Audio/Video/Navigatie

Problema comenzi volan Ford 6000Cd

Cum se poate da muzica mai tare ?

Problema comenzi volan Ford 6000Cd

Mesajde Andilitiu » 29 Apr 2013, 23:43

Salut . Am un FF2 2006, cu cdplayer 6000cd . Problema sta in felul urmator : Cand ascult radio, functioneaza atat butoanele de +/- de la comenzi volan cat si cel de seek(next), acel buton mic si rotund de pe laterala. Cand ascult de pe cd-uri, imi functioneaza doar +/-, apasarea butonului de seek neproducand vreun efect. Are cineva idee care ar putea fi cauza nefunctionarii butonului de seek de pe comenzile volan atunci cand ascult muzica de pe cd?
Multumesc anticipat .
Andilitiu
Incepator
 
Mesaje: 15
Membru din: 24 Feb 2013, 20:50
Maşina: Ford

Re: Problema comenzi volan Ford 6000Cd

Mesajde Smiley » 30 Apr 2013, 06:15

presupun ca ai acest model de comenzi : http://www.pieseauto.ro/poze/comanda-vo ... 1-95-1.jpg

in cazul asta acel buton mic si rotund de pe laterala nu este seek, ci next. la radio ar trebui sa treaca la urmatorul post din lista memorata.
pe spatele comenzilor ar trebui sa mai fie un "tamburus" care sa poata fi miscat sus-jos, acela este de fapt seek-ul; la radio ar trebui sa treaca la urmatorul psot (in ordinea frecventelor, deci face o cautare) iar la cd ar trebui sa treaca la urmatoarea melodie.
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Re: Problema comenzi volan Ford 6000Cd

Mesajde Andilitiu » 30 Apr 2013, 22:29

Da, am crezut ca este un simplu despartitor intre butoanele de volum +/-, se pare ca mereu este ceva nou de invatat in ceea ce priveste Focusul :)) Multumesc frumos pentru ajutorul acordat .
Andilitiu
Incepator
 
Mesaje: 15
Membru din: 24 Feb 2013, 20:50
Maşina: Ford


Înapoi la Audio/Video/Navigatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 11 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 11 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login