Călătorii

Transalpina

În ţară şi peste hotare

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Re: Transalpina

Mesajde cristian3000 » 26 Sep 2010, 07:41

aha! meci!
partea proasta la mine este ca o sa plec din TM abia dupa-masa, deci cand o sa ajung pe portiunea aia o sa fie si innoptat. iar dac-o sa mai fie si ploaie si noroi.. o sa avem tacamul complet. eh, asta e.
Avatar utilizator
cristian3000
1nsane Member
 
Mesaje: 1258
Membru din: 02 Aug 2007, 14:47
Localitate: Timisoara
Maşina: ex- Ford, Mondeo, 2004. Prezent: Audi A4 2009.

Re: Transalpina

Mesajde kronosro » 26 Sep 2010, 17:25

shine,779581 scrie:nu te-ai intors? zi-ne si noua ce si cum...
ai dat de zapada? :))


abia ce m-am intors....
zapada era sus, in virf, putina si murdara.

gallery/menu.php?gallery=members&album_id=687

drumul e practicabil cu aproape orice masina. spun aproape pentru ca cele cu garda joasa ar putea avea ceva probleme. mai sint portiuni de drum in lucru. unele sint pamint batatorit altele sint cu namol si urme adinci de masini. am plecat dinspre Novaci , am ajuns fara probleme sus la Ranca dupa care am continuat pina in virf. de acolo am mers pina la Obirsia Lotrului de unde am vrut sa trag o fuga pina la lacul Vidra. aici, drumul a fost reasfaltat pe vreo 10-12Km insa apoi plingi de mila masinii... #:-S cratere ca pe luna. nu am mai mers decit 3-4Km pina sa ma hotarasc sa ma intorc. (2 poze sint cu lacul Vidra). de la Obirsie, am luat-o catinel catre Sebes. drumul destul de bun, in panta majoritatea, insa prin padure. chiar daca mai erau locuri in care se lucra (drum prost) se putea trece cu atentie. o buna bucata din acest drum a fost rin padure. am mers in liniste (fara muzica) ca sa ma bucur de aerul curat si de linistea din jur. toata zona este atit de tacuta ca iti vne sa nu mai pleci de acolo. extrem de rar m-am intilnit cu masini in aceasta portiune de drum.
personal, abia astept sa termine astia cu asfaltarea si sa mai trag o fuga pe acolo pina nu apar "manelistii" la gratare sa strice peisajul asa cum s-a intimplat cu Transfagarasanul.

Pentru cine vrea sa mearga, sa consulte prognoza meteo ca daca va prinde ploaia pe acolo sau chiar zapada de acum, e posibil sa ramineti blocati in noroaiele alea sau mai bine sa asteptati pina la anul (sper ca pina in vara sa fie gata) si sa va aventurati pe o sosea SUPERBA si intr-un PEISAJ DE VIS.
Avatar utilizator
kronosro
1nsane Member
 
Mesaje: 1044
Membru din: 02 Mar 2010, 22:26
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo 2006, 1.8i, 125CP, CHBA

Re: Transalpina

Mesajde edit » 27 Sep 2010, 07:44

nu stiu de ce nu o cred eu pe aia cu soseaua superba.
probabil ce s-a asfaltat pana acum s-a facut in bataie de joc urmand ca in iarna cand vine inghetul si apoi dezghetul, sau si mai grav cand astea vor alterna de cateva ori, sa se rupa bucati din asfaltul deja turnat si totul sa ramana o batjocora.
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Re: Transalpina

Mesajde mirceamc » 27 Sep 2010, 09:25

De data asta cred ca au facut un lucru bun. Nu a fost o lucrare de genul « puneti asfalt peste pietre » doar ca sa se spuna « am asfaltat ! ».
Eu am vazut cum au largit soseaua, au executat lucrari de terasare/consolidare, au facut canale MARI pt scurgerea apei pe sub sosea. Si lucrarea nu e simpla.
Doar ca nu am cum sa stiu calitatea betonului turnat si a asfaltului pus. Presupun ca sunt peste medie datorita faptului ca am vazut cum munceau. Ca exemplu : cand s-au apucat de turnat o stuctura de intarire a drumului nu au venit doar cu o cifa, ci erau cateva masini care isi asteptau randul – ca toata marginea sa fie turnata odata asa cum se toarna si plafoanele caselor.
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Re: Transalpina

Mesajde cristian3000 » 30 Sep 2010, 13:55

si totusi, maine ar trebui sa merg de la Petrosani spre Ranca. ce ma sfatuiti, sa cobor spre Tg Jiu si sa merg pe la Novaci sau pe Transalpina?
am auzit multe guri in ultima vreme care nu recomanda portiunea Obarsie-Ranca din cauza vremii ploioase, se zice ca s-a imnuiat foarte tare si se risca impotmolirea. este adevarat? chiar n-as avea chef de ocolit pe la Novaci dar pe de alta parte nici de ramas impotmolit. big dilemma.
Avatar utilizator
cristian3000
1nsane Member
 
Mesaje: 1258
Membru din: 02 Aug 2007, 14:47
Localitate: Timisoara
Maşina: ex- Ford, Mondeo, 2004. Prezent: Audi A4 2009.

Re: Transalpina

Mesajde kronosro » 10 Noi 2010, 22:29

acum vreo 3 saptamini am mai facut un drum....asa , de plimbare..... de la Petrosani la Obirsia Lotrului apoi catre Sebes. Pirma parte (Petrosani - Obirsia Lotrului) e jalnica ; iti plingi de mila si ii plingi de mila masinii. Drumul e PULBERE. Partea a doua (Obirsie - Sebes) , desi a mai avut sectoare de drum in lucru , este minunata. Liniste mormintala (o placere sa mergi in liniste). In plus, pe Km intregi se poate merge cu consum 0% (in frina de motor). Pur si simplu, am lasat-o intr-a 4-a si la vale cu ea.....merge fara probleme iar drumul e OK (pe unele portiuni chiar super)

Daca a mai fost cineva, asteptam impresii.
Daca se incumeta cineva sa mearga dupa ce-o da ninsoarea, la fel: asteptam reactii.
Avatar utilizator
kronosro
1nsane Member
 
Mesaje: 1044
Membru din: 02 Mar 2010, 22:26
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo 2006, 1.8i, 125CP, CHBA

Re: Transalpina

Mesajde edit » 10 Noi 2010, 22:52

am fost si eu prin zona in 2006 si obarsia lotrului-sebes era rupta total. drum forestier, practic. coborau doi temerari spre obarsie cu doua masini: o vectra c si un passat 5.5. nu stiu cum au putut aia sa mearga pe acolo !
tu incerci sa spui ca acum este asfaltata zona obarsia lotrului -sebes si mai sunt doar cateva zone in lucru?
soseaua obarsia lotrului petrosani era tot rupta insa parca nici asa cum spui tu. era mai rupta imediat cum plecai din obarsie catre petrosani.
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Re: Transalpina

Mesajde kronosro » 10 Noi 2010, 23:05

ia du-te o fuga pina acolo si vezi cum e acum. mai mult, sa vezi cum e dupa ce treci de portiunea nou asfaltata pe drumul de la Obirsie catre Vidra/Voineaza - cratere , e putin spus.... :((
Avatar utilizator
kronosro
1nsane Member
 
Mesaje: 1044
Membru din: 02 Mar 2010, 22:26
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo 2006, 1.8i, 125CP, CHBA

Re: Transalpina

Mesajde ag30vec » 07 Dec 2010, 05:06

Am fost si eu pe Transalpina , drumul e bun cu exceptia a 2 km de namol ,dar daca se face de la Ranca la Obarsia Lotrului nu sunt problem pentru ca drumul cu noroi este la coborare.
Duc o viata minunata!
Avatar utilizator
ag30vec
Incepator
 
Mesaje: 9
Membru din: 16 Mai 2010, 20:13
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ag 30 vec

Re: Transalpina

Mesajde kronosro » 04 Mai 2011, 18:18

Ma maninca rau sa merg iar pe Transalpina - asta la sfirsitul lui mai. Daca a fost cineva pe acolo, poate sa-mi spuna daca se poate traversa pina in Sebes sau sint inca portiuni inchise (zapada, pietre, noroi...)
Avatar utilizator
kronosro
1nsane Member
 
Mesaje: 1044
Membru din: 02 Mar 2010, 22:26
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo 2006, 1.8i, 125CP, CHBA

Re: Transalpina

Mesajde Alen » 04 Mai 2011, 18:30

Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Transalpina

Mesajde mirceamc » 17 Iul 2011, 20:04

Am fost eu acum vreo saptamana pe bucata Obarsia Lotrului - Ranca. In afara de vreo cateva sute de metri langa Obarsie (pana la podul peste Lotru) si de 2 bucati de 30-50m restul e asfaltat. Si se poate merge f. bine.
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Re: Transalpina

Mesajde addy2002 » 18 Aug 2011, 13:21

cu o masina cu garda la sol mai joasa se poate merge? sunt diferente de nivel intre diferite portiuni de drum, santuri, praguri care sa ai surpriza sa nu le poti trece?
Avatar utilizator
addy2002
1nsane Member
 
Mesaje: 3142
Membru din: 27 Ian 2010, 21:18
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Fiesta Ghia + imbunatatiri, 2005, 1.4 TDCI
VIN: WF0HXXGAJH5C02432

Re: Transalpina

Mesajde alexandrusavu » 18 Aug 2011, 13:25

Deci se poate merge omenește, nu sunt cratere ?
Imagine
<photo-blog actualizat bianual>
Cars :
Ford Focus Trend CL '07 Hatch 1.6 TDCi ~115cp, 275Nm [90cp, 215Nm stock]
Avatar utilizator
alexandrusavu
 
Mesaje: 4747
Membru din: 23 Aug 2007, 02:11
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus Trend CL '07 Hatch 1.6 TDCi 90CP
VIN: WF05XXWPD57U35570

Re: Transalpina

Mesajde Florin21 » 18 Aug 2011, 14:35

Se poate merge foarte bine carosabilul este excelent.
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Transalpina

Mesajde moro50 » 20 Aug 2011, 10:08

Si mai este o portiune intre Voineasa si Vidra (2-3 km pana la intersectia cu Vidra) unde drumul e praf chiar sunt cratere.
FOCUS 2 - SEDAN; 2.0 TDCI - 136 CP.
moro50
1nsane Member
 
Mesaje: 1167
Membru din: 17 Ian 2011, 22:48
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2, 2.0 TDCI, 136 CP-SEDAN.

Re: Transalpina

Mesajde DragosHP » 20 Aug 2011, 13:52

Vizitat Transalpina, super , acea portiune intre Voineasa si Vidra unde spui ca drumul e praf se poate tranzita foarte usor dar cu putina atentie, dracul nu e chiar atat de negru, chiar daca pe alocuri se lucreaza , drumul e foarte ok, si merita din plin plimbarea.
Avatar utilizator
DragosHP
Member
 
Mesaje: 480
Membru din: 16 Noi 2008, 12:47
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2019, 1.5 ecoboost A8, Sw, Titanium business Ford Focus 2008 1.8 Tdci 115 CP Trend

Re: Transalpina

Mesajde moro50 » 20 Aug 2011, 20:35

Se poate tranzita, normal, dar cu 5 km la ora, asta daca vrei sa scapi cu cauciucurile, jantele si bucsele intregi. Pentru cine vrea si nu-l intereseaza de masina poate sa mearga si cu 50 km/h, doar ca nu o sa mai aiba roti cand se termina portiunea. Noroc ca e destul de scurta.
FOCUS 2 - SEDAN; 2.0 TDCI - 136 CP.
moro50
1nsane Member
 
Mesaje: 1167
Membru din: 17 Ian 2011, 22:48
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2, 2.0 TDCI, 136 CP-SEDAN.

Re: Transalpina

Mesajde daark » 20 Aug 2011, 21:36

In urma cu doua saptamani am mers pe Transalpina.
Am plecat din Rm Valcea - Horezu - Polovragi (de vizitat pestera Polovragi si manastirea, iar in drumul spre Novaci exista indicator catre Pestera Muierii) - Novaci - Ranca - Obarsia Lotrului.
Nu am ajuns la Sebes ci am coborat pe Voineasa, ne-am intors la Rm Valcea cu destinatia finala Pitesti.
Drumul este foarte bun, mai sunt portiuni unde se lucreaza dar se poate circula in conditii foarte bune.
Saptamana trecuta am mers si la Balea Cascada, cu plecare tot din Pitesti si exceptand o portiune nu foarte lunga de drum pe care exista gropi, se circula bine.
In incheiere spun doar atat, Transfagarasanul este mult mai frumos, mai captivant, mai atragator, etc decat Transalpina. (este doar o parere personala)
Mondeo, State blue, 2001, 2000cmc, 116cp, Ghia
Avatar utilizator
daark
Ford Freak
 
Mesaje: 248
Membru din: 18 Iul 2008, 20:03
Localitate: Pitesti si/sau Turnu Magurele
Maşina: Mondeo 2001 Tddi, 116 hp, State blue, GHIA
VIN: WF05XXGBB51M57365

Re: Transalpina

Mesajde Florin21 » 21 Feb 2012, 13:00

Ceva de ultima ora... :D

Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Transalpina

Mesajde Lucianvb » 16 Mar 2012, 11:36

Pentru peisaj, merita sa induram si drumurile proaste.
Avem o tara frumoasa, pacat ca nu are nimeni grija de ea!
Lucianvb
Incepator
 
Mesaje: 6
Membru din: 16 Mar 2012, 11:12
Maşina: Ford

Re: Transalpina

Mesajde isotech_ro » 26 Mar 2012, 18:06

Transalpina in octombrie 2011 - inainte cu o saptamina de inchiderea de iarna a drumului

Avatar utilizator
isotech_ro
1nsane Member
 
Mesaje: 2296
Membru din: 04 Mai 2008, 08:59
Localitate: Galati
Maşina: Ford S-max Titanium 2.0TDCI Powershift
VIN: WF0JXXWPCJGE25511

Re: Transalpina

Mesajde testergl » 29 Mar 2012, 12:16

Salutare,

Stie cineva cand se redeschide Transalpina?

Multumesc,
Ford Focus II / Hatchback 1.6 TDCI 109 / Ghia
Avatar utilizator
testergl
Gold Member
 
Mesaje: 771
Membru din: 22 Oct 2007, 19:18
Localitate: North Rhine-Westphalia
Maşina: Ford Focus II / Hatchback / 1.6 TDCI 109 / Ghia

Re: Transalpina

Mesajde danviorel » 29 Mar 2012, 12:58

poti sa intrebi posesorii de pensiuni de la RINCA -ei stiu cel mai bine daca este deschis si situatia drumului dupa iarna asta lunga.era un site= rancaonline.ro
1.6TDCI-90CP. FF1.8TDDI 2001-EX.
danviorel
Member
 
Mesaje: 454
Membru din: 09 Mar 2010, 11:29
Localitate: BUCURESTI
Maşina: focus, 2006,1560,90cp,trend.

Re: Transalpina

Mesajde Oana Jo » 08 Aug 2012, 22:27

Ati fost recent pe acest traseu? Imi doresc de mult sa l parcurg dar ma intreb daca buburuza mea (ford ka) ar face fata?
Oana Jo
Incepator
 
Mesaje: 14
Membru din: 08 Aug 2012, 21:36
Localitate: Craiova
Maşina: Ford Mondeo 2003
VIN: WF0WXXGBBW3M32828

Re: Transalpina

Mesajde Florin21 » 08 Aug 2012, 22:45

Luni m-am intors de pe acolo... este a doua incursiune pe anul acesta... de fiecare data am mers cu masina si am stat la cort cel putin 2 nopti...:D Am vazut destul de multe Ford K-uri in zona, deci nu ai de ce sa iti faci probleme... ;)
Iti recomand sa parcurgi traseul in ordinea urmatoare: Rm. Valcea - Calimanesti - Brezoi - Vidra - Ob.Lotrului - Transalpina - Ranca - Baia de Fier- Polovragi - Horezu - Rm. Valcea.
Nu parcurge traseul in ordine inversa. Adica dinspre Ranca spre Ob. Lotrului. Este destul de mult de urcat si vei solicita foarte mult motorul. Distantele sunt egale, din orice sens ai parcurge traseul, avand ca punct de plecare Rm. Valcea.
Carosabilul este excelent cu exceptia unei portiuni cu denivelari de cca. 2 kilometri pana in statiunea Vidra, la Vidra este o portiune de cca. 200 metri unde se lucreaza la un mic podet, urcand spre Ob. Lotrului vei mai intalni portiune scurte de maxim 10 - 20 metri unde se lucreaza la subtraversari sau la podete cam in numar de 5 - 6 maxim, sus pe Transalpina in apropiere de pasul Urdele sunt 2 portiuni de cativa metri unde la fel se lucreaza la subtraversari si se introduc profile din beton in forma de "U" pentru scurgerea apei, in rest carosabilul este excelent, nici nu auzi rulajul masinii, nu se simte nici macar o denivelare.
Nu urca in weekendul din preajma datei de 10 August pentru ca Transalpina va fi inchisa, se desfasoara o competitie sportiva pe partea cu Ranca, este vorba de un raliu...
Cand urci, iti recomand sa iei si cortul cu tine si sa incerci sa ramai macar o noapte la Obarsia Lotrului pentru a te bucura de frumusetile locului... Asa, numai din masina vazut totul, nu are nici un farmec...
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Transalpina

Mesajde Oana Jo » 08 Aug 2012, 23:24

Buna,
Multumesc frumos de raspuns..Parca am incredere sa plec cu ea daca pe traseul recomandat de tine mai evit din inaltimi :D bine ca mi ai spus ca este inchis, ca exact in perioada aceea as fi vrut sa plec.
Oana Jo
Incepator
 
Mesaje: 14
Membru din: 08 Aug 2012, 21:36
Localitate: Craiova
Maşina: Ford Mondeo 2003
VIN: WF0WXXGBBW3M32828

Re: Transalpina

Mesajde Oana Jo » 15 Aug 2012, 17:50

Florin21 scrie:Luni m-am intors de pe acolo... este a doua incursiune pe anul acesta... de fiecare data am mers cu masina si am stat la cort cel putin 2 nopti...:D Am vazut destul de multe Ford K-uri in zona, deci nu ai de ce sa iti faci probleme... ;)
Iti recomand sa parcurgi traseul in ordinea urmatoare: Rm. Valcea - Calimanesti - Brezoi - Vidra - Ob.Lotrului - Transalpina - Ranca - Baia de Fier- Polovragi - Horezu - Rm. Valcea.
Nu parcurge traseul in ordine inversa. Adica dinspre Ranca spre Ob. Lotrului. Este destul de mult de urcat si vei solicita foarte mult motorul. Distantele sunt egale, din orice sens ai parcurge traseul, avand ca punct de plecare Rm. Valcea.
Carosabilul este excelent cu exceptia unei portiuni cu denivelari de cca. 2 kilometri pana in statiunea Vidra, la Vidra este o portiune de cca. 200 metri unde se lucreaza la un mic podet, urcand spre Ob. Lotrului vei mai intalni portiune scurte de maxim 10 - 20 metri unde se lucreaza la subtraversari sau la podete cam in numar de 5 - 6 maxim, sus pe Transalpina in apropiere de pasul Urdele sunt 2 portiuni de cativa metri unde la fel se lucreaza la subtraversari si se introduc profile din beton in forma de "U" pentru scurgerea apei, in rest carosabilul este excelent, nici nu auzi rulajul masinii, nu se simte nici macar o denivelare.
Nu urca in weekendul din preajma datei de 10 August pentru ca Transalpina va fi inchisa, se desfasoara o competitie sportiva pe partea cu Ranca, este vorba de un raliu...
Cand urci, iti recomand sa iei si cortul cu tine si sa incerci sa ramai macar o noapte la Obarsia Lotrului pentru a te bucura de frumusetile locului... Asa, numai din masina vazut totul, nu are nici un farmec...



Pentru maine mi am propus traseul pe care mi l ai scris..Imi poti da o solutie pentru cazare, daca stii, in apropiere de transalpina..Daca tot ai ajuns acolo sigur stii mai multe ca mine..

Multumesc
Oana Jo
Incepator
 
Mesaje: 14
Membru din: 08 Aug 2012, 21:36
Localitate: Craiova
Maşina: Ford Mondeo 2003
VIN: WF0WXXGBBW3M32828

Re: Transalpina

Mesajde Florin21 » 15 Aug 2012, 21:31

Cazare... :-?
Eu am mers intotdeauna cu cortul... dar acum este cam frig noaptea afara... asa ca, iti recomand sa incerci la Pensiunea Bradul de la Obarsia Lotrului http://www.obarsia-lotrului.ro/
Daca nu gasesti acolo, altele nu prea mai sunt prin zona... mai este o pensiune veche de pe timpul lui Ceausescu care are si un loc unde sunt dispuse cateva casute... dar nu cunosc gradul lor de confort... asa ca, singura solutie este sa treci Transalpina si sa te cazezi in Statiunea Ranca. Acolo, ai de unde alege...
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Transalpina

Mesajde Oana Jo » 15 Aug 2012, 22:38

Da, este destul de racoare..n am fost pana acum cu cortul..Mi ar placea dar poate next time :)
Dar din ce mai citi traseul de la ob.lotrului la Ranca este inchis pentru circulatie..Sper sa nimeresc bine drumul..Multumesc pentru sugestia de cazare.
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 16 Aug 2012, 06:51, modificat 1 dată în total.
Motiv: Nu mai citati mesajul anterior. Raspundeti in topic apasand pe butonul "Raspunde", nu pe cel pe care scrie "Citeaza".
Oana Jo
Incepator
 
Mesaje: 14
Membru din: 08 Aug 2012, 21:36
Localitate: Craiova
Maşina: Ford Mondeo 2003
VIN: WF0WXXGBBW3M32828

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Călătorii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login