Călătorii

rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

În ţară şi peste hotare

Moderatori: KomandantuR, adicristea

rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde cristian3000 » 04 Iul 2008, 18:32

sapt viitoare merg in concediu si in prima faza o sa fac Timisoara-Bucuresti cu masina proprie.
uitandu-ma pe GPS am vazut ca cel mai scurt traseu este Timisoara - Caransebes - Hateg - Petrosani - Rm Valcea - Pitesti - Bucuresti.
intrebarea mea este referitoare la portiunea Petrosani - Rm Valcea (drumul care trece pe langa Obarsia Lotrului, Vidra, Voineasa - Malaia - Salistea - Brezoi). cum se circula pe acest tronson? exista forumisti din aceasta zona? daca drumul nu e bun o sa aleg un traseu clasic (prin Deva - Sibiu sau prin Dr. Tr. Severin - Craiova, mai vad eu).

adispan edit: am modificat titlul topicului ca sa fie mai relevant
Avatar utilizator
cristian3000
1nsane Member
 
Mesaje: 1258
Membru din: 02 Aug 2007, 14:47
Localitate: Timisoara
Maşina: ex- Ford, Mondeo, 2004. Prezent: Audi A4 2009.

Re: rog informatii traseu

Mesajde adispan » 04 Iul 2008, 18:36

nu stiu cum e drumu de care zici tu, dar k alternativa iti recomand hateg-petrosani-tg.jiu-horezu-rm.vilcea care e un drum ok (era toamna trecuta ...)

caransebes -hateg e superb :D
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: rog informatii traseu

Mesajde cristian3000 » 04 Iul 2008, 18:50

multzam! interesant, nu stiam ca se mai poate si pe acolo. distanta pare aproximativ aceeasi, deci daca zici ca e bun drumul, cred ca o sa ma bag pe aici pe unde zici tu. ideea e ca-mi place sa merg pe drumuri prin care n-am mai fost :D
Avatar utilizator
cristian3000
1nsane Member
 
Mesaje: 1258
Membru din: 02 Aug 2007, 14:47
Localitate: Timisoara
Maşina: ex- Ford, Mondeo, 2004. Prezent: Audi A4 2009.

Re: rog informatii traseu

Mesajde adispan » 04 Iul 2008, 20:00

valea jiului e superba

anu trecut in toamna se repara cite ceva pe portiunea hateg-petrosani ... cred ca au terminat, ceea ce va face drumu si mai frumos (adica bun)

pe valea jiului mai sunt portiuni "cariate", insa drumu te indeamna sa scoti tot ce-i mai bun din suspensia spate :D (pana si io, cu 1.4 pe masina mea stateam cap de coloana pe defileul jiului ... )

ai grija la radare pe la bumbesti-jiu si pe portiunea tg.jiu-horezu

drumu tg jiu - vilcea iar e bun, cu serpentine pe dealuri ... nu te vei plictisi :D ... mai ales ca dupa 3-4 serpentine mai apare cate o linie dreapta de 1 km ...

vino pe traseul asta pe care ti l-am zis io, iar apoi scrie aici impresiile :D

drum bun, si lasa-i pe inconstienti sa te depaseasca
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: rog informatii traseu

Mesajde cristian3000 » 04 Iul 2008, 20:12

portiunea hateg - tg jiu o stiu cum e, am fost la o nunta in motru acu 2 saptamani si la dus am mers pe caransebes - hateg - petrosani - tg jiu. doar tg. jiu - horezu - govora - rm valcea o sa-mi fie necunoscut.
faza naspa e ca acuma mi-am amintit ca de obicei cand mergeam pe Deva - Sibiu, faceam o pauza la un OMV undeva intre Sibiu si Rm Valcea. nu stiu acuma unde o sa ma opresc. pt ca nevasta-mea nu suporta sa facem tot drumu fara oprire (ceea ce pe mine nu m-ar deranja deloc :D ).
Avatar utilizator
cristian3000
1nsane Member
 
Mesaje: 1258
Membru din: 02 Aug 2007, 14:47
Localitate: Timisoara
Maşina: ex- Ford, Mondeo, 2004. Prezent: Audi A4 2009.

Re: rog informatii traseu

Mesajde adispan » 04 Iul 2008, 20:15

opresti la petrom in horezu - e intr-o curba, pe sensu opus de mers (considerind ca tu mergi tg jiu-vilcea)
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: rog informatii traseu

Mesajde mirceamc » 07 Iul 2008, 13:13

cristian3000 scrie:Intrebarea mea este referitoare la portiunea Petrosani - Rm Valcea (drumul care trece pe langa Obarsia Lotrului, Vidra, Voineasa - Malaia - Salistea - Brezoi). cum se circula pe acest tronson?

Eu am mers de multe ori pe traseul Rm Valcea - Brezoi - Voineasa - Vidra - Obarsia Lotrului. Partea asta de drum e buna si e superba ca peisaj, cu exceptia unei mici zone la Obarsia Lotrului (1-2km) unde s-a stricat. Problema este Petrosani - Obarsia Lotrului care este si ea superba dar din cate auzisem (acum vreo 2 ani) era recomandata doar daca aveai ceva de genul Ford Ranger/Expedition s.a.m.d. =)) . Asa ca nu cred ca e recomandata chiar daca e superba. Eu s-ar putea sa incerc traseul in vara asta dar cred ca sunt mult prea curajos. Oricum daca il incerc o sa am varianta de a ma intoarce oricand daca devine prea dur traseul.
@adispan - te rog schimba denumirea postului pt a fi mai relevanta.
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Re: rog informatii traseu Timisoara - Bucuresti

Mesajde Atupi » 07 Iul 2008, 14:20

Am facut drumul Timisoara-Bucuresti de mai multe ori in ultimele 2-3 luni. Daca nu te grabesti si vrei si peisaje mergi cum ti-ai recomandat colegii pe Valea Jiului insa cel mai rapid traseu (de obicei) este pe la Timisoara-Faget-DN1 spre Deva-Sebes-Sibiu-Pitesti-Bucuresti. Ai mare grija la camere fixe instalate pe Valea Oltului. Locuri de oprit vei gasi fara probleme in drum. Daca poti sa pleci devreme de la Tm ar fi excelent pt ca in timpul zilei vor fi f multe tiruri. Drum bun !
Ford Fiesta TDCI 2005
Atupi
Gold Member
 
Mesaje: 589
Membru din: 23 Feb 2007, 14:54
Localitate: Bucuresti

Re: rog informatii traseu Timisoara - Bucuresti

Mesajde cristian3000 » 07 Iul 2008, 14:43

mersi la toti.
cunosc destul de bine ambele trasee clasice: tm - deva - sibiu - buc si tm - dt severin - craiova - buc. de mers se merge bine si prin sud daca nu luam in considerare si bucata caransebes - herculane. intrebarea mea se referea strict la portiunea petrosani-rm valcea. eu speram sa se poata merge pe la obarsia lotrului, daca trebuie sa cobor pe la tg jiu nu prea am facut mare lucru pentru ca distanta finala o sa fie cam aceeasi cu tm-deva-sibiu-buc, deci pana la urma tot pe aici cred ca o sa merg.
Avatar utilizator
cristian3000
1nsane Member
 
Mesaje: 1258
Membru din: 02 Aug 2007, 14:47
Localitate: Timisoara
Maşina: ex- Ford, Mondeo, 2004. Prezent: Audi A4 2009.

Re: rog informatii traseu Timisoara - Bucuresti

Mesajde O'neill » 08 Iul 2008, 11:30

Salut.
Scuze ca am vazut acum postul tau. Sper sa nu fie prea tarziu.
Asadar, traseul ales de tine Rm. Valcea - Brezoi - Voineasa - Obarsia Lotrului - Petrosani e in mare OK. Trebuie sa tii cont insa de faptul ca e totusi e traseu montan, urci catre 1.700 m - 1.900 m altitudine.
Valea Oltului o cunosti banuiesc; dupa cum s-a mai scris stii ca exista 2 radare fixe pana in Calimanesti. La Brezoi se lucreaza si va trebui sa stai 15 - 20 min la semafor, deoarece se circula pe o singura banda. Intre Voineasa si Obarsie drumul e ok, sunt foarte multe serpentine, o sa urci in continuu, drumul e asfaltat, mai are si cate o gropa ca deh, santem in RO, in schimb o sa vezi peisaje superbe care o sa iti " incante ochiul " si eu cred ca merita efortul. Intre Obarsie si Petrosani e mai dificil drumul, o portiune de drum e cu macadam, desii se asfalteaza pe partea catre Petrosani.
Daca te ajuta vezi si asta http://www.romaniaexplorer.ro/?c=10&r=17
Ca fapt divers, acum un an sau doi cand din cauza ploilor traseul TG. Jiu - Petrosani era blocat pe Valea Jiului, autocarele Normandia care plecau din Horezu catre Timisoara faceau exact traseul care te intereseaza pe tine.
Daca te mai pot ajuta cu ceva ... cu mare placere.
Avatar utilizator
O'neill
1nsane Member
 
Mesaje: 1544
Membru din: 17 Feb 2007, 11:36
Localitate: Valcea
VIN: BECIULDOMNESCROSU

Re: rog informatii traseu Timisoara - Bucuresti

Mesajde cristian3000 » 08 Iul 2008, 11:59

ooooo, asa da! un om care cunoaste zona! multam!
pai in cazul asta merg pe acolo pe la obarsia lotrului pt ca vreau sa vad lacul Vidra. este ceva amenajat pe acolo vreun popas sau ceva? as vrea sa opresc pe acolo si sa fac ceva poze. eventual sa si mancam ceva.

PS: domnu adispan, cred ca ar fi mai bine ca topicul sa se numeasca rog informatii traseu Petrosani - Rm Valcea. mersi
Avatar utilizator
cristian3000
1nsane Member
 
Mesaje: 1258
Membru din: 02 Aug 2007, 14:47
Localitate: Timisoara
Maşina: ex- Ford, Mondeo, 2004. Prezent: Audi A4 2009.

Re: rog informatii traseu Timisoara - Bucuresti

Mesajde O'neill » 08 Iul 2008, 12:58

Da. Am fost eu de vineri pana duminica la Obarsie.
Te deranjeaza daca iti dau mai multe amanunte dupa ora 16? Acum sunt la serv si nu prea stau bine cu timpul.
Intr-adevar, titlul topicului ma cam dat putin peste cap. Daca era mai la obiect raspundeam mai repede, dar asa traseu B - TM...
:)
Avatar utilizator
O'neill
1nsane Member
 
Mesaje: 1544
Membru din: 17 Feb 2007, 11:36
Localitate: Valcea
VIN: BECIULDOMNESCROSU

Re: rog informatii traseu Timisoara - Bucuresti

Mesajde cristian3000 » 08 Iul 2008, 13:17

ok, pe diseara ajung si eu acasa si sunt curios sa vad ce amanunte mai dai. mersi.
Avatar utilizator
cristian3000
1nsane Member
 
Mesaje: 1258
Membru din: 02 Aug 2007, 14:47
Localitate: Timisoara
Maşina: ex- Ford, Mondeo, 2004. Prezent: Audi A4 2009.

Re: rog informatii traseu Timisoara - Bucuresti

Mesajde mirceamc » 08 Iul 2008, 17:52

Cu probabilitate de 99% voi fi in acest weekend la Vidra sau Obarsia Lotrului, iar sambata o sa verific traseul Obarsia Lotrului - Petrosani (cu atat mai mult cu cat O'neill mi-a dat curaj :D ). Probabil au reparat drumul pt. ca intelesesem ca e chiar prost. Si am crezut persoana respectiva deoarece prin 1999 am avut curajul sa fac traseul Obarsia Lotrului-Sebes dupa ce tot asa imi spusese cineva ca e chiar prost. Si asa a fost! Dar l-am putut face cu Dacia (in general cu viteza a doua).

@Cristian3000 Treci pe acolo in weekend sau saptamana viitoare?

@O'neill Unde te-ai cazat? Ca si eu vreau sa caut cazare tot in zona aia. Mai functioneaza casutele?

P.S. Eu stiu bine zona Ciunget = intrarea in Cheile Latoritei, chiar mi-am luat un teren mic acolo dar nu am nimic ridicat. Iar Cheile Latoritei sunt f. frumoase. Merita sa le faci pana dincolo de lacurile Petrimanu si Galbenu.
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Re: rog informatii traseu Timisoara - Bucuresti

Mesajde cristian3000 » 08 Iul 2008, 20:17

@mirceamc: da, o sa plec din Timisoara sambata dimineata si merg pe traseul asta. in principiu o sa fiu pe acolo sambata pe la pranz, dar inca nu stiu exact la ce ora o sa plec. am de gand sa fac un popas pe la Lacul Vidra.
Avatar utilizator
cristian3000
1nsane Member
 
Mesaje: 1258
Membru din: 02 Aug 2007, 14:47
Localitate: Timisoara
Maşina: ex- Ford, Mondeo, 2004. Prezent: Audi A4 2009.

Re: rog informatii traseu Timisoara - Bucuresti

Mesajde cristian3000 » 26 Aug 2008, 11:40

ohoo, am si uitat de topicul asta.
deci da, am fost pe traseul Hateg-Petrosani-Voineasa-Brezoi-Rm Valcea. imediat dupa Petrosani incepi sa urci destul de mult pe un drum nu foarte bun (dar nu pot sa spun ca e prost). e asfaltat doar ca valurit din loc in loc si ingust + serpentine. se urca cam cu a treia maxim si e destul de plictisitor avand in vedere ca e de mers cam 40-50 km. in schimb e totul verde in jur, aerul curat, e ok. in plus mergi constant, deci la ramnicu valcea ajungi tot cam in acelasi timp in care ai ajunge pe dincolo pe la Sibiu (sau mai repede avand in vedere ca acuma pe acolo se lucreaza).

acum vreau sa va intreb altceva: a fost cineva cu cortul zilele astea? (weekendul trecut mai bine zis). cand am trecut pe valea Lotrului, sambata fiind, era plin de lume cu masinile si corturile, si ne-am gandit ca am merge si eu cu nevasta-mea macar o noapte cu cortul, sa mancam o slana prajita si un gratar pe malul Lotrului. insa nu mai stiu daca vremea mai permite asa ceva, din ce observ s-a racit destul de tare afara.

PS: rog un moderator redenumeasca topicul in "rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea"
Avatar utilizator
cristian3000
1nsane Member
 
Mesaje: 1258
Membru din: 02 Aug 2007, 14:47
Localitate: Timisoara
Maşina: ex- Ford, Mondeo, 2004. Prezent: Audi A4 2009.

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde Thor » 26 Aug 2008, 12:23

Daca te opresti la Obarsia Lotrului iti recomand cu caldura meniul de la Cabana cu acelasi nume.Fac aia o ciorba de fasole si un pastrav de moare lumea.Se pare ca nici ciorba de burta nu are egal din spusele celor ce o prefera....
Focus C-max 2.0 TDCI Titanium 2012
Avatar utilizator
Thor
Ford Freak
 
Mesaje: 234
Membru din: 15 Oct 2007, 11:31
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde andoruls » 26 Aug 2008, 12:36

OOOO foarte tare WE asta ajung si eu acasa la rm valcea si cred ca dau o tura pana la Vidra :D poate ma arunc si pana la Petrosani :P
Ford Focus Titanium Ecoboost 150
Avatar utilizator
andoruls
1nsane Member
 
Mesaje: 2041
Membru din: 23 Feb 2007, 02:59
Localitate: Bucuresti/Rm. Valcea
Maşina: Ford Focus 1.6 EcoBoost 150
VIN: WF0KXXGCBKBD10918

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde Nenea Fordescu » 31 Dec 2008, 17:44

Am o intrebare pe care o adresez celor din zona rm. valcea -horezu. In drumul dinspre valcea spre horezu, la trecerea peste un pod (sper sa fie zona corecta...memoria) apare in dreapta un lac (am uitat cum se numeste) cu o insulita cu casute. De fiecare data cand trec pe-acolo ma gandesc sa fac un concediu. Cam care ar fi conditiile? A fost vreunul dintre voi acolo? Se pescuieste in lac? Multumesc frumos!
Avatar utilizator
Nenea Fordescu
 
Mesaje: 1718
Membru din: 16 Mai 2008, 18:08
Localitate: Bucuresti
Maşina: Old New Focus TI-VCT + diverse 11.2008

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde Tiry213 » 12 Feb 2009, 10:25

Poate e cam tarziu raspunsul. Lacul de care vorbesti e chiar in Valcea. Este intre barajul de pe Olt si drumul Valcea-Dragasani. De fiecare data cand trec pe acolo zic ca o sa raman o noapte. Chiar e frumos. Am vazut si pescari, iarna asta pescuiau la copca, dar nu stiu daca e legal sau nu. Nu am stat nici o data la acel camping, dar pare foarte frumos.
Imagine
Tiry213
1nsane Member
 
Mesaje: 2316
Membru din: 31 Iul 2007, 14:12

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde Nenea Fordescu » 05 Apr 2009, 03:27

Multumesc frumos. Cu prima ocazie cand trec pe acolo, ma interesez si informez poporu' :)
Avatar utilizator
Nenea Fordescu
 
Mesaje: 1718
Membru din: 16 Mai 2008, 18:08
Localitate: Bucuresti
Maşina: Old New Focus TI-VCT + diverse 11.2008

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde Smiley » 05 Apr 2009, 06:29

"campingul" ala e imediat langa strandul Ostroveni. sunt mereu pescari acolo.
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde Q-ball » 06 Apr 2009, 19:47

Langa lac este si gradina zoologica care este destul de frumoasa si ieftin 2lei adulti si 1leu copii( merita)
Nu conteaza cat de bun este soferul sau cat de solida este masina, viteza ucide!
Avatar utilizator
Q-ball
Ford Freak
 
Mesaje: 125
Membru din: 20 Feb 2008, 19:43
Localitate: mangalia
Maşina: ford focus 1.8td din 2001 90cp si ford ka 1.3 70 cp din 2004 WF0BXXWPRB4A75417
VIN: WF0NXXGCDN1E69849

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde O'neill » 06 Apr 2009, 20:45

Intr-adevar exista un lac si un camping la periferia orasului Rm.Valcea, langa cartierul Ostroveni unde se si pescuieste.
Cum a spus si Smiley, langa lac se afla si un strand alimentat cu apa sarata de la salina de la Ocnele Mari si un mini parc de distractii. Vara e full: muzica, smekeri, limuzine, fetite, fitze, mici, bere, etc. gasesti ce vrei. Se pare ca unul dintre asociatii parcului este Adi de la Valcea.
Fişiere ataşate
Lac 1.jpg
Avatar utilizator
O'neill
1nsane Member
 
Mesaje: 1544
Membru din: 17 Feb 2007, 11:36
Localitate: Valcea
VIN: BECIULDOMNESCROSU

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde patuiag » 13 Apr 2009, 12:52

Acesta este vestitul lac ,,Cacacioasa" asa este cunoscut prin partile locului pe motiv ca de fiecare data cind ploua torential canalizarea orasului nu mai facea fata si linga lac erau camine de la canalizare care deversau in lac "mizeria " din oras.Acum se pare ca s-a reglementat aceasta problema.Eu unul nu sunt multumit de ce este acolo cu toate ca in ultimul timp sa mai investit ceva dar sar putea face si mai multe fiindca spatiu exista suficient mai ales peste strada de stranduri dar vechea problema la romani ; pamintul ,samsarii.

Eu stau la aproximativ 2 km de locul acesta si zilnic fac naveta cu fordul catre servici pe aici si daca vreti poze si va intereseaza o sa fac poze si o sa le postez dar numai daca exista interes ;)
Focus TDDI Turnier Ghia 1,8,90 cai,2002. WFONXXGCDN2L14771
Fiesta 1,4 benzina 2006.

De bun simt toata lumea are nevoie.Putini il au si fiecare crede ca il are.
Avatar utilizator
patuiag
 
Mesaje: 453
Membru din: 30 Dec 2006, 13:46
Localitate: Rm Valcea
Maşina: Focus Turnier,1,8 TDDI 90CP,Ghia.
VIN: WFONXXGCDN2L14771

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde catab0s » 13 Apr 2009, 13:43

salut
eu nu iti recomand traselul dintr`un singur motiv acum este zapada la Obarsa Lotrului si nu stiu daca este deschis drumul in sezonul acesta. Iarna este inchisa circulatia de la Vidra la Obarsa Lotrului din cauza zapezii . Stiu pe cineva care a fost acum cateva saptamani si a ramas inzapezit cu un X5.
catab0s
Incepator
 
Mesaje: 14
Membru din: 05 Iun 2008, 12:36
Maşina: ford mondeo 2006 2000cmc 130cc full options

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde O'neill » 13 Apr 2009, 15:42

catab0s, cristian3000 a intrebat despre traseu acum aproape un an, deja a facut traseul de atunci! :D
Btw, X5 nu prea e masina de teren, sa fim realisti acum. E o masina de fitze, buna de mers cu ea in oras, sa o parchezi pe trotuare unde ceilalti nu pot si prin gropi ca are garda la sol mare :D .
Un om serios care vrea o masina de teren adevarata nu isi ia niciodata asa ceva. Mai era un X5 pe care il trageau cu calul pe you tube, http://www.viatalaserviciu.ro/view_vide ... ategory=mr! Rusinica =)) !! (Scuze de off topic)

patuiag, man mie mi-a fost rusine sa-i spun denumirea de prin partile locului a celebrului lac =)) =D>

Cu repect!
Avatar utilizator
O'neill
1nsane Member
 
Mesaje: 1544
Membru din: 17 Feb 2007, 11:36
Localitate: Valcea
VIN: BECIULDOMNESCROSU

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde patuiag » 17 Apr 2009, 13:36

patuiag, man mie mi-a fost rusine sa-i spun denumirea de prin partile locului a celebrului lac =)) =D>

Cu repect![/quote]

Am mintit eu cu ceva ? :D Sa stie oamenii bine cind vin prin partile astea de ce anume sa intrebe.O sa ma interesez si care este pretul pe noapte pentru inchirierea unei casute si cind o sa se deschida oficial strandurile si cel cu sare si celalalt.
Focus TDDI Turnier Ghia 1,8,90 cai,2002. WFONXXGCDN2L14771
Fiesta 1,4 benzina 2006.

De bun simt toata lumea are nevoie.Putini il au si fiecare crede ca il are.
Avatar utilizator
patuiag
 
Mesaje: 453
Membru din: 30 Dec 2006, 13:46
Localitate: Rm Valcea
Maşina: Focus Turnier,1,8 TDDI 90CP,Ghia.
VIN: WFONXXGCDN2L14771

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde cristian3000 » 17 Iul 2009, 20:13

maine o sa plec catre Bucuresti si vreau s-o iau din nou pe Hateg-Petrosani-Obarsia-Voineasa-Brezoi.
as vrea sa-mi semnaleze cineva daca sunt ceva probleme deosebite in zona si drumul nu e practicabil pentru ca eu n-am mai trecut pe acolo de anul trecut. acum, daca chiar o sa fie sambata si n-o sa ne grabim am zis ca hai sa mai mergem pe aici pt ca peisajul justifica pe deplin efortul. in plus poate ochesc un loc bun de pus cortul pentru mai la toamna cand vreau sa fac o iesire de un weekend.
Avatar utilizator
cristian3000
1nsane Member
 
Mesaje: 1258
Membru din: 02 Aug 2007, 14:47
Localitate: Timisoara
Maşina: ex- Ford, Mondeo, 2004. Prezent: Audi A4 2009.

Re: rog info traseu Petrosani - Rm. Valcea

Mesajde O'neill » 17 Iul 2009, 20:20

Obarsia Lotrului - Voineasa - Brezoi e la fel ca si acum un an, poate cateva gropi in plus. :D
Cealalta parte a versantului ... nu stiu. In orice caz, drumul e practicabil. Poate are cineva din zona respectiva mai multe amanunte.
Avatar utilizator
O'neill
1nsane Member
 
Mesaje: 1544
Membru din: 17 Feb 2007, 11:36
Localitate: Valcea
VIN: BECIULDOMNESCROSU

Următorul

Înapoi la Călătorii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 9 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 9 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login