Switch to full style
Include si Hobby :D
Răspunde

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

21 Iun 2009, 20:11

bibanu47,484740 scrie:Sa nu cumva sa cumperi guta noua,deoarece esti un real pericol pentru echilibrul biologic. =)) ;)

real pericol pentru echilibru bio....nu sunt si nu o sa fiu....dar nu am prea mult timp pentru achizitii de genul...prefer sa fac altceva in timpul acela.... :)) ...si atunci distractia unde ar mai fi??? :-/ ..... :))
Las-o bre" ca mere" asa.........ne-am obisnuit cu ea.......... =))

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

21 Iun 2009, 20:43

Mere,mere, dar vii cu "traista" goala,acasa.

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

21 Iun 2009, 20:57

bibanu47,484787 scrie:Mere,mere, dar vii cu "traista" goala,acasa.

pai ramane varianta cu "Grojdibodu".....nu????
successssse.....
oricum multam fain pentru informare....

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

11 Sep 2009, 09:03

Am si eu un Airedalle Terrier mascul de un an de vanzare.
Cine doreste sa dea MP.

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

11 Sep 2009, 10:23

Ce se poate pescui pe Dunare in perioada asta ?

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

11 Sep 2009, 14:39

La Dunare , din ce imi spun colegii pescari ,se prinde acum somn la rima sau coropisnita , crap la mamaliga si salau la chitic .Pe canele merge si carasul la greu.

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

04 Oct 2009, 14:14

Ma inscriu si eu in grupul pescarilor :D ,numai saptamana trecuta m-am intors de la o partida de pescuit de pe dunare in loc. Corabia jud Olt nu ma pot lauda cu nu stiu ce capturi impresionante dar am luat niste carasei tare frumosi cam la 300-500g si un ciortan dar micut.
Cine a fost prin delta anul asta?Pe unde a fost si ce a prins?

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

04 Oct 2009, 15:13

Bine ai venit printre noi,dar cum ai ajuns de la Deva la Corabia?

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

04 Oct 2009, 15:22

Plec eu joi acuma la Caraorman. Sper sa ma intorc cu poze frumoase.
Am inteles ca pe timpul verii nu s-a prea facut treaba in delta.

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

08 Oct 2009, 07:59

In legatura cu capturile din Delta , pot sa zic precum inegalabilul Mishu :"De la Nistru pin' la Tisa /Tot romanu' plinsu-mi-sa "... deci nu pleca cu mari sperante ;)

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

08 Oct 2009, 10:29

Salut,
spuneti-mi si mie niste locuri bune de pescuit pe Olt pe langa Slatina. Eu sunt din Pitesti si prin Arges nu prea mai ai pe unde sa dai la peste. Duminica trecuta am schimbat 3 locuri, am fost la baraj la Borlestu (Valcele), am stat 5 ore si n-am vazut nici macar o trasatura. Apoi am plecat la Budeasa pe canale si acolo la fel. In final, am fost langa Baza Nautica si acolo am prins ... 3 bibanei de 10 cm =)) . Deci ... dezastru!
As vrea sa ma dus pe Olt pe langa Slatina ca e mai aproape de mine asa ca ... va rog, daca stie careva niste locuri bune ...

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

11 Oct 2009, 10:07

Stie cineva daca a inceput sa cada rapitor la lingurita pe Dunare la vremea asta ?

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

13 Oct 2009, 16:46

Acum m-am intors eu din delta de la Caraorman. A inceput stiuca sa se dea bine. :D
Pacat ca nu ma pasioneaza. :D

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

13 Oct 2009, 19:50

Cam de la ce inaltime? :))

Åžtiu ca ÅŸtii ca ÅŸtiuca.i ÅŸtiuca dar mai ÅŸtiu ca ÅŸtiuca.i peÅŸte. :)

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

13 Oct 2009, 20:28

Depinde de adancimea apei. ;)

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

15 Oct 2009, 15:50

@bibanu47 La Coarabia am ajuns prin socrii care au acolo niste prieteni buni de familie se cunosc din facultate si ne-au chemat la ei un weekend si cum am auzit de corabia=dunare=pescuit am fost primul in masina:) oricum a fost frumos si relaxant

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

24 Oct 2009, 14:03

Azi de dimineata eu impreuna cu un prieten am fost pe o balta din apropiere de deva si m stat de la 7 pana la 9,30 si am luat 3 stiuculite eu doua :D si colegul una n-am stat prea mult la pescuiala dar a fost frumos ,oricum sa mai incalzit vremea si parca nu mai trage rapitorul ca si acum o saptamana unde colegul meu a avut ceva capturi ,mai asteptam sa vina frigul poate isi mai da drumul atunci.Va salut si fir intins :P.
FiÅŸiere ataÅŸate
Fotografii-0021.jpgres.jpg
Fotografii-0020.jpgres.jpg
Je :D
Fotografii-0019.jpgres.jpg

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

24 Oct 2009, 23:57

Sunt destul de frumusele,sa le mancati sanatosi si fir intins. :)

Frumoasa balta.

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

25 Oct 2009, 00:20

Dragi pescari, vedeti ca iar modificara astia (parlamentaurii) legea pescuitului! Parca e 317/2009...

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

25 Oct 2009, 10:04

Balta pe care am fost nu este una privata este o balta care a fost facuta in urma unor escavari de la o balastiera care era pe vremuri acolo si este destul de veche are peste 30 de ani din cate am auzi eu si nici nu este intens pescuita ieri de exemplu am fost doar noi trei acolo si balta are peste dar este putin mai greu accesibila si asta ii face pe uni pescari sa nu mearga, lucru care mi-e imi convine :D

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

26 Oct 2009, 00:03

Salutare dragi pescadori,adica pescari.
Ce tot va laudati cu capturi pe aci...sa va arat eu captura am prins azi la "c zero" langa dunare la Dabuleni,ala peste nu ce prindeti voi... :)) =))

Imag335.jpg

Imag334.jpg


Restul au fost doar carasei la palma,dar ideea e ca totdeauna ma relaxez la pescuit.

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

26 Oct 2009, 00:15

Gyovany cunosc C zero de la un cap la altul si ca sa vezi ca stiu,incepand de la raţarie si pana la varsare in dunare.
Ce ciortan,ÅŸalau si ce carasa am prins acolo pana acum 2 ani de la ruperea digurilor.

Cel mai bine mergea la Grojdibodu.
Acum a ramas numai sula ciobanului ce ai prins tu acolo? =))

Ia fiecare saptamana fugeam acolo de la Alexandria. :)

Cu ocazia asta te.am si cunoscut.

Incantat. :)

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

26 Oct 2009, 00:16

Gyovany!! Dupa om, si peste! :))

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

26 Oct 2009, 00:18

Vali nu mai fi rautacios,tu ce ai prins in renumita delta? :)

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

26 Oct 2009, 00:37

Mai taticule,ala a fost primul peste de l-am prins,dar dupaia si-a revenit.
Sa stii ca se scot capturi frumoase de acolo,dar trebuie sa vii pregatit pentru asta,eu m-am dus pentru distractie si relaxare,aveam ace de 12 si fir de 0,16,daca dadea unul mai bariu ma ofticam :))

Bibane aici merge tot timpul sa pescuiesti ca stii ca vine direct din dunare.
Eu te-am cunoscut (in poze) si deasemenea incantat. :)
De la sfarsitul lui august nu mai fusesem la pescuit la c zero.

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

26 Oct 2009, 00:41

Daca prinzi mai mult sa.i trimiti si lui taticu,ca el nu a fost in stare sa prinda in toata delta aia si in 4 zile.

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

26 Oct 2009, 01:01

DON GYOVANY,569435 scrie:Mai taticule,ala a fost primul peste de l-am prins,dar dupaia si-a revenit.
Sa stii ca se scot capturi frumoase de acolo,dar trebuie sa vii pregatit pentru asta,eu m-am dus pentru distractie si relaxare,aveam ace de 12 si fir de 0,16,daca dadea unul mai bariu ma ofticam :)) ........

Care carlig de 12 ma?? Ca ala din poza era carlig de 6 toata ziua. :))

bibanu47,569438 scrie:Daca prinzi mai mult sa.i trimiti si lui taticu,ca el nu a fost in stare sa prinda in toata delta aia si in 4 zile.

Mai Bibane. Eu nu inteleg cine ti-a zis tie c-am venit fara peste acasa. Ca eu din cate-mi amintesc am zis ca nu am prins trofee, nu ca nu am prins peste. :-/ :-??

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

29 Oct 2009, 14:56

Va doresc sa vina pestele la voi cum vine la pescarii astia:

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

29 Oct 2009, 21:51

Marfa!! :)) Daca mai faceau vreo 2 ture se umplea barca! :D

Re: vanatori si pescari printre noi exista?

29 Oct 2009, 23:03

Bai sa ma bata mama daca nu sunt marfa pescarii aia...
Unde e balta aia :D ca sa imi pregatesc pasaportul :))
Super,aia da partida de pescuit =D>
Răspunde