Prestari servicii si asigurari

Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Service-uri auto generale (altele decat ale Dealerilor Ford din Romania), vopsitorii, spalatorii, ateliere de dezmembrari

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Reguli forum
Regulile sectiunii Comercial s-au schimbat. Va rugam sa consultati regulamentul sau acest topic.

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 09 Mai 2014, 08:37

Up!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 14 Mai 2014, 17:07

Up!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 18 Mai 2014, 03:03

Up!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Unde pot sa repar injectoarele la un Mondeo TDCI in Calarasi

Mesajde Xixoxixo » 20 Mai 2014, 22:37

Am un Mondeo 2.0 TDCI din 2005 si am doua injectoare duse.
Vreau sa stiu unde le pot reconditiona in Calarasi sau in apropiere
???
Xixoxixo
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 10 Mai 2014, 21:49
Localitate: Calarasi
Maşina: Ford

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 21 Mai 2014, 09:35

Stimate Domn,

Noi vă putem ajuta cu recondiţionarea injectoarelor la preţul de 580 RON/injector.

Nu avem niciun preț sau comision ascuns!
În cazul dumneavoastră, pentru reparația a 2 injectoare de Ford Mondeo, suma finală pe care trebuie să o plătiţi este de 2 x 580 RON = 1.160 RON + opţional filtru de motorină original Delphi: 150 RON.
Endor Diesel practică cele mai mici prețuri din țară pentru reparații profesionale autorizate Delphi.

Injectoarele reparate de noi durează cel puțin 180.000 km!

Montarea injectoarelor pe motor respectă un protocol (proceduri speciale asistate de echipamente profesionale) prin care se evită contaminarea cu praf și impurități a sistemului de injecție, care poate produce blocarea supapei de retur, și, implicit, uzarea ei prematură.

Numai un centru Delphi Diesel Service este autorizat de Delphi pentru recondiționarea injectoarelor common-rail.
Generarea de cod C2i se realizează numai de către un centru Delphi Diesel Service, aparatura folosită fiind sub licența Delphi.


Filtru de motorină original Delphi: 150 RON (înaintea reparației, schimbarea filtrului de motorina este recomandată pentru: 1. a se verifica dacă există șpan în sistem; 2. pentru a se înlocui filtrul existent cu unul care este sigur original Delphi)

Servicii gratuite:
Verificare dacă pompa produce șpan - GRATUIT
Demontarea injectoarelor și pregătirea/curățarea locului în vederea remontării - GRATUIT
Remontarea injectoarelor - GRATUIT
Scrierea noilor coduri C2i în calculatorul mașinii - GRATUIT
Diagnoza (citire/ștergere erori, citire date motor în timp real) - GRATUIT

Dacă vă hotărâţi să apelaţi la serviciile noastre, vă rugăm să ne contactaţi telefonic pentru o programare.



Endor Diesel
- Dealer Autorizat Delphi
0765 269 021
0765 269 733

http://www.EndorDiesel.ro
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde razvan_rg » 21 Mai 2014, 17:08

Buna ziua.Intentionez sa montez pe injectoarele de mondeo tdci duzele de pe injectoarele ejbr02801d de la kia/hyundai 2.9 crdi si vreau sa-mi spuneti daca puteti genera codurile pentru injectoarele modificate si daca ecu va accepta noile coduri.
razvan_rg
Ford Freak
 
Mesaje: 150
Membru din: 23 Iun 2007, 00:01
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo 2004 191cp TDCI
VIN: wf04xxgbb44c82673

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde justlower » 24 Mai 2014, 17:38

Endor scrie:Stimate Domn,

Noi vă putem ajuta cu recondiţionarea injectoarelor la preţul de 580 RON/injector.

Nu avem niciun preț sau comision ascuns!
În cazul dumneavoastră, pentru reparația a 2 injectoare de Ford Mondeo, suma finală pe care trebuie să o plătiţi este de 2 x 580 RON = 1.160 RON + opţional filtru de motorină original Delphi: 150 RON.
Endor Diesel practică cele mai mici prețuri din țară pentru reparații profesionale autorizate Delphi.

Injectoarele reparate de noi durează cel puțin 180.000 km!

Montarea injectoarelor pe motor respectă un protocol (proceduri speciale asistate de echipamente profesionale) prin care se evită contaminarea cu praf și impurități a sistemului de injecție, care poate produce blocarea supapei de retur, și, implicit, uzarea ei prematură.

Numai un centru Delphi Diesel Service este autorizat de Delphi pentru recondiționarea injectoarelor common-rail.
Generarea de cod C2i se realizează numai de către un centru Delphi Diesel Service, aparatura folosită fiind sub licența Delphi.


Filtru de motorină original Delphi: 150 RON (înaintea reparației, schimbarea filtrului de motorina este recomandată pentru: 1. a se verifica dacă există șpan în sistem; 2. pentru a se înlocui filtrul existent cu unul care este sigur original Delphi)

Servicii gratuite:
Verificare dacă pompa produce șpan - GRATUIT
Demontarea injectoarelor și pregătirea/curățarea locului în vederea remontării - GRATUIT
Remontarea injectoarelor - GRATUIT
Scrierea noilor coduri C2i în calculatorul mașinii - GRATUIT
Diagnoza (citire/ștergere erori, citire date motor în timp real) - GRATUIT

Dacă vă hotărâţi să apelaţi la serviciile noastre, vă rugăm să ne contactaţi telefonic pentru o programare.



Endor Diesel
- Dealer Autorizat Delphi
0765 269 021
0765 269 733

http://www.EndorDiesel.ro





1.160 RON ? pai un injector nou costa in jur de 400 RON.
justlower
Member
 
Mesaje: 266
Membru din: 06 Mai 2014, 20:05
Maşina: Ford focus mk2 1.6 tdci 2008

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 26 Mai 2014, 12:20

Stimaţi Domni,

@razvan_rg
Nu vă recomandăm să încercaţi să montaţi alte tipuri de duze pe injectoarele de Ford Mondeo pentru că sigur nu o să meargă. Cel puţin CRi-PC-ul nu va putea să genereze codurile C2i. Dacă încercaţi să folosiţi injectoarele fără codul C2i este posibil să funcţioneze dar cu siguranţă incorect şi, mai mult decât sigur, cu efecte ireversibile asupra motorului pe termen mediu şi lung. Firma noastră "merge la sigur" atunci când repară injectoare Delphi şi, din punctul nostru de vedere, astfel de experimente nici nu merită încercate pentru că sunt sortite eşecului încă din faza teoretică.

@justlower
Este imposibil ca un injector nou Delphi pentru Ford Mondeo să se comercializeze cu 400 RON, doar în cazul în care este de provenienţă frauduloasă: furt, produs uzat vândut ca nou sau produs care nu este original.

Cu respect,
Echipa Endor Diesel
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde boppzoli » 26 Mai 2014, 12:43

@justlower: ce fel de masina Ford ai? Si ce motorizare?

Ford Focus Ghia, 2004, 1.8 TDCI, 115 CP
DAiSy (Decentralized Artificial Intelligence System): https://daisy.global/r/boppzoli - mesaj privat, daca doresti ajutor in legatura cu DAISY ;)
Avatar utilizator
boppzoli
1nsane Member
 
Mesaje: 1955
Membru din: 11 Iul 2009, 19:08
Localitate: Cehu Silvaniei
Maşina: Ford Focus MK1 Ghia 1.8 TDCI 115 CP, 2004
VIN: WF0FXXWPDF4A83566

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 30 Mai 2014, 13:29

Up!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 03 Iun 2014, 20:52

UP!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 07 Iun 2014, 00:58

Up!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 10 Iun 2014, 11:30

Up!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 28 Iun 2014, 16:39

Up!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 02 Iul 2014, 09:50

Up!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde dragos_2201 » 09 Iul 2014, 12:39

Buna ziua,
Detin un Mondeo diesel 115cp din 2006, motor euro3.
Avand in vedere sensibilitatea injectoarelor delphi euro3,
exista posibilitatea unui upgrade cu injectoare euro 4?
Va multumesc.
dragos_2201
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 04 Apr 2014, 17:26
Maşina: Ford 2.0 TDCI

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 09 Iul 2014, 22:43

Stimate Domn,

Nu se poate face această modificare. Poate dacă schimbaţi motorul cu totul.

Cu respect,
Echipa Endor Diesel
http://www.endordiesel.ro
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde boppzoli » 10 Iul 2014, 00:05

@dragos_2201: Pune filtru original Delphi, motorina buna + nu circula subturat si nu vei avea probleme ... ;)

Ford Focus Ghia, 2004, 1.8 TDCI, 115 CP
DAiSy (Decentralized Artificial Intelligence System): https://daisy.global/r/boppzoli - mesaj privat, daca doresti ajutor in legatura cu DAISY ;)
Avatar utilizator
boppzoli
1nsane Member
 
Mesaje: 1955
Membru din: 11 Iul 2009, 19:08
Localitate: Cehu Silvaniei
Maşina: Ford Focus MK1 Ghia 1.8 TDCI 115 CP, 2004
VIN: WF0FXXWPDF4A83566

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 15 Iul 2014, 14:16

Up!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 20 Iul 2014, 00:57

Up!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 25 Iul 2014, 05:30

Up!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 29 Iul 2014, 05:23

Up!
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde AdrianAdrianC » 31 Iul 2014, 15:13

Sunt baiatul cu Ford Mondeo care v-am sunat si v-am spus ca mi s-a oprit masina in mers dupa ce am reparat-o la dumneavoastra . Vad ca nu mi-ati mai dat nici un raspuns , desi era obligatia dumneavoastra sa ma sunati. Eu v-am platit corect si nu este normal sa pacaliti lumea chemandu-i si spunandu-le ca nu e vina dumneavoastra ca e pompa ...ca e nu stiu mai ce. Era obligatia dumneavoastra sa verificati pompa inainte de a repara injectoarele. Nu a fost de ajuns sa imi puneti un filtru si sa scapati de mine, eu eram cu familia in drum spre mare si am patit-o.
Sper ca cei care citesc acest randuri sa isi dea seama de specialitatea dumneavoastra.Eu am pierdut niste bani, dar dumneavoastra pierdeti in fata clientilor, si este foarte important sa va faceti treaba ca la carte asa cum postati. Imi pare rau dar va scriu pentru ca la telefon nu vreti sa imi mai raspundeti.
AdrianAdrianC
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 31 Iul 2014, 15:04
Maşina: Ford

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 31 Iul 2014, 20:52

Stimate Domn,

Cu toate că mesajul dvs. este clar anti-reclamă, am decis să vă răspundem:

1. Nu am primit niciun telefon de la un client care ar fi reparat injectoarele la firma noastră şi ar fi avut problemele descrise de dumneavoastră.
2. Nu am reparat niciodată injectoarele fără să verificăm dacă întregul sistem de injecţie funcţionează corect. De fapt, toate maşinile care au ieşit din service-ul nostru, după ce au suferit reparaţii la sistemul de injecţie au fost în parametrii optimi de funcţionare.
3. Dacă pompa ar fi fost defectă atunci când am reparat injectoarele, maşina s-ar fi oprit imediat într-a patra, deci nici în 300 de metri de când aţi fi plecat de la noi.
4. Nimeni nu dă cu piciorul la 2,470 RON (atât cât ar fi costat reparaţia a 4 injectoare plus filtrul de motorină). Dacă evenimentele înşirate de dvs. sunt reale, atunci, în mod normal, orice client s-ar fi întors să îşi ceară banii înapoi. Nu uitaţi că garanţia este de 6 luni.
5. Dacă acest caz este real, puteţi veni oricând să vă cereţi banii înapoi sau dacă doriţi o nouă reparaţie.

Înţelegem că sunt mulţi competitori în domeniul în care firma noastră activează, dar astfel de tentative de defăimare sunt de cea mai joasă speţă.

Cu această ocazie dorim să reafirmăm principiile care stau la baza firmei şi activităţii noastre:
- toţi clienţii primesc cel mai corect diagnostic pentru problemele de injecţie;
- preţurile practicate sunt direct proporţionale cu efortul depus şi tehnologia folosită;
- oferim servicii numai în domeniile în care suntem foarte specializaţi;

Toate acestea au făcut ca în ultimii 4 ani, Endor Diesel (o afacere de familie) să devină unul dintre cei mai importanţi jucători din România pe piaţa serviciilor de reparaţii pompe şi injectoare diesel.

Întotdeauna am fost deschişi cu clienţii noştri, deci pentru orice clarificare, întrebare sau problemă, vă stăm oricând la dispoziţie.

Cu respect,
Echipa Endor Diesel
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde AdrianAdrianC » 05 Aug 2014, 12:38

Domnule Endor,

Se pare ca, continuati sa va faceti reclama incercand sa iesiti deasupra, nu este decat ideea dumneavoastra de a va face reclama singur.
Eu am dovezi ca am reparat masina la dumneavoastra, dar imi este greata cand vad ce postati. Asta o faceti doar din instinct, pentru ca asta v-ati obisnuit sa faceti, pentru ca v-au intrat foarte multi bani din postarile dupa forumuri. De curiozitate am intrat si la alte forumuri pentru a ma convinge de firma dumneavoastra si nu sunt singurul client pacalit.
Asa ca daca incercati sa ma inraiti o sa fac demersul necesar pentru a demonstra ca nu mi-ati verificat sistemul de alimentare. Ati montat doar un filtru de motorina si nici macar nu ati desfacut pompa de inalta asa cum precizati dumneavoastra.
Tin sa va anunt ca reclama postata de dumneavoastra peste reclamatia facuta de mine este o golaneala. Daca dumneavostra vreti sa va demonstrez o sa aduc masina cu un expert auto autorizat pentru a demonstra daca pompa a fost reparata. Din cate am vazut pe suruburile de la spatele pompei avea noroi sau mizerie .
Nu aveati cum sa desfaceti pompa pana nu puneati cheia pe aceste suruburi. Se vede clar ca pompa nu a fost clintita de la locul ei.
AdrianAdrianC
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 31 Iul 2014, 15:04
Maşina: Ford

Re: Reparatii injectoare common-rail Delphi pentru Ford

Mesajde Endor » 06 Aug 2014, 13:01

Stimate Domn,

Dacă într-adevăr v-am cauzat problemele pe care le-aţi descris în mesajele postate mai sus, vă rugăm să vă prezentaţi la sediul nostru pentru o remediere sau o rambursare a sumei plătite. Până acum noi nu am primit de la nicio persoană telefonic sau verbal o astfel de solicitare, de aceea considerăm că mesajele pe care le-aţi postat sunt cu scopul de a decredibiliza calitatea serviciilor furnizate de firma noastră.

Pentru ceilalţi cititori ai acestor mesaje, vă rugăm să consideraţi lipsa de substanţă a ceea ce a fost prezentat de utilizatorul "AdrianAdrianC", care se consideră "furat" prin serviciile care i-ar fi fost oferite, dar nu s-a întors pentru a cere o nouă reparaţie sau pentru a recupera bani: 2,470 RON (sumă deloc de neglijat).

De asemenea, rugăm un administrator să analizeze activitatea utilizatorului "AdrianAdrianC" şi să considere necesitatea unui BAN pe acest forum/topic.

Cu respect,
Echipa Endor Diesel
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Reparatii injectoare Delphi Ford Focus, Mondeo, Transit

Mesajde Endor » 10 Aug 2014, 01:27

Reparaţii injectoare Delphi pentru Ford Focus, Mondeo, Transit Connect, Tourneo Connect.

Laborator profesional certificat Delphi Diesel Service execută reparaţii pentru injectoare common-rail Delphi pentru:

Ford Focus 1.8 TDCI (2001 - 2004) Euro 3
Ford Connect 1.8 TDCI (2002 - 2008) Euro 3
Ford Mondeo 2.0 TDCi (2001 -) Euro 3
Ford Transit 2.0 TDCI FWD (2002 - 2006)
Ford Transit 2.4 TDCI RWD (2004 - 2006)
Ford Mondeo 2.2 TDCI (2004 -) Euro 3
Ford Mondeo 2.2 TDCI (2005 -) Euro 4
Ford Transit 2.8 4JB1 TCI (2006 -) Euro 3
Ford Mondeo 2.0 CDPF (2006 -) Euro 4
Ford Mondeo 2.0 TDCi (2003 -) Euro 4


Injectorul este calibrat electronic cu alocare de cod hexazecimal (resoftare) generat de Hartridge CRi-PC. Acest cod înmagazinează informaţii legate de caracteristica de debitare şi de timpul de reacţie al bobinei de comandă.

Folosind soluţia de reparaţie autorizată Delphi, reduceţi consumul, emisiile şi prelungiţi viaţa motorului.

Preţ: 580 RON/injector (550 RON/injector pentru Ford Focus)


Am dobândit o vasta experienţă în reparaţii de injectoare common rail Bosch pentru: Alfa Romeo, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Hyundai, Iveco, Mercedes-Benz, Mini, Peugeot, Opel, Renault şi injectoare common rail Delphi pentru: Dacia Logan, Renault, Ford, Hyundai, Jaguar, Kia, Mercedes, Nissan, Peugeot, SsangYong, Suzuki.

Oferim 6 luni garanţie scrisă! Injectoarele se pot trimite la reparat şi prin curier şi le primiţi înapoi reparate în maximum 48 ore!

Endor Diesel
Web: http://www.endordiesel.ro
Tel: 0765 269 021 / 0765 269 733

Imagine

Imagine

Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Re: Injectoarele reparate de noi durează cel puțin 180.000 k

Mesajde Endor » 17 Aug 2014, 00:37

Injectoarele reparate de noi durează cel puțin 180.000 km!

Montarea injectoarelor pe motor respectă un protocol (proceduri speciale asistate de echipamente profesionale) prin care se evită contaminarea cu praf și impurități a sistemului de injecție, care poate produce blocarea supapei de retur, și, implicit, uzarea ei prematură.

Numai un centru Delphi Diesel Service este autorizat de Delphi pentru recondiționarea injectoarelor common-rail.
Generarea de cod C2i se realizează numai de către un centru Delphi Diesel Service, aparatura folosită fiind sub licența Delphi.


Reparații injectoare Delphi pentru (prețurile includ TVA):

Ford Focus: 550 RON
Ford Mondeo: 580 RON
Dacia Logan: 485 RON
Renault (orice model): 485 RON
Orice alt injector Delphi: 600 RON pentru injectoarele cu C2i de 16 caractere; 800 RON pentru injectoarele cu C2i de 16 caractere;

Filtru de motorină original Delphi: 150 RON (înaintea reparației, schimbarea filtrului de motorina este recomandată pentru: 1. a se verifica dacă există șpan în sistem; 2. pentru a se înlocui filtrul existent cu unul care este sigur original Delphi)
Verificare dacă pompa produce șpan - GRATUIT
Demontarea injectoarelor și pregătirea/curățarea locului în vederea remontării - GRATUIT
Remontarea injectoarelor - GRATUIT
Scrierea noilor coduri C2i în calculatorul mașinii - GRATUIT
Diagnoza (citire/ștergere erori, citire date motor în timp real) - GRATUIT

Nu avem niciun preț sau comision ascuns!

Exemplu: Pentru reparația a 4 injectoare de Ford Focus, clientul va trebui să plătească 4 x 550 RON = 2.200 RON + filtru de motorină 150 RON, în total 2.350 RON. Endor Diesel practică cele mai mici prețuri din țară pentru reparații profesionale autorizate Delphi.



Endor Diesel
- Dealer Autorizat Delphi
0765 269 021
0765 269 733

http://www.EndorDiesel.ro
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Reparatii pompe inalta presiune Delphi pentru Ford & Dacia L

Mesajde Endor » 20 Aug 2014, 23:49

Preturi reparații pompe înaltă presiune Delphi:

Pompă înaltă presiune Ford - 600 RON sau 1,700 RON în cazul în care pompa produce șpan

Pompa înaltă presiune Logan & Renault - 500 RON sau 1,400 RON în cazul în care pompa produce șpan

Se folosesc piese originale Delphi achiziționate de la Delphi România.

Imagine

O pompă recondiționată folosind soluția recomandată de Delphi este identică cu o pompa nouă. Economisiți mai bine de 50% din prețul unui pompe noi!

Endor Diesel
0765 269 021
0765 269 733

http://www.endordiesel.ro
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

Dealer Delphi - Reparatii autorizare injectoare Delphi

Mesajde Endor » 24 Aug 2014, 19:35

Numai un centru Delphi Diesel Service este autorizat de Delphi pentru recondiționarea injectoarelor common-rail.
Generarea de cod C2i se realizează numai de către un centru Delphi Diesel Service, aparatura folosită fiind sub licența Delphi.

Dovada că Endor Diesel este Delphi Diesel Service o găsiți pe site-ul oficial Delphi: http://am.delphi.com/services/delphi-service-centre accesând butonul "Find Now!". Mai jos am atașat și captura de ecran:

Imagine


Cu respect,
Echipa Endor Diesel
http://www.endordiesel.ro
0765 269 021 / 0765 269 733
Endor
Member
 
Mesaje: 257
Membru din: 19 Sep 2010, 21:44
Maşina: Ford Focus

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Prestari servicii si asigurari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login