Timp Liber

Problema conectare laptop - tv

Include si Hobby :D

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Problema conectare laptop - tv

Mesajde lucageorge » 27 Dec 2014, 20:09

Am si eu o problema, nu pot sa conectez laptopul la tv. Am cablu vga in ambele capete si inca un cablu care are la un capat vga iar la celalalt capat are 3 mufe (verde,rosu,albastru) si nu reusesc cu nici unu, conectez firele, pe laptop apare ca este conectat, la tv prima data apare "Out of range" apoi dispare acel scris si, apare scrisa rezolutia care o am setata din laptop ptr tv si apoi ramane ecranul negru. Se intampla la fel cu ambele cabluri, am incercat si cu un alt laptop, sa fie scricat televizorul? adaug o poza sa vedeti ce conectori are televizorul. Am incercat fiecare rezolutie in parte iar la 1280x720 ecranul nu mai ramane negru ramane verde

http://i61.tinypic.com/28jxtw9.jpg
Avatar utilizator
lucageorge
Ford Freak
 
Mesaje: 208
Membru din: 05 Ian 2014, 10:01
Maşina: Ford Focus 1.8 TDDI Turnier 90 CP/ Mercedes W211 220CDI
VIN: WF0NXXGCDNYG08220

Re: Problema conectare laptop - tv

Mesajde adicristea » 31 Dec 2014, 11:34

Ce rezoluție suportă TV? După ce conectezi TV, click dreapta pe Desktop -> Screen Resolution (la Win7 și Win8) -> click pe TV (ar trebui să aibă 2) și micșorează rezoluția -> Apply, vezi dacă apare imagine, dacă nu, micșorează și mai mult. Până apare.

Aș folosi cablul cu mufe VGA în ambele capete.
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Problema conectare laptop - tv

Mesajde lucageorge » 19 Ian 2015, 20:55

Am incercat cu fiecare rezolutie in parte, de la cea mai mica pana la cea mai mare si degeaba, cred ca nu e compatibil tv-ul sau e stricat habar nu am. Oricum multumesc frumos.
Avatar utilizator
lucageorge
Ford Freak
 
Mesaje: 208
Membru din: 05 Ian 2014, 10:01
Maşina: Ford Focus 1.8 TDDI Turnier 90 CP/ Mercedes W211 220CDI
VIN: WF0NXXGCDNYG08220


Înapoi la Timp Liber

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 7 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 7 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login