Timp Liber

posibilitate sau vrajeala despre reducerea consumului??

Include si Hobby :D

Moderatori: KomandantuR, adicristea

posibilitate sau vrajeala despre reducerea consumului??

Mesajde crashxnow » 25 Apr 2008, 16:27

Buna tuturor am dat si eu asa din intamplare peste un site water4gas cum ca cu o instalatie cum vand ei am putea sa ne reducem consumul la masina...cu asa numitul gas HHO...bine adevarul e ca are o putere ff mARE din cate am citit eu pe wikipedia...dar este oare rentabil...din cate stiu eu sa produci accest hho se consuma mai multa energie electrica nush ce sa zic...daca e pe bune sau teapa
crashxnow
Incepator
 
Mesaje: 25
Membru din: 21 Apr 2008, 21:37
Maşina: Ford Mondeo , 2001 , 2000cc 145CP , ghia

Re: posibilitate sau vrajeala despre reducerea consumului??

Mesajde Mihai L » 25 Apr 2008, 19:42

crashxnow scrie:Buna tuturor am dat si eu asa din intamplare peste un site water4gas cum ca cu o instalatie cum vand ei am putea sa ne reducem consumul la masina...cu asa numitul gas HHO...bine adevarul e ca are o putere ff mARE din cate am citit eu pe wikipedia...dar este oare rentabil...din cate stiu eu sa produci accest hho se consuma mai multa energie electrica nush ce sa zic...daca e pe bune sau teapa


Pai nu e adevarat? Se reduce consumul... dar cresc costurile! :))
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey


Înapoi la Timp Liber

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 4 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 4 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login