Targul Auto

Vand Ford Focus MK1 break

Vrei sa iti vinzi masina? Pune anuntul aici!

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Vand Ford Focus MK1 break

Mesajde MihaiGSM » 25 Sep 2018, 16:59

Cu parere de rau, ma vad nevoit sa renunt la “jucaria” cu care m-am miscat in ultimii ani, in favoarea uneia mai noi.
Am incercat pe cat posibil sa o tin din scurt, mai ales la ce tine de motor, dar vechimea isi spune cuvantul. Sper sa ajunga pe mainile bune ale unui eventual pasionat.
Dotari:
- jante aliaj 15” vara, tabla 15” iarna
- inchidere centralizata pe cheie, inclusiv cheie de rezerva
- volan reglabil invelit cu piele din fabrica
- servodirectie, ABS
- radio cd mp3
- AC perfect functional (are inca celebra saiba )
- motor 1.6 benzina, cod FYDD, euro 4

Acum 3 ani, motorul a fost refacut de la 0 si in prezent nu mai papa gram de ulei de la schimb la schimb (cel putin nu se vede pe joja). Au fost schimbate atunci: set segmenti, simeringuri supape, cuzineti, curea distributie plus role, rectificat chiulasa si multe altele. M-am chinuit atunci sa pun motorul la punct, avand in vedere ca mecanicul pusese distributia decalata cu cate un dinte, ceea ce am si reusit. Dovada stau postarile mele pe subiectele legate de acestea. De atunci, motorul nu a mai suferit nici o interventie, decat schimburile uzuale de filtre si ulei, parcurgand pana in prezent cca 50.000 km fara probleme.
Caroseria ramane singurul minus, in sensul ca necesita schimbarea pragurilor (problema specifica modelului - se observa si in poze la partea din spate), in rest prezentand doar cateva zgarieturi, fara urme de rugina la restul de elemente de caroserie.

ITP-ul este valabil pana in dec 2019.
Masina se afla in Bucuresti si poate fi vazuta in sect1 zona Bucurestii noi, sau Pipera.
Tel: 0726811583

PRET: 1300€ negociabil (pentru colegii forumisti, reducerea e substantiala )



IMG_0072.JPG
IMG_0073.JPG
ImagineImagine
IMG_0076.JPG
Imagine
IMG_0078.JPG



Sent from my iPhone using Tapatalk
MihaiGSM
Member
 
Mesaje: 339
Membru din: 31 Mai 2010, 19:48
Localitate: Odobesti
Maşina: Ford Focus 1.6 Zetec SE FYDD

Re: Vand Ford Focus MK1 break

Mesajde jhonutz » 25 Sep 2018, 18:48

:(
Skoda Fabia 1.6 16V 2008
Ex Ford Focus 1.6 16V 2001
Avatar utilizator
jhonutz
1nsane Member
 
Mesaje: 12445
Membru din: 31 Dec 2009, 12:39
Localitate: Iasi

Re: Vand Ford Focus MK1 break

Mesajde MihaiGSM » 01 Oct 2018, 20:54

Da Jhonutz, stiu tata... dar na...


Masina s-a vandut. Topicul se poate inchide.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MihaiGSM
Member
 
Mesaje: 339
Membru din: 31 Mai 2010, 19:48
Localitate: Odobesti
Maşina: Ford Focus 1.6 Zetec SE FYDD


Înapoi la Targul Auto

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 6 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 6 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login