Călătorii

Bucuresti-Timisoara cu avionul

În ţară şi peste hotare

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Bucuresti-Timisoara cu avionul

Mesajde Alexis » 25 Mar 2010, 20:01

Vreau sa fac un drum la Timisoara cu avionul si mi-ar fi de mare folos niste pareri obiective referitoare la cursele interne (aeronave, conditii, intarzieri, companii, bilete, etc ) tinand cont de faptul ca nu am mai zburat niciodata cu vreo cursa interna si chiar nu ma tenteaza sa merg cu trenul cam opt ore (fumatorii stiu de ce !!! si nu numai ei ) si mai ales ca trebuie sa ajung dimineata in TM. Va multumesc anticipat pt. raspunsuri !
Alexis
Avatar utilizator
Alexis
Incepator
 
Mesaje: 26
Membru din: 21 Mar 2008, 18:39
Localitate: BUCURESTI
Maşina: ford focus sedan 2008 1.8 tdci 115 cp trend collection

Re: Bucuresti-Timisoara cu avionul

Mesajde driver » 25 Mar 2010, 20:25

Cursa e indentica cu una externa :), te urci in avion iti pui centura citesti o revista si te dai jos, diferenta e la check in, nu mai stai chiar asa mult, teoretic cel putin. In plus chiar vazusem saptamana asta ceva oferte pentru B-TM. Bafta.
1.6 Tdci un motor capabil!
Avatar utilizator
driver
Gold Member
 
Mesaje: 653
Membru din: 22 Mai 2007, 17:19
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Fusion durashift-est
VIN: WFOUXXGAJU6J28875

Re: Bucuresti-Timisoara cu avionul

Mesajde Alexis » 25 Mar 2010, 20:38

Merci de raspuns, driver, eu ma gandesc mai mult la saracia aia de fieratanie, ca tot mai aud pe unu pe altu ca vechi, ca ultra zgomotoase, ca zdrangane din toate tablele, dar vorba ta pana pun centura, pana o scot, trebuie sa cobor si oricum de intors ma intorc pe roti (sper ), scopul drumului la TM este sa-i iau lu fiica-mea o masinuta. Apropos, unde zici ca ai vazut ofertele pt. Buc-Tm ?
Alexis
Avatar utilizator
Alexis
Incepator
 
Mesaje: 26
Membru din: 21 Mar 2008, 18:39
Localitate: BUCURESTI
Maşina: ford focus sedan 2008 1.8 tdci 115 cp trend collection

Re: Bucuresti-Timisoara cu avionul

Mesajde driver » 25 Mar 2010, 21:18

Vazusem ceva reclame la firma aia cu "verde" din carpati ~ 9 euro, dar vad ca sunt preturi fara taxe :D, deci tot cam acolo esti.
Iar fierul ala o fi el vechi dar statistic vorbind e mai sigur ca masina. Si acum cam tot ce zboara la noi ajunge in fiecare zi si pe aeroporturile europene, iar pentru asta daca nu indeplinesc anumite norme nu sunt primite.
1.6 Tdci un motor capabil!
Avatar utilizator
driver
Gold Member
 
Mesaje: 653
Membru din: 22 Mai 2007, 17:19
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Fusion durashift-est
VIN: WFOUXXGAJU6J28875

Re: Bucuresti-Timisoara cu avionul

Mesajde Alexis » 25 Mar 2010, 21:49

Multam fain, mai caut, trebuie sa gasesc ceva convenabil.
Alexis
Avatar utilizator
Alexis
Incepator
 
Mesaje: 26
Membru din: 21 Mar 2008, 18:39
Localitate: BUCURESTI
Maşina: ford focus sedan 2008 1.8 tdci 115 cp trend collection

Re: Bucuresti-Timisoara cu avionul

Mesajde Crizu » 01 Aug 2010, 20:47

Pai sa va zica baiatul de cursele interne...pentru asta am nevoie de o clasificare si o asociere cu mijloacele de tanspor in comun.

1. Ratta
2. Autobus
3. Autocar
4. Autocar 1 *
5. Autocar 2 *
6. Autocar 3 *
.
.
.
.

Ei bine, aeronavele folosite de Tarom pt cursele interne, prin asociere sunt undeva la nivelul RATTA!!!...sunt mici, sunt zgomotoase, zdrancane, zbarnaie, NU SE PRESURIZEAZA CORECT. Pai la o cursa TM-Buc credeam ca-mi pleznesc timpanele si capul odata cu ele...a fost ingrozitor, la intoarcere am prins un avion al unei companii straine si a fost ok. Una peste alta, rapciugile tot o ora fac asa ca nu este sfarsitul lumii. Iti urez bafta in a prinde o aeronava adevarata!!
Ford Focus II Trend Style Sedan 1,6 101CP 2oo7
Avatar utilizator
Crizu
Incepator
 
Mesaje: 70
Membru din: 06 Iun 2008, 22:03
Maşina: Ford Focus II 2007 1.6 101CP Trend Sedan


Înapoi la Călătorii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 5 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 5 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login