Călătorii

Cine are o poza cu indicatorul [Ion Corvin | A2]..

În ţară şi peste hotare

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Cine are o poza cu indicatorul [Ion Corvin | A2]..

Mesajde invizibil80 » 04 Sep 2010, 00:53

.. il rog sa o posteze aici.

Veneam dinspre Constanta spre Cernavoda pe DN22c, cautand sa intru pe autostrada soarelui, A2. In Murfatlar, la o intersectie, vad un indicator spre stanga, Ion Corvin | A2. Am virat repede gandindu-ma ca drumul ma va scoate pe A2 undeva, bucuros ca evit aglomeratia.

Indicatorul asta stupid a aparut de mai multe ori de-a lungul drumului, la intervale de 10-15 km, insa fara nicio alta informatie legata de distanta pana la Ion Corvin sau pana la Autostrada. Cand in sfarsit, dupa ce am mers cred vreo 60-70km, am ajuns in Ion Corvin, doar ca sa constat ca de acolo trebuie sa ajung la Cernavoda pentru a intra pe A2, inca 45 de km.

Am sfarsit prin a face un ocol de o ora doar din cauza acestui indicator. Daca cineva are drum pe acolo, il rog sa imi faca o poza si sa o ataseze threadului.
Ford Focus 2007, 1.8 TDCi 115CP
invizibil80
Incepator
 
Mesaje: 8
Membru din: 05 Mar 2007, 17:08
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Cine are o poza cu indicatorul [Ion Corvin | A2]..

Mesajde Alina_fiesta » 02 Oct 2010, 12:29

este o mare teapa cu acel drum care am luato si eu...este jalnic si plin de gropi si ocolitor cu vreo 60-70 km
Alina_fiesta
Incepator
 
Mesaje: 8
Membru din: 02 Oct 2010, 11:49
Maşina: ford fiesta 1,4 tdci 2008
VIN: wfohxxgajh8r58898

Re: Cine are o poza cu indicatorul [Ion Corvin | A2]..

Mesajde ihrive » 14 Dec 2010, 22:39

asa se intampla cand faci experimente :)) cand vezi ca 100 de oameni merg pe un drum si ai impresia ca tu esti mai cu mot si-i fentezi pe toti mergand pe scurtatura care este mai lunga cu 60 km.
Oricum toti am patit asa ceva la inceput, nu trebuie sa te superi, si daca primesti poza ce o sa faci cu ea? sa nu-mi spui ca reclamatie ca deja maunfla rasul.
Avatar utilizator
ihrive
Gold Member
 
Mesaje: 556
Membru din: 28 Iul 2008, 15:48
Localitate: BUCURESTI
Maşina: Ford sierra
VIN: WF0BXXGBBBHE43076


Înapoi la Călătorii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 5 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 5 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login