Călătorii

Cazare rezonabila pe linga Viena

În ţară şi peste hotare

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde nicusors » 25 Iul 2008, 12:53

Ma bate gindul sa dau o fuga pina la Viena, dar cazarea in oras te lasa fara bani de cumparaturi. Stiti cumva o pensiune ceva in apropiere de Viena ( cu access mijloace transport in comun) cu tarif rezonabil?
Avatar utilizator
nicusors
Incepator
 
Mesaje: 90
Membru din: 09 Iul 2008, 11:41
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Ford Focus Mk3 1.6 115 PS
VIN: WF0LXXGCBLBS58021

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde nicusors » 01 Aug 2008, 18:14

niik?
Avatar utilizator
nicusors
Incepator
 
Mesaje: 90
Membru din: 09 Iul 2008, 11:41
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Ford Focus Mk3 1.6 115 PS
VIN: WF0LXXGCBLBS58021

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde catser » 01 Aug 2008, 19:08

s-a discutat deja in mai multe topicuri...uite unul din ele :


http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=117&t=13782
Fiecare popor are conducatorii pe care-i merita.
Avatar utilizator
catser
Gold Member
 
Mesaje: 851
Membru din: 04 Mai 2007, 10:33
Localitate: Pitesti
Maşina: Ford Fiesta Comfort 2007 1.25i 75CP Tango

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde nicusors » 01 Aug 2008, 19:30

Da ... mai ales pe ala ... unde e ceva despre cazare ... Viena? =))
Avatar utilizator
nicusors
Incepator
 
Mesaje: 90
Membru din: 09 Iul 2008, 11:41
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Ford Focus Mk3 1.6 115 PS
VIN: WF0LXXGCBLBS58021

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde catser » 01 Aug 2008, 20:25

nicusors scrie:Da ... mai ales pe ala ... unde e ceva despre cazare ... Viena? =))


astea ce or fi oare ?

popescub scrie:
La Viena am stat aici: http://www.pension-anzengruber.at/index_ro.htm
Tot apartament cu 2 camere intr-o pensiune f draguta (curte, piscina, curat) la marginea Vienei, cost 110 E/noapte. Aici am folosit cu incredere transportul in comun.



cuculete scrie:Oekhotel
Adresa : Hochmühlstraße 5 A-2514 Traiskirchen
La 15 km de Viena.Cam 21eur/pers/noapte.
Am fost 4 pers si am luat un apartament si am iesit cu 17euro/pers/noapte....bineinteles cu mic dejun inclus.
Poate te ajuta cu ceva.Bafta si drum bun!


O'neill scrie:
Buuuun!
In Austria (vigneta de autobahn 7,60 EUR / 10 zile), normal ca in primul rand am dat ca traseu "Designer Outlet Parndorf"!! M-a dus Ioana pana parcarea centrala fara comentarii! (Bucuria nevesti-mii. Raiul pe pamant!!). Apoi, urmatoarea destinatie Hotel Etap. Am ajuns fara probleme in fata hotelului. Mentionez ca nu am facut rezervare inainte. Am mers la noroc. Mai aveam cateva adrese de hoteluri/pensiuni in caz de nevoie, dar am gasit camere - 51 EUR/camera/noapte fara mic dejun inclus la Etap. L-am preferat in pofida pretului mai ridicat fiindca era cat de cat mai aproape de centru.



O'neill scrie:
1. ...hotel ieftin sau Etap... intr-adevar hotelurile din reteaua Accor sant printre cele mai ieftine (ai aici mai multe amanunte: http://www.accorhotels.com/gb/reservati ... tels.shtml - ultimele 5 de pe pagina). Eu am dormit in martie la Etap, dar acum trei saptamani nu am mai gasit locuri si singurul hotel la care am gasit a fost Suitehotel cu 97 eur/camera de 2 pers. Ca fapt divers vezi ca nu au camere decat de 2 adulti + un copil, sau cel putin asa am inteles eu. Dar daca vrei - si poti incerca asta - te poti caza, apoi duci masina in garaj (e mai ieftin si mai sigur decat afara) si de acolo pe scara interioara poate urca si a 4 persoana (soacra :wink: ) ulterior, ca nu te verifica nimeni! :wink: La mine nu a fost cazul da' cred ca e posibil!
Poti incerca si la alte hoteluri sau pensiuni din/de langa Viena!



silviupn69 scrie:pentru Austria/ Viena poate te ajuta si asta .....http://www.limba.com/ro/austria/oferta sau http://www.datendienst.at/blog/travel.p ... e=1&page=1. !


bogdanv scrie:eu m-am intors azi de la viena. fara sa fi citit topicul acesta inainte am descoperit site-ul familiei manescu la care am si stat cu sotia toata saptamina trecuta. 70 EUR/noapte/apartament (2 pers) sau 85 - 110 EUR/noapte/apartament (3-4 pers). pot sa confirm ca au conditii exceptionale si ca sint niste oameni extrem de treaba si saritori. orice solicitare are o solutie sau un raspuns. apartamentele sint la 5 minute de metrou (U6) si 3 minute de tramvai (31, 33). adaug si 2 -3 poze ale apartamentului in care am stat (in galeria personala) compus din living (TV, CD, canapea), dormitor (pat dublu, dulap), baie si WC, antreu. un singur neajuns dar care nu este atit de dramatic: tramvaiele care trec pe strada dar care la 12 noaptea nu ai circula si incep din nou la ora 5. pe mine m-au deranjat doar in prima seara. au linga ei la 2 minute un magazin plus si mai sus la 5 minute un restaurant in care se maninca bine Viennerwald.


daca totusi ti-e lene sa cauti si iei la misto pe cineva care vrea sa te ajute, asta e altceva.....daca n-ai timp da-mi un pm, si imi fac eu timp sa-ti caut...

bafta si drum bun
Fiecare popor are conducatorii pe care-i merita.
Avatar utilizator
catser
Gold Member
 
Mesaje: 851
Membru din: 04 Mai 2007, 10:33
Localitate: Pitesti
Maşina: Ford Fiesta Comfort 2007 1.25i 75CP Tango

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde nicusors » 01 Aug 2008, 20:50

Da, postul asta recunosc ca ma ajuta ... dar fara suparare celalalt chiar nu avea cu ce sa ma ajute. Relativ la preturi ... mai putin cel cu 21 eur ... restul nu prea le pot numi ieftine. La 100 pe noapte / 2 persoane am gasit in Viena. Adevarul e ca speram sa gasesc ceva cum am gasit in Ungaria, chiar la iesire, este ultima localitate inainte de granita, Hegyeshalom unde am gasit la 10 oiro / persoana pe noapte si conditii ok, dus, wc in camera, televizor, fara frigider, iar masina in curte.

Mersi ... si mai sap.
Avatar utilizator
nicusors
Incepator
 
Mesaje: 90
Membru din: 09 Iul 2008, 11:41
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Ford Focus Mk3 1.6 115 PS
VIN: WF0LXXGCBLBS58021

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde Rainman » 02 Aug 2008, 11:23

Daca nu e secret, poti sa ne dai si noua legatura/adresa/link pentru cazare la Hegyeshalom cu 10 E/pers ? ;)
Multumesc.
Ford Focus '07 1.6 16V hatchback
Ford Fiesta '08 1.4 16V
BMW F650 GS '04

"Tomberoanele goale sunt cele mai zgomotoase"
Avatar utilizator
Rainman
Member
 
Mesaje: 397
Membru din: 04 Iun 2007, 22:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2
VIN: WF05XXGCD57U74924

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde nicusors » 02 Aug 2008, 21:34

Nu e secret, dar am pus adresa in GPS si nu il mai am. Probabil as putea ajunge acolo, dar de descris ... nu sunt 100% ca e bine. Deci, trebuie iesit pe exit 171, e chiar ultimul inainte de granita, apoi se tine dreapta la prima intersectie, apoi tot inainte. Se intra in Hegyeshalom , apoi la un moment dat pe dreapta este o biserica. Intrta la dreapta inainte de biserica, apoi prima la stinga si tot inainte. Sunt vreo citeva stradute la stinga. Dupa una dintre ele tot pe stinga a doau sau a treia casa, se vede o intrare intr-o curte facuta din birne vopsite in alb si tabla pe care scrie Zimmer Frei si Sobak. Acela e locul, omul nu stie decit germana pe linga maghiara, dar pricepe usor din semne. Important , nu e singur loc in Hegyeshalom cu 10 euro pe noapte.

Eu voi trece pe acolo prin 24, 25 august si voi marca adresa exacta.

Succes!

Sper sa gasesc si pe linga Viena ceva asemanator, deocamdata am gasit la 50 euro camera de 2 persoane, fara papa ==> http://www.pensioniris.at/index_en.html
Avatar utilizator
nicusors
Incepator
 
Mesaje: 90
Membru din: 09 Iul 2008, 11:41
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Ford Focus Mk3 1.6 115 PS
VIN: WF0LXXGCBLBS58021

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde alpe » 04 Aug 2008, 10:28

si eu vreu sa merg in septembrie la Viena, asa ca astept mai multe detalii dupa ce te vei intoarce
-------------------------------------------------
FF1/2001/TDDi/90Hp/facelift/WF0AXXGCDA1K80538
Avatar utilizator
alpe
Member
 
Mesaje: 349
Membru din: 18 Dec 2006, 04:14
Localitate: timisoara
Maşina: Ford Focus 2001 1.8TDDI 90hp Hatchback facelift
VIN: WF0AXXGCDA1K80538

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde Alma » 04 Aug 2008, 10:36

Carputer/CarPC - 8" TFT Touchscreen, Celeron 1,2Ghz, 1024MB DDR II, 2,5" HDD 40GB SATA, M2-ATX 6-24V DC/DC 160 W
________________________
We are what we do. If we want to change what we are, we must begin by changing what we do.
Avatar utilizator
Alma
1nsane Member
 
Mesaje: 3875
Membru din: 31 Ian 2008, 01:00
Localitate: Bucuresti
Maşina: FocuS II, 2005 - 1,6 TDCi 80Kw

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde alpe » 05 Aug 2008, 01:40

merci!
-------------------------------------------------
FF1/2001/TDDi/90Hp/facelift/WF0AXXGCDA1K80538
Avatar utilizator
alpe
Member
 
Mesaje: 349
Membru din: 18 Dec 2006, 04:14
Localitate: timisoara
Maşina: Ford Focus 2001 1.8TDDI 90hp Hatchback facelift
VIN: WF0AXXGCDA1K80538

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde Alma » 05 Aug 2008, 09:41

cu placere ;)
Carputer/CarPC - 8" TFT Touchscreen, Celeron 1,2Ghz, 1024MB DDR II, 2,5" HDD 40GB SATA, M2-ATX 6-24V DC/DC 160 W
________________________
We are what we do. If we want to change what we are, we must begin by changing what we do.
Avatar utilizator
Alma
1nsane Member
 
Mesaje: 3875
Membru din: 31 Ian 2008, 01:00
Localitate: Bucuresti
Maşina: FocuS II, 2005 - 1,6 TDCi 80Kw

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde assilein » 17 Dec 2008, 00:05

:) Salut tuturor celor de pe forum si vreau sä räspund desi cu intärzire la intrebarea de cazare pe lingä Viena .
Sint proprietarul Pensiunii Lucinel - cazare-austria.ro - si vreau sä vä prezint pe scurt serviciile oferite de noi:

-Intämpinarea oaspetilor ca bäuturi calde,reci,snackuri
-Camerä cu pat dublu + pat mobil pt.1 copil
-Baie cu dus,wc,feon(,prosoape,säpun,sampon)
-Satelit Tv
-Internet wireless gratuit
-Tenis de masä gratuit
-Biciclete pt.oaspeti -2 euro-toatä ziua !!
-Mic dejun intre orele 6 si 9 + cafea,ceai,cacao in timpul zilei
-Transfer gratuit al oaspetilor de la aeroport
-Transport gratuit tur-retur la Viena (sau fix -ora 9,12,15,18,21)
-1 sticlä de vin/camerä/zi
-O searä italianä .Pizza +1 sticlä de vin (bere,sucuri) la un sejur de minim.4 zile
-Intocmim trasee turistice si oferim consultantä sincerä in orice domeniu de interes al oaspetilor nostri

Pensiunea Lucinel e la citiva km de aeroport pe partea dreaptä a autosträzii ce duce la Viena intr-o zonä foarte curatä si linistitä la 150 m de Parcul National "Donau Auen "-Luncile Dunärii unde zeci de km de poteci si trasee turistice amenajate vä imbie la drumetii,jogging sau mers cu bicicleta . De la pensiune pinä aproape in centrul Vienei se ajunge färä nici o oprire la semafor in max.15 min.!! Sincer si garantat !!! Renuntati la stresul cäutärii unui hotel cu loc de parcare contra cost si optati pentru o cazare rapidä ,färä formalitäti ,intr-o pensiune nouä si comfortabilä in regim hotelier. O familie de romäni prietenosi vä vor intimpina oricind veti sosi nu numai cu o cafea,un ceai,un pahar de vin ci si cu o atmosferä familiarä si imbietoare. Pentru detalii accesati site-ul pensiunii: cazare-austria.ro
Avatar utilizator
assilein
Incepator
 
Mesaje: 71
Membru din: 16 Dec 2008, 23:06
Maşina: Ford mondeo TD ,1996, 90 cai,Abs, Clima
VIN: wfofxxgbbfst52895

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde testergl » 17 Dec 2008, 12:43

Arata excelent locul, iar preturile sunt ok! Poate la primavara ne vom auzi/vedea intrucat intentionez sa fac o plimbare!
Ford Focus II / Hatchback 1.6 TDCI 109 / Ghia
Avatar utilizator
testergl
Gold Member
 
Mesaje: 771
Membru din: 22 Oct 2007, 19:18
Localitate: North Rhine-Westphalia
Maşina: Ford Focus II / Hatchback / 1.6 TDCI 109 / Ghia

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde O'neill » 17 Dec 2008, 21:37

Si eu ma cred ca ma inscriu, dar dupa 15 februarie 2009!!
Avatar utilizator
O'neill
1nsane Member
 
Mesaje: 1544
Membru din: 17 Feb 2007, 11:36
Localitate: Valcea
VIN: BECIULDOMNESCROSU

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde tatyflorin » 19 Dec 2008, 15:30

Nu dati cu pietre, sunt si pescar... Se pescuieste acolo? Ca m-ar bate rau gandul sa scap de manele, chistoace si mizerii pe malul apei... Ca si concediu de 7-10 zile ar suna mai bine ca in Delta...
Focus Futura Turnier TDcI 2002, 85 kW
tatyflorin
Gold Member
 
Mesaje: 562
Membru din: 03 Dec 2008, 00:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: ford focus futura 2002 tdCI

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde assilein » 21 Dec 2008, 04:17

Vä salut tatyflorin ,am avut treabä multä abia acum am ajuns acasä ,dar citeva minute pt.un räspuns am oricum.
Eu cred cä-i mai mult peste decit prin tarä cä nu-l prea prinde nimeni,si din cite stiu de la un vecin care-i taran pe-aici prin zonä,adicä are citeva sute de hectare de pämint,multä vie si o barcä(Hi,Hi)se prinde somn,saläu,stiucä.
Vara noi mergem des la Dunäre ,imediat la coltul sträzii mele duce o potecä in jos spre luncä ,unde este un brat principal de revärsare amenajat in urmä cu vreo 15 ani cu sprijin WWF si acolo stäm de multe ori si ne uitäm la pesti .Cind e apa limpede e fain cä se väd cirdurile de Pläticä care patruleazä incoa si-ncolo,Crap ,Clean am mai väzut si bineinteles Stiucä.
Cind am construit Pensiunea am avut bäieti din Romänia la lucru si ei se mai duceau duminicä pe baltä,si-apoi seara veneau cu Pläticä acasä ,cu cite-o Stiuculitä .Apropo de "ar suna mai bine ca in Delta" : in orice caz tintari nu sint nici un sfert decit acolo.. poate din cauzä cä a fost amenajatä si bratele curg in continuu .

Sänätate si numai bine ! Poate ne mai auzim .si Särbätoir Fericite d-le Florin

lucian asandi
Avatar utilizator
assilein
Incepator
 
Mesaje: 71
Membru din: 16 Dec 2008, 23:06
Maşina: Ford mondeo TD ,1996, 90 cai,Abs, Clima
VIN: wfofxxgbbfst52895

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde tatyflorin » 21 Dec 2008, 23:44

Va multumesc de raspuns, m-ar interesa modalitatea legala de a pescui acolo. Sunt sigur ca se plateste ceva, cuiva. Daca aflati pana la vara, bine. Daca nu, oricum mai caut eu info. Doar ca fiind acolo, dvs stiti cel mai exact. Multumesc!
Focus Futura Turnier TDcI 2002, 85 kW
tatyflorin
Gold Member
 
Mesaje: 562
Membru din: 03 Dec 2008, 00:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: ford focus futura 2002 tdCI

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde Daning » 03 Ian 2009, 22:23

Tocmai ce m-am intors din Austria. De cazat, am fost cazat la Pensiunea Lucinel. Absolut SUPERB! Cazarea , primirea tot. Am fost intampinati (am fost 6 persoane) chiar de dl. Lucian, un adevarat OM, care ne-a oferit mult mai mult decat ne asteptam. Initial am avut o senzatie ciudata, pozele de pe site (http://www.cazare-austria.ro) nu pot arata nici pe departe cat de frumos, ingrijit si curat poate fi in aceasta Pensiune. Camere spatioase, modern utilate (tv LCD, DVD player, tv satelit,wireless internet, baie proprie pentru fiecare camera (mic detaliu: baterii Grohe si accesorii Ideal Standard). De asemenea, dl. Lucian a fost un ghid incredibil, ne-a condus pe un punct mai inalt de unde se vedea intreaga Viena si prin Lunca Dunarii, peisaje absolut superbe. Pensiunea este situata intr-o zona superba cam la jumatatea distantei intre Parndorf si Viena, si se ajunge in ambele locatii cam in 15-20 de minute pe autostrada. Sper ca acest post sa nu fie considerat reclama, pentru ca este doar purul adevar. II multumesc si pe aceasta cale Dlui Lucian pentru un concediu neasteptat de linistit.
Always FOCUS-ed!I Love my car!

ORGANIZARE EVENIMENTE-NUNTI, BOTEZURI[/url]
Avatar utilizator
Daning
Member
 
Mesaje: 359
Membru din: 18 Mar 2008, 21:10
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF 2 , 2007(04.2008), sedan, ocean blue,Trend Style B-98-EDC
VIN: WF04XXWPD47P23775

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde leut27 » 03 Ian 2009, 23:59

hmmmm uite o pagine de pusla favorits:)))
sigur ajungem si pe acolo
If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus” – "the Orangutan" Jeremy Clarkson
leut27
1nsane Member
 
Mesaje: 1507
Membru din: 12 Oct 2007, 20:11
Maşina: ST stealth grey 2.0 ecoB Estate

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde silviupn69 » 04 Ian 2009, 00:15

....astept si eu niste review-uri de la niste prieteni, ce se afla in tranzit spre UK si care vor trece pe la dvs. maine 04.01.09 (Ionascu). I-am indrumat spre dvs. in urma acestor posturi de aici.

La multi ani !!! :))
Ford Mondeo
Ghia 04/2005 , TDCI, 2.0, 131cp
Imagine
Avatar utilizator
silviupn69
1nsane Member
 
Mesaje: 1238
Membru din: 27 Dec 2007, 07:29
Localitate: Piatra-Neamt
Maşina: Mondeo 2.0 TDCI; 130CP

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde assilein » 04 Ian 2009, 00:29

:-* Daniel sper cä a-ti ajuns cu bine färä peripetii,si vä puteti relaxa incä un pic inainte de gongul de incepere a partidei 2009...
Vä urez : Zilnic bucurii si satisfactii in toate directiile ...
Vä pupäm pe toti , rämine-ti asa cum sinteti " o echipä " imbatabilä si de nezdruncinat ...
Avatar utilizator
assilein
Incepator
 
Mesaje: 71
Membru din: 16 Dec 2008, 23:06
Maşina: Ford mondeo TD ,1996, 90 cai,Abs, Clima
VIN: wfofxxgbbfst52895

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde assilein » 04 Ian 2009, 00:33

La multi ani ! .Bunä seara .Va fi totul bine , noi äi asteptäm mäine dupä pränz.
Mersi ,lucian
Avatar utilizator
assilein
Incepator
 
Mesaje: 71
Membru din: 16 Dec 2008, 23:06
Maşina: Ford mondeo TD ,1996, 90 cai,Abs, Clima
VIN: wfofxxgbbfst52895

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde assilein » 04 Ian 2009, 00:40

Apropo am väzut cä sinteti din Piatra .Mä bucur tare mult ,eu sint näscut la Bicaz (la Hangu mai precis) mama stä la Piatra si am incä foarte multe rude in Piatra si prin imprejurimi .Am fost in vara asta acasä .Eu nu as mai pleca niciodata de-acolo dar asa-i viata pe toate nu le ai
Avatar utilizator
assilein
Incepator
 
Mesaje: 71
Membru din: 16 Dec 2008, 23:06
Maşina: Ford mondeo TD ,1996, 90 cai,Abs, Clima
VIN: wfofxxgbbfst52895

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde tatyflorin » 04 Ian 2009, 13:45

assilein,350574 scrie:Apropo am väzut cä sinteti din Piatra .Mä bucur tare mult ,eu sint näscut la Bicaz (la Hangu mai precis) mama stä la Piatra si am incä foarte multe rude in Piatra si prin imprejurimi .Am fost in vara asta acasä .Eu nu as mai pleca niciodata de-acolo dar asa-i viata pe toate nu le ai


Si eu tot de acolo. Daca vreti ceva.. ajung de Paste acolo. La mama...
Focus Futura Turnier TDcI 2002, 85 kW
tatyflorin
Gold Member
 
Mesaje: 562
Membru din: 03 Dec 2008, 00:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: ford focus futura 2002 tdCI

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde testergl » 12 Ian 2009, 16:03

Salut,

Intentionez sa plec spre Austria la sf. lui ianuarie si sa raman in zona pana pe 6-7 febr. Mai e cineva interesat?
Ford Focus II / Hatchback 1.6 TDCI 109 / Ghia
Avatar utilizator
testergl
Gold Member
 
Mesaje: 771
Membru din: 22 Oct 2007, 19:18
Localitate: North Rhine-Westphalia
Maşina: Ford Focus II / Hatchback / 1.6 TDCI 109 / Ghia

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde Alen » 12 Ian 2009, 19:07

tatyflorin,350847 scrie:
assilein,350574 scrie:Apropo am väzut cä sinteti din Piatra .Mä bucur tare mult ,eu sint näscut la Bicaz (la Hangu mai precis) mama stä la Piatra si am incä foarte multe rude in Piatra si prin imprejurimi .Am fost in vara asta acasä .Eu nu as mai pleca niciodata de-acolo dar asa-i viata pe toate nu le ai


Si eu tot de acolo. Daca vreti ceva.. ajung de Paste acolo. La mama...

si eu tot din Piatra :D
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde assilein » 13 Ian 2009, 02:23

:) Salut alen si La multi ani cu intirziere...
Esti chiar din Piatra sau imprejurimi? Eu am rude de la HANGU (pe lac ,in fata Ceahläului ) la vale pinä la BACÄU .Am fost o familie numeroasä strämutatä din 1957-64 odatä cu construirea barajului de la Bicaz , am prins in viatä sträbunicii iar dintre fratii si surorile bunicei mele , in total 17!! incä mai träiesc 8 ,toti in jur de 95 -100. Eu am 44 si sint de 20 ani stabilit in
Austria, din päcate sau cine mai stie , dar mä trage sufletul tot acolo pe valea lacului ...
Avatar utilizator
assilein
Incepator
 
Mesaje: 71
Membru din: 16 Dec 2008, 23:06
Maşina: Ford mondeo TD ,1996, 90 cai,Abs, Clima
VIN: wfofxxgbbfst52895

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde tatyflorin » 13 Ian 2009, 15:07

assilein,357413 scrie::) Salut alen si La multi ani cu intirziere...
Esti chiar din Piatra sau imprejurimi? Eu am rude de la HANGU (pe lac ,in fata Ceahläului ) la vale pinä la BACÄU .Am fost o familie numeroasä strämutatä din 1957-64 odatä cu construirea barajului de la Bicaz , am prins in viatä sträbunicii iar dintre fratii si surorile bunicei mele , in total 17!! incä mai träiesc 8 ,toti in jur de 95 -100. Eu am 44 si sint de 20 ani stabilit in
Austria, din päcate sau cine mai stie , dar mä trage sufletul tot acolo pe valea lacului ...

Frumos.... de la Bicaz spre coada lacului...
Sa iti readuci aminte:
Fişiere ataşate
10 - Baraj Bicaz.jpg
9 - Barajul, sotia & eu..jpg
8 - Cheile Bicazului ++ foca.jpg
7-LAcul Rosu2.jpg
6 - Lacul Rosu.jpg
5 - Partia Durau.jpg
4 - cabana Izvorul Muntelui.jpg
3 - Izvorul Muntelui - Dochia.jpg
2 - Ghebe .jpg
1- De pe Pietricica.jpg
Focus Futura Turnier TDcI 2002, 85 kW
tatyflorin
Gold Member
 
Mesaje: 562
Membru din: 03 Dec 2008, 00:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: ford focus futura 2002 tdCI

Re: Cazare rezonabila pe linga Viena

Mesajde assilein » 13 Ian 2009, 21:52

=D> =D> Mersi ,dau o bere si doi mici la prima intälnire, intr-adevär acolo e frumos si vara si iarnä...am si eu ceva citeva poze
dar nu reusesc sä la bag ...
Avatar utilizator
assilein
Incepator
 
Mesaje: 71
Membru din: 16 Dec 2008, 23:06
Maşina: Ford mondeo TD ,1996, 90 cai,Abs, Clima
VIN: wfofxxgbbfst52895

Următorul

Înapoi la Călătorii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 9 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 9 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login