Călătorii

Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

În ţară şi peste hotare

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde marius3k » 03 Iun 2010, 13:37

Am fost eu anul trecut pe Braila>CT>Negru Voda>Dobrich>Varna>Sunny Beach - asfaltul e decent, conduci multi km prin "pustiu", in rest nu prea au fost probleme, nu ne-a oprit politia sau ceva. Totusi, recomand ca inainte de iesirea din tara a se alimenta cu carburant de la noi, pt. a evita eventuale "tepe" din benzinariile vecinilor. Drum bun si have fun!
De vanzare: Ceasuri ST170, Navigatie Pioneer Avic F910bt, strut bar Focus mk1

Flota: Mondeo MK4 2.2TdCi, Focus C-Max 2.0TdCi, Volkswagen T4 Multivan
Avatar utilizator
marius3k
1nsane Member
 
Mesaje: 2767
Membru din: 21 Iun 2007, 21:54
Maşina: Mondeo 2.2tdci Titanium X Sport C-MAX2.0tdci Trend X Sport

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde adispan » 03 Iun 2010, 18:03

nu exista tepe in benzinariile bulgarilor, daca sunt de firma :OMV, Shell; poti plati linistit cu card de debit/credit romanesc, chiar daca nu ai atasat la el un cont in valuta

locatiile benzinariilor se pot descarca de pe site-ul OMV Bulgaria (Shell mi se pare ca nu are un pdf ca oemveu') ... sau era invers ... ???
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde Nic_Bv » 03 Iun 2010, 18:35

Tepe in benzinariile bulgaresti? E singurul lucru naspa care mi s-a intamplat in Bulgaria, dar s-a intamplat. Oarecum indirect, nu mie personal dar am fost de fata. Plata in benzinarie mare, nu mai stiu exact firma, card "golit" dupa doua saptamani. Partea faina e ca titularul cardului (cumnatul meu) era in Austria, a putut demonstra bancii ca atat el cat si cardul nu erau in Bulgaria (locul retragerii). Rezultatul a fost ca banca a pus banii la loc...
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde marius3k » 03 Iun 2010, 19:18

Da, pai fix d-asta ziceam. Eu am un fix, nu platesc niciodata cu cardul, nicaieri. Cash rullz.
De vanzare: Ceasuri ST170, Navigatie Pioneer Avic F910bt, strut bar Focus mk1

Flota: Mondeo MK4 2.2TdCi, Focus C-Max 2.0TdCi, Volkswagen T4 Multivan
Avatar utilizator
marius3k
1nsane Member
 
Mesaje: 2767
Membru din: 21 Iun 2007, 21:54
Maşina: Mondeo 2.2tdci Titanium X Sport C-MAX2.0tdci Trend X Sport

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde shine » 06 Iun 2010, 19:44

anul asta sunny beach-ul nostru incepe in 14 septembrie.
care mai sunteti pe-acolo?

Cam greu cu ofertele allinclusive, dupa cum ziceam anul trecut. pe booking.com, nu am mai gasit nimic (cred ca au taiat variantele all ptr ip-uri romanesti :)) ) asa ca am luat allinclusive prin agentie. anul asta cu 14 euro in apartament cu 2 camere :D
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde brycheta » 08 Iun 2010, 18:31

Stie cineva in ce stare e A2 shumen-varna? As vrea sa ajung in Burgas si sa merg pe acolo ? a fost cineva de curand?
Avatar utilizator
brycheta
Incepator
 
Mesaje: 10
Membru din: 02 Sep 2008, 09:06
Localitate: Ploiesti
Maşina: Ford Focus , 2007,1600cmc,100CP,Trend

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde Smiley » 08 Iun 2010, 19:04

anul trecut era ok. erau cateva portiuni peticite, dar nu multe
in general, drumurile bulgarilor sunt mai bune decat ale noastre. poate si din cauza ca sunt mult mai putin aglomerate.
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde Nic_Bv » 09 Iun 2010, 11:57

Asa este, Shumen - Varna este OK. Si din Varna spre Burgas la fel, numai ca ai de trecut niste munti si sunt multe serpentine. Dar carosabilul este ok, si se circula civilizat.
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde Nic_Bv » 09 Iun 2010, 12:20

@Shine: nu ai dreptate, la fel cum nu aveai nici anul trecut. :D
Pe booking.com, pentru Sunny Beach sunt in general oferte BB sau HB. Ca sa vezi ca n-are treaba cu IP-ul sau cu apetitul romanilor, da o raita pe acelasi booking.com printre hotelurile din Albena. All inclusive la greu.

Asa cum am mai spus, all inclusive este foarte profitabil pentru cei care stiu meserie in turism, iar turistii romani nu sunt cei mai mari consumatori de mancare.

In Romania, oamenii din turism gandesc cu picioarele. Am auzit un director de hotel argumentand ca "all inclusive nu e un sistem eficient pentru ca se arunca multa mancare". Individul neglija faptul ca mancarea aia era deja platita de clienti, iar principala lui problema era ca mancarea avea costuri mari cu materiile prime: o lua la caserole din Metro si dupa o minima preparare o azvarlea sub nasul turistilor. In Bulgaria, era bataie la cartofi copti. Banalii cartofi copti, rupti in jumatate si pus un sos care facea crusta. Costuri de productie minime, efect maxim. Sau delicioasa supa crema de verdeata cu crutoane.... Yummm...

Pentru asta insa, ai nevoie de meseriasi. Nu de bisnitari.
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde mirceamc » 10 Iun 2010, 13:47

Plec si eu in Bulgaria sambata, pe 12 iunie.
Ma duc in statiunea Sf. Constantin si Elena, la hotel Azalia****, Ultra All Inclusive.
Din ceea ce am citit pe net pare OK (ca doar l-am ales :)) ).
Cost : 560 euro 2adulti + 1copil 9ani, 7 nopti.
Mai e cineva pe acolo in perioada asta?
Sau mai aveti informatii mai recente de la bulgari?
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde adrianmihai83 » 10 Iun 2010, 15:58

Intre ce scrie pe net si realitatea din teren este mare diferenta. Am fost acum 2 saptamani in Nisipurile de Aur la hotel Melia Grand Hermitage (am stat 10 zile), sejur all inclusive. Stiu ca este mai ieftin la all inclusive dar eu unul in Bulgaria sigur nu mai ma duc la all inclusive. Este a doua oara cand imi iau teapa. In hotel am fost un grup de 300 persoane (colegi de munca) si pot sa spun ca parerea tuturor a fost ca mancarea a fost proasta... :-& Erau 40 de feluri de mancare dintre care maxim 5 erau acceptabile spre bune. Fructele in afara de banane parca erau din cauciuc. Bune au fost branzeturile, mezelurile (nu toate, dar 80% din ele sigur), prajiturile si berea (la halba, kamenitza si zagorka rulz ^^ , daca erau si ceva mai alcoolizare era perfect - in Nisipuri erau 5 leva si in Albena 2 leva 8-}). Scaparea noastra a fost ca in fiecare zi eram plecati sa vizitam alte statiuni si la pranz nu mancam in hotel.

Ce nu pricep eu este care e smecheria cu bulgarii astia... In afara de statiuni si 3-4 orase este saracie lucie, am crezut ca am ajuns in China :D. Cand ii aud pe astia la tv ca ne depaseste Bulgaria imi vine sa sparg televizorul.

De vizitat: Capul Kaliakra (3 leva/persoana la intrare), Balcik (palatul regal al reginei Maria si gradina botanica, este superb, 10 sau 12 leva/persoana, nu mai imi aduc bine aminte), Nessebar (orasul celor 40 de biserici - pe o fasie de pamant de 800m lungime si 300m latime), Padurea de Piatra (Pobiti Kamani - formatiune de pietre ramase dupa retragerea apei in sol - 3 leva/persoana), Muzeul de Arheologie din Varna (10 leva/persoana, acum 2 saptamani parti erau inchise, se renova - aici gasiti cele mai vechi piese de aur din lume datand de acum 6600 ani).

In rest statiunile. Impresie din statiuni: foarte curat, nici un caine pe strada, totul la linie si foarte multa lume. La intoarcere am luat si statiunile de la noi la rand, te mancau cainii din masina si buruienile erau mai inalte decat gardul...
ex. FF2, 2007, 1.6 TDCI, 90 CP, cica SPORT
Mazda 3 tx+
_________________
你太好奇
Avatar utilizator
adrianmihai83
1nsane Member
 
Mesaje: 1487
Membru din: 14 Apr 2008, 17:49
Localitate: Bucuresti si Ploiesti
Maşina: Ford Focus, 1.6 TDCI, 2007
VIN: WF05XXWPD57K08651

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde marius3k » 10 Iun 2010, 16:43

Nu am scris aici review-ul despre Sunny Beach/Nessebar, o sa fac un copy/paste de pe alt forum.

(Marius3k 17th August 2009, 21:25)
Fost impreuna cu un coleg forumist in Bulgaria, la Sunny Beach. Am stat de luni pana vineri, toate bune si frumoase. Hotelul a fost de 3 stele zic ei - eu le-as fi dat 3 si jumatate/4. Personalul a fost super-ok, camerele curate, klima a functionat fara probleme, TV-ul era lcd - cu doar cateva posturi "utilizabile": Discovery, Animal planet, Explorer si un program local cu muzica. . La piscina n-am fost, pentru ca marea era cu 30 de metri mai departe decat piscina. :lol: Am avut bilet doar cu mic dejun inclus - tip bufet - care e super-ok pentru cei care mananca un mic dejun consistent (me included). Restul meselor le-am consumat pe la diferse localuri si terase, la exact ce ora ne-am dorit/ni se facea foame, fara a fi legati de restaurantul hotelului in vreun fel.
Legat de treaba asta, chiar nu-i inteleg pe cei care-si iau ultra-mega-giga all inclusive si apoi se plang de mancarea care nu e pe placul lor de la restaurantul hotelului.
De vizitat neaparat oraselul/port Nessebar, alocati minim o dupa-masa pentru el.
De vanzare: Ceasuri ST170, Navigatie Pioneer Avic F910bt, strut bar Focus mk1

Flota: Mondeo MK4 2.2TdCi, Focus C-Max 2.0TdCi, Volkswagen T4 Multivan
Avatar utilizator
marius3k
1nsane Member
 
Mesaje: 2767
Membru din: 21 Iun 2007, 21:54
Maşina: Mondeo 2.2tdci Titanium X Sport C-MAX2.0tdci Trend X Sport

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde adrianmihai83 » 10 Iun 2010, 17:08

(Marius3k 17th August 2009, 21:25)
Legat de treaba asta, chiar nu-i inteleg pe cei care-si iau ultra-mega-giga all inclusive si apoi se plang de mancarea care nu e pe placul lor de la restaurantul hotelului.


Exact :). La mine ca nu am platit nici un ban (fiind de la servici) nu pot sa zic ca m-a deranjat asa de mult, in schimb daca era sa platesc 150e din buzunar... :D.

Despre hoteluri nu ai ce sa comentezi, adevarate uzine, arata foarte bine, servicii ok, in general chiar au toate stelele cu care sunt decorate.
ex. FF2, 2007, 1.6 TDCI, 90 CP, cica SPORT
Mazda 3 tx+
_________________
你太好奇
Avatar utilizator
adrianmihai83
1nsane Member
 
Mesaje: 1487
Membru din: 14 Apr 2008, 17:49
Localitate: Bucuresti si Ploiesti
Maşina: Ford Focus, 1.6 TDCI, 2007
VIN: WF05XXWPD57K08651

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde marius3k » 10 Iun 2010, 18:40

Desi mancarea a fost buna la micul dejun, o singura data am luat masa la restaurantul/terasa hotelului. In schimb, am fost pe la toate terasele de prin zona. Daca va plac rosiile, branza si castravetii, atunci la Sunny Beach ati nimerit bine. :)
Ca idee, mi-e tare dor de o salata shopska made in .BG.
De vanzare: Ceasuri ST170, Navigatie Pioneer Avic F910bt, strut bar Focus mk1

Flota: Mondeo MK4 2.2TdCi, Focus C-Max 2.0TdCi, Volkswagen T4 Multivan
Avatar utilizator
marius3k
1nsane Member
 
Mesaje: 2767
Membru din: 21 Iun 2007, 21:54
Maşina: Mondeo 2.2tdci Titanium X Sport C-MAX2.0tdci Trend X Sport

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde Nic_Bv » 10 Iun 2010, 20:54

Marius, peste exact o saptamana sunt in Sunny Beach.Mi-ai facut pofta de salata, o trec in capul listei...

@adrianmihai83: ne place sau nu, bulgarii ne-au luat-o inainte la doua lucruri: turism si drumuri. Ca e saracie lucie e adevarat, dar la ce ajuta "bogatia" noastra daca te spulbera un dobitoc pe DN1 sau mergi la Mamaia si faci toxinfectie alimentara?

Imi pare rau ce ati patit la Nisipurile de Aur. Data viitoare incercati mai la sud, la Sunny Beach n-am auzit pe nimeni sa fie nemultumit.
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde marius3k » 10 Iun 2010, 22:42

Bre, undeva peste drum de Seabreeze hotel (mai spre nord de Chaika) au niste mesteri la un local (se vad rotisoarele afara) un fel de ciorba/tocanita de vita la cuptor, cu un strat de aluat deasupra - care se coace la aburii tocanitei. E mega-bestial! La desert musai sa probezi banana-split si nu uita de happy-hour la cocktails - buy one, get one free. Noi nu am inteles foarte bine care-i treaba cu ele, credeam ca le luam la juma' de pret, sa fi vazut ce fete aveam cand am vazut 10 cocktails pe masa. :D
De asemenea, trebuie sa jucati mini-golf - e vreo 10 leva/tura si e mega-fun!
De vanzare: Ceasuri ST170, Navigatie Pioneer Avic F910bt, strut bar Focus mk1

Flota: Mondeo MK4 2.2TdCi, Focus C-Max 2.0TdCi, Volkswagen T4 Multivan
Avatar utilizator
marius3k
1nsane Member
 
Mesaje: 2767
Membru din: 21 Iun 2007, 21:54
Maşina: Mondeo 2.2tdci Titanium X Sport C-MAX2.0tdci Trend X Sport

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde adispan » 11 Iun 2010, 07:13

daca vreti si altceva decat nessebar / sunny beach / nisipurile de aur, incercati sozopol
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde Nic_Bv » 11 Iun 2010, 18:05

Initial am vrut Sozopol sau Duni, insa din cauza bugetului restrans, am ales din nou Sunny Beach.
@marius3k: stiu chestia cu cocktailurile, e bine ca mai stii cate aveai pe masa, eu vara trecuta pierdusem sirul la un moment dat...
Jucat minigolf, superfun, m-am chinuit sa bag mingea in fantana vreo jumatate de ora, la un moment dat am renuntat.
Tocanita cu aluat? Banana split? Pai ce faci, tii cu ursul? Abia am dat jos niste kilograme, n-am chef sa le pun la loc. Categoric fara dulciuri, aluaturi, bere. Insa evident, imi duc restul familiei sa le deguste. Va anunt daca am reusit sa ma abtin.
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde marius3k » 11 Iun 2010, 22:39

Nic_Bv,731458 scrie:@marius3k: stiu chestia cu cocktailurile, e bine ca mai stii cate aveai pe masa,
Tocanita cu aluat? Banana split? Pai ce faci, tii cu ursul? Abia am dat jos niste kilograme, n-am chef sa le pun la loc. Categoric fara dulciuri, aluaturi, bere. Insa evident, imi duc restul familiei sa le deguste. Va anunt daca am reusit sa ma abtin.

Pai noi am stiut ce avem pe masa, da' gagicile dupa primul s-au pus pe un ras :))
Normal ca tin cu ursul. Si eu sunt nitel la regim, da' nu ma autoflagelez in halul asta. Si daca nu incerci bunatatile locale, mai bine stai acasa. Sa mai zic de gratarele alea cu sos de ciuperci + orez cu curry langa? :D
De vanzare: Ceasuri ST170, Navigatie Pioneer Avic F910bt, strut bar Focus mk1

Flota: Mondeo MK4 2.2TdCi, Focus C-Max 2.0TdCi, Volkswagen T4 Multivan
Avatar utilizator
marius3k
1nsane Member
 
Mesaje: 2767
Membru din: 21 Iun 2007, 21:54
Maşina: Mondeo 2.2tdci Titanium X Sport C-MAX2.0tdci Trend X Sport

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde Nic_Bv » 12 Iun 2010, 12:30

Grataru' cu sos de ciuperci merge. Nu ma autoflagelez, dar cand am vazut cat de repede s-au topit 6 kg renuntand la cele de mai sus, si cat de bine ma simt... merita! Am doua saptamani de cand n-am mai mancat strop de paine si am ajuns sa nu-i mai simt lipsa. Dar asta e alta discutie, stricam topicul...
Promit sa revin cu poze si detalii cand ne intoarcem!
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde shine » 23 Iun 2010, 13:23

Nic_Bv,729944 scrie:@Shine: nu ai dreptate, la fel cum nu aveai nici anul trecut. :D
Pe booking.com, pentru Sunny Beach sunt in general oferte BB sau HB. Ca sa vezi ca n-are treaba cu IP-ul sau cu apetitul romanilor, da o raita pe acelasi booking.com printre hotelurile din Albena. All inclusive la greu.


Toate hotelurile vazute si placute de mine anul trecut in Sunny Beach anul asta nu mai puteau fi acontate prin booking.com. si am incercat de la inceputul anului, deci slabe sanse sa se fi umplut cand nu am fost eu atent.
Faza cu IP-ul era o glumita, vezi si semnul de la sfarsit.
Vad totusi ca lumea nu prea apreciaza all-inclusive-ul...ceea ce e bine. Oferte pentru toate gusturile!
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde Nic_Bv » 27 Iun 2010, 10:54

M-am intors de la Sunny Beach, am avut noroc de vreme buna - a plouat in ziua in care am ajuns si a inceput o ploaie zdravana in ziua cand am plecat - apa a fost calda, plaja plina dar nu aglomerata, cu alte cuvinte a fost super-ok. Atmosfera faina in centru in serile cand jucau Germania, Anglia, Rusia, Danemarca: grupuri mari de turisti din tarile respective, faceau super-atmosfera la terase.

De la an la an constat progresul fantastic facut de bulgari. Nu cred ca vom mai avea vreodata sansa sa concuram cu ei.

Am gasit pe net o statistica cu numarul de turisti in Bulgaria pe 2009. Romanii sunt cap de lista:
bg.jpg
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde shine » 16 Sep 2010, 08:50

am revenit din Sunny Beach.
4 zile, 2 innorate, 2 foarte insorite. per total a fost ok, doar ca hotelul de 3* ne-a cam dezamagit. sub 4 stele nu mai mergem. Restaurantul a fost foaaaarte ok, era comun si pentru un hotel de 4* si probabil de-asta.
10-14 septembrie, vremea a tinut cu noi si am avut 27 grade aer, 22 grade apa.
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde andrey_7003 » 16 Apr 2011, 09:52

Merge cineva de Paste?
andrey_7003
Incepator
 
Mesaje: 26
Membru din: 07 Apr 2011, 20:48
Maşina: ford,fiesta,2008,1399,50kw,standard
VIN: vincusifonrecedem

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde cosmin_flo » 21 Iun 2011, 11:11

la Nessebar ati fost careva?plec spre sf lu august si ma interesa una alta.. :)
Avatar utilizator
cosmin_flo
Member
 
Mesaje: 378
Membru din: 30 Iun 2009, 08:33
Maşina: Ford Focus 2001 1.6 16v

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde andrey_7003 » 21 Iun 2011, 17:37

este foarte frumos,eu am stat la Iberostar de Pasti si sunt jepcari rau la parcare,10 leva pe zi :((
andrey_7003
Incepator
 
Mesaje: 26
Membru din: 07 Apr 2011, 20:48
Maşina: ford,fiesta,2008,1399,50kw,standard
VIN: vincusifonrecedem

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde adispan » 21 Iun 2011, 21:26

duminica m-am intors din sunny beach

am stat la park hotel continental - aripa de 3 stele: super multumit de conditiile de cazare; mic dejun bogat si variat (doar asta l-am avut inclus); parcare gratis;

apa foarte curata, racoroasa dimineata si calda seara

in afara de plaja-mincare-beutura-distractie (club, karaoke, minigolf, varii dracovenii) se poate vizita nessebar (autobuzu nr 1 sau 8, pret 1 leva/calatorie)

sunny beach e o industrie foarte bine organizata de topit banii turistilor

1 sezlong pe plaja 7 leva
1 umbrela 7 leva

kamenitza draft la 0,33 = 1.69 leva
1 clatita = 3 leva (aia cu ciocolata si banane e 4 leva)
1 litru benzina 95 de la shell = 2,42 leva

cam asta e
bravo bulgarilor ca stiu cum sa scoata bani din turism, de la straini in special; statiunea era plina de rusi, polonezi, unguri, nemti si englezi; am intilnit f putini romani
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde Nic_Bv » 21 Iun 2011, 21:37

Romanii inca nu au incredere sa mearga in iunie la mare. Si eu am fost anul trecut cam in vremea asta la Sunny Beach si vremea a fost excelenta.

Daca mergi in august in Sunny Beach, e plin de romani.
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde cosmin_flo » 22 Iun 2011, 09:49

andrey_7003,929279 scrie:este foarte frumos,eu am stat la Iberostar de Pasti si sunt jepcari rau la parcare,10 leva pe zi :((

da am auzit si eu ca acesta ar cam fi pretul parcarii, bine ca am unde sa parchez pana la urma :) si sa fie destul de sigur
Avatar utilizator
cosmin_flo
Member
 
Mesaje: 378
Membru din: 30 Iun 2009, 08:33
Maşina: Ford Focus 2001 1.6 16v

Re: Nessebar-Sunny Beach, Bulgaria

Mesajde andrey_7003 » 22 Iun 2011, 17:46

da,parcarea este securizata si nu ai probleme la masina
Ultima oară modificat de KomandantuR pe 23 Iun 2011, 07:55, modificat 1 dată în total.
Motiv: Nu mai citati mesajul imediat anterior! Multumesc.
andrey_7003
Incepator
 
Mesaje: 26
Membru din: 07 Apr 2011, 20:48
Maşina: ford,fiesta,2008,1399,50kw,standard
VIN: vincusifonrecedem

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Călătorii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 11 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 11 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login