Timp Liber

Muntomani exista prin club?

Include si Hobby :D

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Muntomani exista prin club?

Mesajde shine » 29 Ian 2008, 12:18

Hello all! eram curios daca exista muntomani printre membrii clubului, poate facem schimb de experienta de trasee/cabane/impresii. si daca ati facut si trasee mai mult sau mai putin off-road cu vreun fusion, cu atat mai bine!
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Mesajde Tiry213 » 29 Ian 2008, 12:54

Muntoman pot sa ma numesc eu. Dar nu in sensul de profesionist. Nu stiu alpinism, dar stiu ce e de stiut ca sa ma descurc pe munte.
Imagine
Tiry213
1nsane Member
 
Mesaje: 2316
Membru din: 31 Iul 2007, 14:12

Mesajde dartax » 29 Ian 2008, 12:58

daca ai facut transfagarasanul incearca si fratele lui
mai salbatic - drumul transalpina: voineasa-vidra-obarsia lotrului-sugag-sebes sau obarsia lotrului-ranca, dar nu mai stiu starea drumurilor, in schimb peisajul este extraordinar - eu am fost cu un cielo;
alt traseu de vis campeni-albac-poiana horea-belis fantanele-rachitele-padis in tara motilor si apuseni;
daca ai cort si tot ce-ti trebuie poti vizita si urca pe munte caci ai multe optiuni in zonele respective
keep your eyes on the road and hand upon the wheel...
ff1 2001 1.6 benzina
Avatar utilizator
dartax
Ford Freak
 
Mesaje: 133
Membru din: 22 Iun 2007, 16:59
Localitate: craiova
Maşina: Ford Focus 1/2001

Mesajde shine » 29 Ian 2008, 13:02

pai nu era vorba de alpinism, ci de ture/trasee si voie buna :D
p.s. am atasat o poza cu oalele de vin fiert de pe plita din cabana Salvamont de la Curmatura... daca va spune ceva locatia. si sa nu uit, pentru cabana asta trebuie lasat fordul la poalele muntelui si mers vreo 2-3 ore prin padure :D
Fişiere ataşate
mic ptr ford.JPG
(102.38 KiB) Descărcat de 735 ori
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Mesajde Tiry213 » 29 Ian 2008, 13:06

Atunci o sa postez niste poze, deseara cand ajung acasa.
Eu frecventez Ranca. E frumos, iarna mai ai si emotii ca ramai in munte, mai impingi de masina cateodata.
Imagine
Tiry213
1nsane Member
 
Mesaje: 2316
Membru din: 31 Iul 2007, 14:12

Mesajde shine » 29 Ian 2008, 14:18

ca o paranteza, am si eu un filmulet cu Shiny al meu cu niste drifturi pe zapada si o sa il postez curand. dar din pacate, tocmai cand invatasem sa ma joc cu el mai frumos, s-au terminat bateriile...
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Mesajde mirceamc » 29 Ian 2008, 15:24

Subscriu la traseul transalpina: voineasa-vidra-obarsia lotrului-sugag-sebes - este de o extraordinara frumusete! Obarsia Lotrului-Sugag (DN 67C) este f. salbatic si frumos!
Nota bene: cei ce au garda la sol mica sa nu faca Obarsia Lotrului-Sugag! Exista riscul sa ramana suspendati!
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Mesajde vică » 29 Ian 2008, 15:33

Pai nu era discutia despre mers pe munte? Asta inseamna rucsac in spate, mers pe jos...etc. Ce legatura au masinile aici?
Live no trace
Avatar utilizator
vică
Member
 
Mesaje: 461
Membru din: 28 Aug 2006, 21:09
Localitate: Bucuresti
Maşina: Mazda 6

Mesajde mirceamc » 29 Ian 2008, 16:14

Pai eu cred ca discutia se refera la ambele posibilitati.
Cat priveste traseul Obarsia Lotrului-Sebes el are aprox. 100km. Daca mai pui 27km Voineasa - Vidra si inca aprox 25km Vidra-Obarsia Lotrului se fac cam multi km de mers pe jos.
Oricum in zona sunt f. multe pct. de interes de vizitat: Cheile Latoritei - cu 12km inainte de Voineasa se face stanga si se ajunge in Ciunget. De acolo se pot face cheile Latoritei pe jos (aprox 25-30km lungime) sau cu masina pana la lacul Petrimanu si mai departe recomandabil pe jos pana la lacul Galbenu.
Revin cu alte amanunte cand imi va mai permite timpul...
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Mesajde mirceamc » 29 Ian 2008, 16:15

Vezi harta:
http://www.rancaonline.ro/harti/harti.html
Da o parte din zona
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Mesajde Cosmin. » 29 Ian 2008, 16:41

vică scrie:Pai nu era discutia despre mers pe munte? Asta inseamna rucsac in spate, mers pe jos...etc. Ce legatura au masinile aici?

Alpinism auto kicks ass, lasa uamenii sa zica trasee :D
Guns make the news. Science doesn't.
2015 Mondeo mk5, Christine mk2
Avatar utilizator
Cosmin.
Gold Member
 
Mesaje: 780
Membru din: 03 Apr 2007, 12:48
Localitate: UK
Maşina: 2015 Ford Mondeo mkV Titanium X 2.0D 210PS [240BHP@Superchips Bluefin]

Mesajde shine » 29 Ian 2008, 16:43

pai cred ca cel mai bine e sa imbini volanul cu rucsacul si anvelopa cu cortul, astfel incat sa mergi cu masina (Fusion, clar) pana la un anumit punct si de acolo cu bocancu`...parerea mea
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Mesajde shine » 29 Ian 2008, 16:48

am uitat sa zic, de fapt am zis in alta topic, in weekend merg cu fusion-u` in Mtii Iezer. va tin la curent. daca nu zic nimic pana luni la pranz, trimite-ti echipajele de deszapezire....si sa nu uit...un Saint-Bernard cu butoiasu` la gat...just in case...
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Mesajde vică » 29 Ian 2008, 17:31

Pai hai sa ma explic atunci, ca vad ca nu e clar.
In principiu, un iubitor de munte e si un iubitor de natura. Pentru a vedea ceva, mai de sus, e dispus sa faca un sacrificiu si sa traga dupa el un rucsac, eventual un cort etc. Cu alte cuvinte e dispus la efort fizic si la mici sacrificii pentru asta.
Daca e un iubitor de natura, atunci n-o sa incerce sa urce cu masina, ci o sa faca treaba asta pe jos. Esapamentul n-are legatura (sau n-ar trebui) cu aerul de munte. Mai mult decat atat, un iubitor de munte (natura, aventura ..etc) apreciaza "zgomotele" naturii.
In aceasta situatie, masina e doar un mijloc (pana la un anumit moment) si nu un scop in sine.

Revenind la topic, trebuie lamurit depre ce se vrea sa se discute aici.
1. Trasee la munte (trasee turistice), poteci, cabane, munti in general
sau
2. cum ne plimbam cu masina pana la cabana X sau care face cel mai mare foc pentru gratat sau care intoarce masina cu frana de mana in fata cabanei ca sa fie cool, si pe urma da tare casetofonu cu manele. :P
Live no trace
Avatar utilizator
vică
Member
 
Mesaje: 461
Membru din: 28 Aug 2006, 21:09
Localitate: Bucuresti
Maşina: Mazda 6

Mesajde Tiry213 » 29 Ian 2008, 18:01

Toate au legatura cu muntele. Deci cred ca se refera la anumite intamplari pe munte.
Imagine
Tiry213
1nsane Member
 
Mesaje: 2316
Membru din: 31 Iul 2007, 14:12

Mesajde mirceamc » 29 Ian 2008, 18:06

Shine - si eu o sa fiu in zona! Merg in weekend la cabana Voina.
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Mesajde shine » 29 Ian 2008, 18:53

deci. e concluzie (se accepta)
Ideea era recomandari, sfaturi, trasee gen: ptr cabana Curmatura mergi pana la zarnesti cu masina, o iei pe drumul forestier, la fantana lui Botorog lasi frumos masina cat mai in afara drumului sa nu blochezi pe cineva, si apoi iti iei rucsacul in carca si o iei de nebun prin padure. cand ajungi la 1470 m (unde e cabana, scoti frumos aparatul din rucsac (minim 7 MP/12X zoom) si incerci sa iti gasesti masina in vale. desigur ca nu o sa poti, va despart 3 siruri de munti, dar macar poti sa incepi. de intors cu frana de mana nu am intors-o, dar recunosc ca am dat ceva drifturi pe zapada cu ea, dar jur ca nu am ascultat manele, chiar aveam cd-ul inchis...imi place sa aud cum toarce...poate ascultam...ceva paraziti...dar nimic mai mult....
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Mesajde shine » 29 Ian 2008, 18:55

mircea, poate ne vedem pe acolo...sper totusi sa nu ajungem amandoi in acelasi punct cu avalanse diferite...
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Mesajde wanna » 29 Ian 2008, 22:56

mirceamc scrie:Subscriu la traseul transalpina: voineasa-vidra-obarsia lotrului-sugag-sebes - este de o extraordinara frumusete! Obarsia Lotrului-Sugag (DN 67C) este f. salbatic si frumos!
Nota bene: cei ce au garda la sol mica sa nu faca Obarsia Lotrului-Sugag! Exista riscul sa ramana suspendati!


subscriu, l-am facut noi in vara cu un megane si atingeam cu scutul pe alocuri (mai mult intre voineasa - vidra)
Imagine
Avatar utilizator
wanna
Supergirl
 
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Iun 2007, 15:51
Localitate: Bucuresti - Braila
Maşina: Ford Ka
VIN: 10293847561029384

Mesajde mirceamc » 29 Ian 2008, 23:22

Hai sa continui un pic ceea ce incepusem.
Cheile Latoritei sunt f. frumoase, inalte si inguste. Dupa cum am spus sunt si foarte lungi. In capatul lor se afla lacul Galbenu - lac de acumulare format imediat dupa obarsia Latoritei. Lacul Galbenu se afla la aprox. 1400m altitudine si din el se alimenteaza lacul Vidra. Zona obarsiei Latoritei este f. salbatica - cred ca te poti intalni usor cu animale salbatice. Mai jos de Galbenu este lacul Petrimanu (1200m altitudine), unde exista si 2 cabane.
Pt a putea vedea cheile sunt 2 variante: te cazezi in Ciunget (sunt cateva pensiuni frumoase in zona) si faci cheile pe jos (este cel mai indicat dar este f. lung traseul) sau te cazezi la Petrimanu.
Oricum merita! Acum cativa ani cand am facut cheile pe jos erau atatia fragi ca nu ma mai aplecam decat daca vedeam cativa.
O singura atentionare: este zona cu vipere asa ca atentie la mersul pe stanci insorite.
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Mesajde mirceamc » 29 Ian 2008, 23:27

Intre Voineasa si Obarsia Lotrului au asfaltat, dar dupa ce treci de podul de la capatul lacului drumul s-a stricat rau ("dragii" nostri afaceristi au inceput sa cheleasca muntii).
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Mesajde ghidioneanu » 30 Ian 2008, 00:53

Pentru cei ce merg in zona Rucar -Bran , e bine de stiut ca din Moieciu este un drum ce duce pana la Casa Folea , unde se poate lasa masina . De aici in trei-cinci ore in functie de antrenament poti fi pe creasta Pietrei Craiului , privelistea e nemaipomenita ... Se poate vedea si masina lui Shine ... 8)
Bei mori , nu bei tot mori !
Asa ca bea destul , sa mori satul !
Avatar utilizator
ghidioneanu
Ford Freak
 
Mesaje: 144
Membru din: 10 Mar 2007, 19:37
Localitate: Iasi
Maşina: FF sedan 1,8 TDCI 2007

Mesajde O'neill » 30 Ian 2008, 02:38

mirceamc scrie:Intre Voineasa si Obarsia Lotrului au asfaltat, dar dupa ce treci de podul de la capatul lacului drumul s-a stricat rau ("dragii" nostri afaceristi au inceput sa cheleasca muntii).


...adevar graiesti... :roll:
Avatar utilizator
O'neill
1nsane Member
 
Mesaje: 1544
Membru din: 17 Feb 2007, 11:36
Localitate: Valcea
VIN: BECIULDOMNESCROSU

Mesajde dartax » 31 Ian 2008, 12:54

imi aduc aminte de ultimele drumetii:
am plecat din satul rachitele-apuseni cu masina
vizitat cascada valul miresei, mers mai sus pe drum la valea seaca
lasat masina acolo si de acolo mers pe jos cam 3 ore
pana la cabana vladeasa (cca 1400 m alt.)
de unde se vede clujul cand e senin, baut o bere ursus
si coborat la masina;
cazare la piscul negru-de la vidraru spre capra,
mers cu masina la balea lac de unde urcat pe munte
vizitat varfurile din zona, lacul capra si coborat
pe un horn (nu mai stiu numele) inapoi la tunel;
cel mai frumos loc de campat vara mi s-a parut obarsia lotrului
dar este foarte frig noaptea - sa traiasca afinata!
si am mai fost pe la manastirile din valcea dormit in chilii
la manastirea dintr-un lemn vizitat hurezi,bistrita cu plimbare
pe jos la arnota si pe cheile bistritei
am mai colindat o saptamana prin zona padis
cetatile ponorului, pesteri, avene, etc.
dar drumul cu masina din rachitele prin
pasul prislop este foarte greu - drum forestier ...
keep your eyes on the road and hand upon the wheel...
ff1 2001 1.6 benzina
Avatar utilizator
dartax
Ford Freak
 
Mesaje: 133
Membru din: 22 Iun 2007, 16:59
Localitate: craiova
Maşina: Ford Focus 1/2001

Mesajde ghidioneanu » 04 Feb 2008, 01:45

Pentru amatorii de putina aventura , poti traversa Muntele Rarau cu masina din Campulung sau preferabil Sadova , se urca circa 15-16 km pana sus la Pietrele Doamnei , apoi se poate cobori cu grija spre satul Chiril de pe valea Bistritei . Am facut de trei ori drumul , in ambele sensuri , dar cu Dacia Break si cu Solenza . Oricum Focusul are parca o garda ceva mai inalta decat Solnitza mea , dar nu m-am incumetat inca ...
Bei mori , nu bei tot mori !
Asa ca bea destul , sa mori satul !
Avatar utilizator
ghidioneanu
Ford Freak
 
Mesaje: 144
Membru din: 10 Mar 2007, 19:37
Localitate: Iasi
Maşina: FF sedan 1,8 TDCI 2007

Mesajde neaopinca » 04 Feb 2008, 12:51

Peste circa 2-3 ore plec in Apuseni fara femei si fara manele.Nu mi-am propus ceva anume doar sa vin pina lunea viitoare cind se termina minivacanta.Daca s-o putea voi vizita Muzeul aurului din Brad,o plimbare cu mocanita pina la Gura Barza,sa admir Detunatele,sa incerc macar o portiune a drumului Albac-Huiedin,tuica fiarta si datul cu sania la Arieseni si o scalda in Felix.Sint sau nu muntoman?.
i
neaopinca
Member
 
Mesaje: 408
Membru din: 18 Feb 2007, 01:00
Localitate: Arad

Mesajde vică » 04 Feb 2008, 13:07

daca pui poze dupa ce te intorci, esi! :P
Live no trace
Avatar utilizator
vică
Member
 
Mesaje: 461
Membru din: 28 Aug 2006, 21:09
Localitate: Bucuresti
Maşina: Mazda 6

Mesajde ghidioneanu » 04 Feb 2008, 22:45

Daca tot ajungi in Albac , e pacat sa nu te duci pana la pestera Scarisoara . Am fost eu acum cativa ani , cam asa : din drumul national se desprinde la dreapta un drum pietruit pe care am mers circa trei kilometri. Am lasat masina intr-o margine de drum si am luat pieptis o carare marcata pe care scria optimist ,,Pestera Scarisoara 1h 45 minute . Dupa doua ore si jumate , dupa multiple ziceri de bine din partea nevesti-mii , dupa incurajari de la fiica-mea , ( hai tata , mai e doar un pic , ce gafai asa ! ) am ajuns la pestera . Spre disperaea nevesti-mii , acolo erau parcate vreo zece masini ( Opel , Mertz , Vw etc ) . Mi s-a explicat ca daca mai mergea 15 km pe drumul pe care lasasem Dacia mea , ajungeam si eu pe roti !
Gandeste-te ca si eu si nevasta-mea avem usurel peste 0,1 tone ...
Asa cu succese !
De la Huedin la Fantanele am mers eu anul trecut cu Solenza , e bun . Apoi insa am coborat spre Cluj pe partea cealalta , dar am inteles ca e practicabil pana la Albac , sunt ceva gropi , dar mai mici decat cele de prin Bucuresti . :lol:
Bei mori , nu bei tot mori !
Asa ca bea destul , sa mori satul !
Avatar utilizator
ghidioneanu
Ford Freak
 
Mesaje: 144
Membru din: 10 Mar 2007, 19:37
Localitate: Iasi
Maşina: FF sedan 1,8 TDCI 2007

Mesajde mirceamc » 04 Feb 2008, 23:07

Am fost la Voina - superb, zapada 20-30cm aer curat.
Pacat ca a trebuit sa merg pe sosea. Cred ca un elicopter era mai potrivit. In zona Leresti (in mod special in capatul dinspre lac) soseaua arata ca un poligon de tir. Adevarat este ca gropile nu erau atat de mari incat sa risti sa ramai suspendat dar in schimb punctau prin densitate :x . Dar poate intr-un an se unesc :D .
In cabana Voina nu prea merita sa stai (110RON/noapte camera de 2 paturi cu dus, 80 RON/noapte camera cu 2 paturi si chiuveta, 140RON/noapte camera cu 4 paturi si chiuveta). Cabana are o singura stea, dar si asa cred ca e cam mult - dar caldura am avut.
Pt a ajunge acolo: Din Campulung Muscel se ia spre Brasov si, inainte de a iesi , este o intersectie semaforizata la care trebuie sa o iei la stanga spre Leresti. De acolo nu trebuie decat sa tii drumul drept - dupa aprox 22km esti la Voina (trecand pe malul lacului de acumulare).
Dar pentru o drumetie in aer liber zona este f. buna - aer curat, liniste (nu ca pe Valea Prahovei).
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Mesajde shine » 05 Feb 2008, 15:50

ghidioneanu scrie:Daca tot ajungi in Albac , e pacat sa nu te duci pana la pestera Scarisoara . Am fost eu acum cativa ani , cam asa : din drumul national se desprinde la dreapta un drum pietruit pe care am mers circa trei kilometri. Am lasat masina intr-o margine de drum si am luat pieptis o carare marcata pe care scria optimist ,,Pestera Scarisoara 1h 45 minute . Dupa doua ore si jumate , dupa multiple ziceri de bine din partea nevesti-mii , dupa incurajari de la fiica-mea , ( hai tata , mai e doar un pic , ce gafai asa ! ) am ajuns la pestera . Spre disperaea nevesti-mii , acolo erau parcate vreo zece masini ( Opel , Mertz , Vw etc ) . Mi s-a explicat ca daca mai mergea 15 km pe drumul pe care lasasem Dacia mea , ajungeam si eu pe roti !
Gandeste-te ca si eu si nevasta-mea avem usurel peste 0,1 tone ...
Asa cu succese !
De la Huedin la Fantanele am mers eu anul trecut cu Solenza , e bun . Apoi insa am coborat spre Cluj pe partea cealalta , dar am inteles ca e practicabil pana la Albac , sunt ceva gropi , dar mai mici decat cele de prin Bucuresti . :lol:

la Scarisoara am fost, cu piciorul....am facut drumul dintre Padis, Pesterea Ursilor si Pesterea Scarisoara cu rucsacul in spinare....vreo 35 de kg avea (provizii ptr inca 2 saptamani) si am mers maxim vreo 40 de km intr-o zi....deci...varianta asta pica (si apropo, cararea aia am facut-o in 1h 15, nu ca zic, dar vreau sa spun, deh tineretile, aveam 19 ani, nu 22 ca peste 1 saptamana, si nici nu depasisem quintalu`...)
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Următorul

Înapoi la Timp Liber

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 4 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 4 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login