Switch to full style
În ţară şi peste hotare
Răspunde

Stie cineva Hotel ieftin in Viena si Paris

06 Iul 2009, 07:38

Salut
Stie cineva Hotel mai ieftin in Viena si in Paris ......

Re: Stie cineva Hotel ieftin in Viena si Paris

06 Iul 2009, 08:09

Pentru Viena era usor daca foloseai functia de search dupa cuvintele "cazare Viena". Avem un user care ofera cazare pentru membrii ClubFord.ro. Despre Paris... nu te pot ajuta.

Later: Acesta este search-ul cu cazarea: search.php?keywords=cazare+Viena&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Search

Re: Stie cineva Hotel ieftin in Viena si Paris

06 Iul 2009, 09:23

Se muta in sectiunea Calatorii.

Re: Stie cineva Hotel ieftin in Viena si Paris

07 Iul 2009, 09:49

cat despre Paris, depinde ce intelegi prin ieftin. eu de exemplu am stat 3 nopti in Place d'Italie (Hotel Express by Holiday Inn) cu vreo 260 EUR/3 nopti/camera 2 pers cu mic dejun. dar asta dupa ce am prins o oferta de la Easyjet, luasem bilete de avion tot de la ei drept pt care mi-au facut o reducere babana de vreo 40% la cazare. ma rog, a fost o ocazie mai speciala de-aia am preferat sa stam cat mai central posibil. in rest daca as mai avea treaba in Paris sau daca as mai merge doar ca turist probabil ca as opta pentru un hotel mai de periferie, sunt incepand de pe la 40-45 euro/camera dubla/noapte. si au o retea de transport de senzatzie, ajungi cu mijloacele de transport in comun in orice coltisor al Parisului.
latter edit: depinde si la care aeroport aterizezi, sa te orientezi sa nu ai de traversat tot Parisul pentru a ajunge de la aeroport la hotel pt ca o sa-ti fie peste mana. daca aterizezi la Orly alege un hotel din sudul Parisului (sau chiar din Orly sau dintr-o comuna de acolo din zona), daca la Beauvais sau CDG, este indicata zona de nord.

Re: Stie cineva Hotel ieftin in Viena si Paris

08 Iul 2009, 09:19

Recomand site-ul: http://www.booking.com/ (rezervare online sub pretul de la receptie)

Prin el am ajuns si eu in Viena anul aceasta, am stat la 3* si a fost OK (ieftin si bun :) ).
Cred ca gasesti orice tip de cazare iti doresti.
Are si optiune pentru a gasi hoteluri in apropiere de obiective importate, cum ar fi aeroportul, ca sa faci cum zicea cristian3000.

Re: Stie cineva Hotel ieftin in Viena si Paris

09 Iul 2009, 10:49

Pentru Paris, poti incerca un hotel din reteaua Campanile, sunt raspandite in toata Franta (inclusiv Paris si suburbii), pretul e undeva pe la 80-85 Euro/zi, cu mic dejun inclus, iar in weekend sunt reduceri serioase de pret.

Re: Stie cineva Hotel ieftin in Viena si Paris

12 Mai 2011, 15:24

In Paris intr-adevar hotelurile din Reteaua Campanile sunt printre cele mai accesibile si sunt preferate chiar si de francezi. Se stie ca Parisul e un oras destul de scump si de unde doresti sa iti cumperi multe lucruri, asa ca pentru cazare e de preferat sa nu dai f.multi bani dar nici sa stai in conditii din cele mai proaste.
Răspunde