Timp Liber

Muzeul Jucariilor - un colt al copilariei noastre

Include si Hobby :D

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Muzeul Jucariilor - un colt al copilariei noastre

Mesajde VIPER » 26 Ian 2009, 00:28

Azi am reusit sa ajungem la Muzeul Jucariilor. Stiam de el si de pe site-ul lor http://www.muzeuljucariilor.ro si din alte surse. Va spun sincer, a meritat 100% vizita! Recomand un drum pana la Palatul Copiilor, intrarea principala (atentie, e cea din "spate" dinspre parc!), vizionarea e gratuita. Probabil vizitatorii sub 30 de ani nu vor fi deloc impresionati de ce vor vedea acolo. In schimb celor trecuti de 30 de ani li se va parea ca au redevenit copii. Am recunoscut foarte multe jucarii pe care le mai avem sau le-am avut. Va las sa va delectati cu pozele, sunt la rezolutie mare tocmai pentru a le putea savura:

Imagine

ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7388
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Muzeul Jucariilor - un colt al copilariei noastre

Mesajde Sexyrat » 26 Ian 2009, 00:43

Io am numa 22 ani, dar tanucurile de plastic si avioanele alea, care veneau cu tuburi de lipici goale si mai trebuia sa astepti pana iti aduceau parintii lipici sa le poti monta, imi aduc aminte de copilarie serios. Lipseste Pif&Hercule.
Avatar utilizator
Sexyrat
1nsane Member
 
Mesaje: 4759
Membru din: 22 Iul 2008, 12:48
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus, 2010, 1.6 tdci Break euro 5

Re: Muzeul Jucariilor - un colt al copilariei noastre

Mesajde Maxy » 26 Ian 2009, 01:26

Cat de tare, am avut si eu avioanele acelea comerciale si cateva de lupta care sunt in pozele lui Viper. Tin minte si acum ca erau facute aproape 100% din fier si... destul de periculoase mai ales la aripi, puteai sa omori pe cineva cu ele :D
I Felt The Difference
Avatar utilizator
Maxy
Gold Member
 
Mesaje: 610
Membru din: 23 Iun 2006, 14:22
Localitate: Capitala
Maşina: ex Ford Focus Titanium fl 2.0 TDCi 2008

Re: Muzeul Jucariilor - un colt al copilariei noastre

Mesajde mirceamc » 15 Feb 2009, 09:15

Si eu imi recunosc o parte din jucarii: multe masinute, locomotive, tanculete, avioane etc.
Si intr-adevar o mare parte erau din tabla. Si ce ne chinuiam sa ne ciocnim masinutele... Dar erau rezistente :D .
Si acum tin minte masinuta mea preferata: Un break rosu metalizat (!!!) cu acoperisul alb - l-am gasit si in pozele puse de Viper.
Puteti sa o vedeti ca img_6637 la http://www.muzeuljucariilor.ro/index.ph ... tstart=525
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Re: Muzeul Jucariilor - un colt al copilariei noastre

Mesajde icarus86 » 15 Feb 2009, 13:21

Hello,

Mai e valabil ? Sau s-a inchis expozitia ? Intreb deoarece anuntul mentioneaza "Ianuarie 2009" ...

Rares
2007 Seat Ibiza 1.2i 70CP + ASUS R700

http://www.flickr.com/photos/icarus86/
Avatar utilizator
icarus86
Incepator
 
Mesaje: 27
Membru din: 03 Aug 2007, 17:52
Localitate: /dev/null
Maşina: tradator


Înapoi la Timp Liber

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 2 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 2 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login