Audio/Video/Navigatie

Montare al 2-lea subwoofer

Cum se poate da muzica mai tare ?

Montare al 2-lea subwoofer

Mesajde andrey_alex » 27 Feb 2013, 21:07

Buna seara. As dori sa stiu daca mai pot adauga inca un subwoofer la pachetul pa care il am acum. http://www.audio1.ro/pachet-magnat-edit ... cator.html acesta este pachetul instalat pe masina. Partea rea e ca am mai avut alternatorul stricat cand am pus linia, dar probabil ca si viata bateriei(7 ani) a contat. Acum am baterie noua. Deocamdata e legat in punte, dar ar fii vreo problema daca as mai adauga un subwoofer? adica ar duce statia? PLayerul este orgiginal al masini. Va multumesc
andrey_alex
Incepator
 
Mesaje: 33
Membru din: 18 Aug 2012, 11:01
Maşina: Ford

Re: Montare al 2-lea subwoofer

Mesajde alyn_acn » 04 Mar 2013, 23:01

Din cate vad amplificatorul tau este pentru un singur subwoofer,pt ca are decat 2 iesiri pt 2 difuzoare,respectin o iesire pt subwoofer in punte.Daca vrei sa mai pui inca un subwoofer iti trebuie alt amplificator,cu 4 canale,la care merge sa legi doua woofere in punte.
Bafta!
Cauta simplu pe Google : problema xyz/clubford
Regulament forum : ucp.php?mode=terms
Avatar utilizator
alyn_acn
 
Mesaje: 3865
Membru din: 17 Noi 2009, 18:48
Localitate: Mioveni-Pitesti
Maşina: Ford Mondeo Titanium
VIN: WF0EXXWPCEFKxxxxx

Re: Montare al 2-lea subwoofer

Mesajde ciprian2601 » 21 Mar 2013, 21:33

Colegul are dreptate.Sfatul meu este sa nu te complici cu 2 amplifuri si 2 subwf.Mult prea mult spatiu halit.Subwoof tau duce 250RMS...fugi si vinde statia ta de 150w ca nici nu il gadila prea bine si daca ai si high-low ataca basul si boxele nu numai subwoof si gajaie,deci statia ar trebui setata la maxim din amplif si mai spre minim din player pentru o mai buna fidelitate.
Sfatul meu este sa cauti un amplif de 300wRMS...pe 4 ohm ca atat are subwoof tau si o sa simti o diferenta uriasa...dubla.Te pot ajuta pe privat daca vrei mai multe sfaturi.
Salut
Ford Fiesta 1,25 75CP
Avatar utilizator
ciprian2601
Gold Member
 
Mesaje: 537
Membru din: 22 Noi 2010, 22:40
Localitate: Bucuresti

Re: Montare al 2-lea subwoofer

Mesajde stefantz93 » 28 Mar 2013, 18:48

Nu are rost sa pui 2 statii mai bine vinte-ti tot pachetul si iti iei altceva .. uite statia asta http://silstar.ro/sal-amplificator-auto ... 10572.html iti garantez ca e buna( am una prin casa ) .dublu fata de a ta.( iti poti da seama si dupa siguranta, a ta e de 20 iar la asta de 40) Iar la pret e ok.
Iar subwoofer daca vrei te ajut ca iti cauti. eventual SH.
Avatar utilizator
stefantz93
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 19 Feb 2013, 12:08
Maşina: Ford Mondeo 3 2.0 benzina


Înapoi la Audio/Video/Navigatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 12 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 12 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login