Switch to full style
Ford Racing 3,Nfs underground 2..etc discutii pareri
Răspunde

jocuri strategie

24 Ian 2009, 19:56

deci mie imi plac jocurile de strategie,gen age of empire,sim city....ce jocuri de acest gen cunoasteti??ca sa stiu ce sa mai caut...

Re: jocuri strategie

24 Ian 2009, 20:26

Acum joc Caesar IV si chiar daca nu este ca AOE sa stii ca este destul de reusit...

Re: jocuri strategie

25 Ian 2009, 02:15

Age of mithology e tare tau,acuma joc galactic civilization 2 si e super tare.jocuri care mai imi plac sunt disciples II gold edition si heroes III.

Re: jocuri strategie

25 Ian 2009, 23:33

Incercati Company of Heroes COH
Este dementa pura pt mine mi-am comandat jocul original fiindca merita fiecare banut :D
Cu Stima

Re: jocuri strategie

26 Ian 2009, 10:04

Ieri am instalat Empire earth 3. Jocul e gen Age of empires, dar are un gameplay mai complex. Hartile sunt impartite in teritorii, pe fiecare teritoriu poti face cate un city center, iar teritoriul respectiv se coloreaza in culoarea cu care joci.
Se incepe intr-o epoca cu sabii/topoare iar ultima epoca e cu roboti, la schirmish poti alege in ce epoca sa incepi si pana unde poti evolua.
Eu le-am jucat si pe primele 2, iar acesta mi se pare la fel de reusit.

Re: jocuri strategie

07 Feb 2009, 14:26

Maddogul,367244 scrie:Incercati Company of Heroes COH
Este dementa pura pt mine mi-am comandat jocul original fiindca merita fiecare banut :D
Cu Stima




am jucat COH este chiar ok, ce am mai jucat si mi-a placut este LOTRBFME I, II si The Rise of the Witch King si bineinteles nemuritorul Starcraft

Re: jocuri strategie

16 Apr 2009, 17:55

Daca a plac jocurile de strategie incercati Rise&Fall Civilization at war e super jocul ocupa 4GB .

Re: jocuri strategie

16 Apr 2009, 18:13

eu momentan imi pierd timpul cu red alert 3...

Re: jocuri strategie

22 Apr 2009, 17:03

WarCraft 3 e cel mai tare dupa parerea mea, de exemplu Frozen Throne, DOTa ....

Re: jocuri strategie

22 Apr 2009, 23:38

Warcraft 3,este,a fost,si va fi cel mai fain joc care l-am jucat vreodata.Are o grafica super speciala si nu necesita mare lucru.I-am facut capatul de 2,si asta imediat dupa ce l-am terminat prima data :D (asta era cam acuma 1 an si ceva).Sunt innebunit dupa jocurile de strategie.Inainte imi placea la nebunie si mie age of empires2 si red alert2 :) ,dar acuma toate jocurile care le scot mai mari jocurilor le fac cu grafica 3d tare greoiaie si fara niciun rost si asta numai ca sa te faca sa iti doresti un comp mai bun :-" .Din punctul asta de vedere Warcraft3 si extensia sunt cele mai placute si reusite.Pacat ca avand asa de mare succes World of Warcraft nu s-au mai gandit sa scoata Warcraft 4 sau mai ceva extensii.Acuma joc ''Triburile'' online si imi amintesc de vremurile cand jucam Age of Empires :D ca seamana la grafica.

Re: jocuri strategie

23 Apr 2009, 07:51

Recomand, Empire-Total War. O strategie in timp real foarte complexa. Politica, comertul , negocierile, spionajul, asasinatele, aliantele se fac pe harta tactica, bataliile se dau in timp real :D ...ca noutate: bataliile navale ;)


Sau celelalte jocuri din serie care sunt la fel de bune: Medieval - Total War, Rome - Total War, Shogun - Total War

Re: jocuri strategie

24 Apr 2009, 08:40

Armies of Exigo seamana foarte mult cu Warcraft 3.
Company of heroes - Tales of Valor mai nou un stand-alone expansion totusi ff scurt in comparatie cu Company of heroes si celalalt expansion stand-alone Company of Heroes -Opposing Fronts.
Am toate 3 partile si sunt superbe

Re: jocuri strategie

29 Apr 2009, 11:19

starcraft fan ( obsesed ) here :d

tot astept de 10000 de ani sa apara starcraft 2 :) dar nimic.

ma rog , il joc doar cu prieteniii in retea , si singur cand ma mai antrenez :P

Re: jocuri strategie

29 Apr 2009, 11:31

Ehe,de cand astept si eu Starcraft2 :D .Cred ca de 2 ani tot spun ca trebuie sa apara,ultima data preconizata era martie2009,dar se pare ca nimik.Starcraft 1,daca cumva se vor gandi sa mai scoata si 2, mi se pare cam invechit pentru un joc,dar daca il joci cu placere iti vei aminti cu placere ani de zile de el :D .

Re: jocuri strategie

15 Mai 2009, 10:16

C&C Generals Zero Hour

Re: jocuri strategie

15 Mai 2009, 11:18

Eu Diablo 3 il astept de ani buni :( am citit ca in luna iulie va fi lansat ... sunt tare nerabdator, 2 mio placut la nebunie.Rome Total War strategie iara ii bun dar ii umpic mai vechi jocul(2006)

Re: jocuri strategie

25 Iul 2009, 17:05

Recomand Generals, are un meniu bogat, destul de interesant, pe locul doi este AOE :)

Re: jocuri strategie

28 Feb 2010, 11:30

S-a apucat careva de "Starcraft II: Wings of Liberty"??? E versiunea beta. :)
Răspunde