi la Audio/Video/Navigatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 11 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 11 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login