Dezmembrari, unde, cum, ce?

Reguli forum

Ai dreptul sa deschizi 1 topic/subiect per sectiune, cu posibilitatea de a crea unul nou doar dupa ce l-ai inchis pe cel activ/deschis.

Ai dreptul sa postezi un mesaj de "UP" doar la 3 zile de la ultimul mesaj scris in topicul/subiectul tau, indiferent daca acesta e "UP" sau nu.

Structura categoriei a suferit modificari, atentie unde initiezi topicul/subiectul!

Topicurile de la fosta sectiune Tuning si accesorii auto vor fi mutate in fosta sectiune Piese de schimb, acum intitulata Piese de schimb, de tuning si accesorii auto. Ne cerem scuze pentru disconfortul creat!
Subiect închis

Am avariat frontal Fiesta 1.3benz/2006. Caut solutii.

08 Ian 2009, 14:08

Salutare,

Zilele astea am avariat masina frontal (rau) si nu am Casco. Caut o Fiesta lovita in spate si care este in curs de dezmembrare. Ma intereseaza bare frontale, faruri fata, radiator, aripa stanga, roata stanga, etc.

Imagine

Motorul, parbrizul, computerul de bord si airbagurile sunt ok. Accidentul a avariat doar partea din fata a masinii, respectiv stanga-fata. Socul de la impact (masina a fost stearsa perpendicular) nu s-a simtit in habitaclu, chiar daca partea frontala este avariata serios pana la motor. Partile laterale, precum si spatele masinii nu sunt afectate deloc.

Analizez si posibilitatea de a o vinde. Astept oferte.

Claudiu

Re: Am avariat frontal Fiesta 1.3benz/2006. Caut solutii.

11 Ian 2009, 21:14

daca esti mecanic si o repari tu iesi mai ieftin daca nu vinde-o ti-o cumpar eu cat vrei pe ea 0726697497

Re: Am avariat frontal Fiesta 1.3benz/2006. Caut solutii.

11 Ian 2009, 21:20

hai ca deja disper.Imi pare rau pentru ce ai patit dar la Focusul meu am lovit roata din spate dreapta si mi-a sarit airbagul lateral si la tine din cate se vede a fost un soc mult mai mare si nu ti-au sarit.Din pacate nici eu nu am CASCO si am de platit pe airbag si restul componentelor de siguranta de 2-3 ori mai mult decat avaria masinii.Bafta si sper sa o recuperezi.

Re: Am avariat frontal Fiesta 1.3benz/2006. Caut solutii.

15 Ian 2009, 14:06

Fiesta aia nu are decat airbaguri frontale (daca nu...) deci nu avea ce sa sara.
Lovitura a fost laterala si nu frontala, fortele de decelerare s-au disipat altfel de aia nu au sarit airbagurile.

Re: Am avariat frontal Fiesta 1.3benz/2006. Caut solutii.

09 Feb 2009, 20:48

bibicu,354153 scrie:Salutare,
Caut o Fiesta lovita in spate si care este in curs de dezmembrare.


sfatul meu e să iei la rând firmele de asigurări
ai cele mai mari şanse să găseşti o epavă atât de nouă...
şi ei, la rândul lor, sunt interesaţi să scape de fiare
Subiect închis