Switch to full style
În ţară şi peste hotare
Răspunde

Re: Cum se circulă între...

20 Feb 2013, 23:17

Trebuie sa ajung din Timisoara tocmai in Odorheiu Secuiesc. Pana acolo la Vintzu de jos e clar, stiu ce am de facut. Dar de acolo, pe unde imi recomandati s-o iau, pe la Alba-Iulia - Blaj - Copsa Mica - Sighisoara? Sau pe Sibiu-Sighisoara? Merci!

Re: Cum se circulă între...

27 Mar 2013, 12:42

Salutare,

Care este situatia drumurilor Sibiu - Brasov, Brasov - Intorsura Buzaului - Buzau, Buzau -Braila si Braila - Galati, dupa ultimele ninsori?

Multumesc anticipat,

Re: Cum se circulă între...

29 Mar 2013, 18:40

Drumurile au fost OK! :)

Re: Cum se circulă între...

12 Apr 2013, 12:42

cum mai este soseaua Pitesti - Campulung? n-am mai fost de vreo 2 ani si atunci era cam praf...

Re: Cum se circulă între...

23 Apr 2013, 11:30

Salutare!


Ma poate ajuta cineva cu informatii privind starea drumului intre Piatra Neamt-Gheorghieni-Sovata-Tarnaveni-Alba Iulia-Hateg? Sau recomandati un traseu mai adegvat intre Piatra Neamt si Hateg?

P.S. Nu vreau sa-mi distrug forduletul prin drumurile din Romania.

Va multumesc anticipat!

Re: Cum se circulă între...

23 Apr 2013, 21:12

De la Brasov la Hateg este bun drumul, atat prin Simeria Veche- Hunedoara- Hateg cat si de la Orastie la Hateg.Traseu facut duminica 21.04.2013.

Re: Cum se circulă între...

24 Apr 2013, 11:54

Multumesc!

Poate stie cineva si Gheorghieni-Sovata-Tarnaveni-Alba Iulia?!

Re: Cum se circulă între...

25 Apr 2013, 07:52

Salutare colegi,

A fost cineva in ultimile zile pe ruta bucuresti-craiova??? care este situatia drumurilor??


ma refer la gropi :D

Re: Cum se circulă între...

25 Apr 2013, 09:31

A fost cineva recent de la Timisoara la Bucuresti sau invers? N-am mai fost de la sfarsitul anului trecut si acu o sa am iar drum. Inca nu stiu ce traseu sa aleg, prin Deva-Sibiu sau prin Severin-Craiova.

Re: Cum se circulă între...

25 Apr 2013, 13:58

recomandarea pe care am primit-o de la altii e prin Severin-Craiova. Chiar daca o portiune cand traversezi muntii e putin mai grea, dar drumul e mult mai liber decat pe Deva-Siubiu-Valea Oltului-Rm Valcea-Pitesti.

Re: Cum se circulă între...

25 Apr 2013, 14:11

Asa ma gandeam si eu, deci merci pt confirmare.

Re: Cum se circulă între...

28 Apr 2013, 09:57

da, si eu recomand traseul prin sudul muntilor. drumul e bun si mult mai liber decat pe traseul alternativ (ar sau tm - hd - ab - sb - ag). acu' 5 zile am fost la drobeta turnu severin. tot drumul pana acolo si inapoi a fost o placere. 250 km (Arad - DTS), din care ~50 km autostrada si ~70 km drum cu viraje (caransebes - orsova - DTS) - 2,5 ore, mers lejer. in toamna am fost pana la bucale si retur tot prin sud (cred ca am si lasat impresii aici). drumul DTS - Craiova - Pitesti era ok, mai putin pe raza Strehaiei, unde se muncea - probabil ca intre timp lucrarea s-a incheiat.


in alta ordine de idei:
pe la mijlocul lunii viitoare trebuie sa ajung la roman, jud. neamt. am sa aleg traseul arad-oradea-cluj-toplita-tg. neamt-roman.
am fost pe acest traseu anii tredcuti si tin minte ca intre cluj si reghin am trecut pe un drum rau. oare s-a mai reparat ceva p'acolo? merita ocolul pe la tg mures?
mai era o bucata, scurta, prin munti, intre toplita si tg. neamt ce parea a fi in lucru (zic parea, fiindca n-am vazut picior de lucrator). s-a terminat santierul?

merci!

Re: Cum se circulă între...

10 Iul 2013, 07:16

Recomandare traseu Bucuresti - Otelu Rosu. Pe care sa-l aleg? Care e cel mai bun?
1. Bucuresti - Valcea - Voineasa - Petrosani - Hateg - Otelu Rosu (416 KM)
2. Bucuresti - Craiova - Tn.Severin - Caransebes - Otelu Rosu (475 kM)
3. Bucuresti - Sibiu - Sebes - Hunedoara - Hateg - Otelu Rosu (470 KM)

Re: Cum se circulă între...

10 Iul 2013, 08:25

Din punctul meu de vedere, clasificarea e urmatoarea (acum depinde de tine ce-ti doresti: priveliste, sa ajungi la o anumita ora, sa nu te enervezi pe traseu, etc.):
- cel mai spectaculos traseu: 1, dar are unele portiuni de asfalt mai "prost", si vei ajunge cel mai tarziu la destinatie
- cel mai rapid: 2
- traseul 3 e destul de aglomerat pana faci stanga spre Hateg

Re: Cum se circulă între...

14 Iul 2013, 01:13

Si eu recomand traseul 2 daca vrei sa mergi rapid. Am fost saptamana trecuta pana la Timisoara si drumul este foarte bun si liber.Si este si destul de frumos.

Re: Cum se circulă între...

15 Iul 2013, 12:55

Focsani - Lepsa - Ojdula - DN2D - Bun si foarte bun pana la Tulnici, prost inainte de intrarea in Lepsa si dezastru pe o distanta de 6-7 km inainte de intrarea in Ojdula. Nu recomand! :-t
FiÅŸiere ataÅŸate
20130714_181318 (Copy) (2).jpg
20130714_181236 (Copy) (2).jpg
20130714_181218 (Copy) (2).jpg
20130714_181203 (Copy) (2).jpg
20130714_181105 (Copy) (2).jpg
20130714_181057 (Copy) (2).jpg

Re: Cum se circulă între...

16 Iul 2013, 00:11

A fost cineva recent de la Baia Mare la Cluj? Daca da, pe ce ruta? Teoretic prin Tihau - Balan - Hida ar trebui sa fie ceva mai rapid, fiind drum european. Un program de navigatie online zice insa ca prin Dej - Gherla ar fi ceva mai rapid, insa nu's asa convins.
Deci daca aveti ceva cunostinte despre cele doua rute si cam care e timpul in care se poate face distanta mergand undeva un pic peste legal doar, va rog, nu fiti sfiosi :P

Eu inclin spre prima varianta, mai ales ca eu as avea treaba la intrarea in Cluj pe E81, in zona industriala, insa daca pe traseul respectiv e drum prost sau e aglomerat in cursul saptamanii, as renunta

Re: Cum se circulă între...

25 Sep 2013, 08:52

Salutare,

Care este starea actuala a drumului dintre Brasov si Targoviste? Daca e la fel ca in clip-ul asta (http://prinbrasov.com/2012/03/brasov-ta ... m-poveste/), ma lipsesc! :D

Multumesc anticipat,

Re: Cum se circulă între...

08 Oct 2013, 12:14

xxl_cm scrie:cum e drumul intre Targoviste si Rucar? ma intereseaza in special starea asfaltului, daca are gropi sau nu. doream sa fac o scurta excursie pe la Bran-Moeciu si vroiam sa evit Valea Prahovei.



Daca e prin Fieni - Pucioasa - Moroeni - Sinaia, ma intereseaza si pe mine drumul ala!

Edit: se pare ca din Sinaia pana prin Fieni e "gropuit" binisor, trebuie mers incet. Fieni -> Targoviste mai bun, sa spunem de calitate MEDIE!

Pana in Fieni e ceva mai denivelat, nu prea poti depasi 80 km/h fara sa nu sari de pe sosea. Dupa Fieni drumul e destul de OK. Nu e de speriat drumul. Adica eu as spune ca in nota medie a drumurilor din Ro. Avand in vedere cat am salvat e chiar ok!

Re: Cum se circulă între...

23 Apr 2014, 15:29

Intre Pitesti - Targoviste - Sinaia si Pitesti - Campulung - Sinaia ce ati alege? Pe Rucar-Bran am fost, drumul e ok (mai putin pitesti-campulung) si e foarte frumoasa zona, dar ma gandeam sa-ncerc si pe la Targoviste. Cum e asfaltul? Zona e frumoasa?

Multumesc

Re: Cum se circulă între...

24 Apr 2014, 15:08

Cum se mai circula in zona Gheorghieni - Bicaz ?

Re: Cum se circulă între...

24 Apr 2014, 16:27

Se circula mult mai bine fata de alti ani, ceva portiuni "rele" intre Chei si Bicaz.
Per total e bine.

Re: Cum se circulă între...

28 Apr 2014, 17:16

Salutare,

ce drum imi recomandati pana in zona Hunedoarei? Prin Valcea-Sibiu sau prin Targu Jiu?

Ms

Re: Cum se circulă între...

28 Apr 2014, 17:23

din ce stiu eu defileul Jiului e inchis, cel putin ziua.

Re: Cum se circulă între...

29 Apr 2014, 08:23

Valcea - Sibiu este mai rapid, defileul Jiului, daca este deschis, este mai frumos.

Re: Cum se circulă între...

29 Apr 2014, 09:26

Nu e problema de timp ca nu ma grabesc :). Eu as vrea sa evit Valcea ca e cel mai circulat si as vrea sa vad si alte drumuri.

Re: Cum se circulă între...

29 Apr 2014, 09:33

Atunci verifica pe site-ul CNADNR cand poti circula pe defileul Jiului. Si in felul asta iti faci programul. Am mers pe acolo de cateva ori si e foarte frumos.

Re: Cum se circulă între...

29 Apr 2014, 10:46

Cum e drumul Tg-Mures - Reghin - Toplita?

Re: Cum se circulă între...

29 Apr 2014, 11:24

M-am uitat pe site si nu exista alta solutie decat pe Valcea-Sibiu. O sa incerc si defileul Jiului cand termina reparatiile. Ms

Re: Cum se circulă între...

29 Apr 2014, 14:56

Tre sa ajung pe la Fundata si ma gandesc pe unde sa merg
1. A1-Gaesti-Targoviste-Campulung-Fundata
sau
2. Pitesti-Campulung-Fundata.
Cum mai este drumul intre Pitesti si Campulung?
Răspunde