Timp Liber

Bricolaj si neveste furioase

Include si Hobby :D

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Bricolaj si neveste furioase

Mesajde zam » 26 Feb 2015, 17:25

Partea cu nevestele ca sunt furioase ne intereseaza mai putin totusi, nu-i asa? Sau sunt si ele o pasiune a noastra; is simpatice cand se enerveaza :)

Sunt pasionat de bricolaj si imi place sa fac mici amenajari si mestesuguri prin casa, imi plac sculele electrice etc. Mai sunt si alti pasionati de bricolaj pe acest forum? As vrea sa mai cer cate un sfat, o parere, sau pur si simplu sa aud aud idei pe tema aceasta.
zam
Incepator
 
Mesaje: 0
Membru din: 26 Feb 2015, 16:28
Maşina: Ford

Re: Bricolaj si neveste furioase

Mesajde Smiley » 26 Feb 2015, 22:39

Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Re: Bricolaj si neveste furioase

Mesajde turbojack » 27 Feb 2015, 02:07

Nevestele devin furioase daca afla pretul corect la scula pe care tocmai ai achizitionat-o , de aceea majoritatea pasionatilor de scule , au un debara un arsenal de ustensile la pret de nimic . Sa nu le bage nevasta amanet pentru o noua tinuta de vara , ca va baga in faliment . :))
Daca afla ca bormasina proaspat cumparata costa cat ultima ei rochita roz , va abonati la bicuiti cu apa de la robinet . Aviz amatorilor . :))


ps. bricolajul domestic este benefic atata vreme cat aveti cunostinte elementare de protectia muncii.Multe jucarele manuite gresit , va lasa foarte usor fara degetute .
Avatar utilizator
turbojack
1nsane Member
 
Mesaje: 5855
Membru din: 15 Mai 2011, 12:03
Localitate: CJ

Re: Bricolaj si neveste furioase

Mesajde zam » 27 Feb 2015, 11:55

Exact! Eu imi cumpar mereu scule second hand tot din cauza asta iar ea nu stie cum sa gaseasca magazinele cele mai scumpe de haine...daca nu e scump nu ii place. Am gasit o bormasina, avea un pret extrem de mic ca am gasit-o la licitatie cu scule de la un atelier care a dat faliment si a scos toate sculele la vanzare si voia sa le vanda rapid.

Este modelul Bosch GSR 14,4 V-LI Professional si am dat doar 50 de euro pe ea de pe site-ul asta https://www.surplex.com/ro/home.html dar cu 50 de euro ea putea sa isi cumpere o posetuta minuscula in care incape doar un pachet de tigari si un telefon deci scandal. Eu chiar ma chinui sa gasesc preturile cele mai mici posibile pe net, sa vad cand prind vreo afacere buna dar nah, femeile sunt pe treaba lor.
zam
Incepator
 
Mesaje: 0
Membru din: 26 Feb 2015, 16:28
Maşina: Ford


Înapoi la Timp Liber

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 6 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 6 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login