Switch to full style
Include si Hobby :D
Răspunde

Problema conectare laptop - tv

27 Dec 2014, 20:09

Am si eu o problema, nu pot sa conectez laptopul la tv. Am cablu vga in ambele capete si inca un cablu care are la un capat vga iar la celalalt capat are 3 mufe (verde,rosu,albastru) si nu reusesc cu nici unu, conectez firele, pe laptop apare ca este conectat, la tv prima data apare "Out of range" apoi dispare acel scris si, apare scrisa rezolutia care o am setata din laptop ptr tv si apoi ramane ecranul negru. Se intampla la fel cu ambele cabluri, am incercat si cu un alt laptop, sa fie scricat televizorul? adaug o poza sa vedeti ce conectori are televizorul. Am incercat fiecare rezolutie in parte iar la 1280x720 ecranul nu mai ramane negru ramane verde

http://i61.tinypic.com/28jxtw9.jpg

Re: Problema conectare laptop - tv

31 Dec 2014, 11:34

Ce rezoluție suportă TV? După ce conectezi TV, click dreapta pe Desktop -> Screen Resolution (la Win7 și Win8) -> click pe TV (ar trebui să aibă 2) și micșorează rezoluția -> Apply, vezi dacă apare imagine, dacă nu, micșorează și mai mult. Până apare.

Aș folosi cablul cu mufe VGA în ambele capete.

Re: Problema conectare laptop - tv

19 Ian 2015, 20:55

Am incercat cu fiecare rezolutie in parte, de la cea mai mica pana la cea mai mare si degeaba, cred ca nu e compatibil tv-ul sau e stricat habar nu am. Oricum multumesc frumos.
Răspunde