Proiecte

Car Reminders - Aplicatia care te anunta inainte sa iti expi

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Car Reminders - Aplicatia care te anunta inainte sa iti expi

Mesajde hipp » 11 Noi 2015, 22:04

In ultimele saptamani am dezvoltat o aplicatia pentru Android pentru masini. Aplicatia e gandita sa te anunte inainte sa iti expire RCA-ul, asigurarea, trusa medicala, extinctorul si altele.

Trebuie sa introduci in aplicatie datele de expirare, iar aceasta iti trimite remindere cu o luna, o saptamana si o zi inainte de data de expirare.

De cateva zile aplicatia e si pe Google Play: https://play.google.com/store/apps/deta ... rreminders

M-ar ajuta mult un feedback la aceasta aplicatie: ce v-ar determina sa o folositi, sugestii, bug-uri etc.

Multumesc in avans si sper sa o considerati utila :)
hipp
Incepator
 
Mesaje: 0
Membru din: 11 Noi 2015, 00:32
Maşina: Ford
VIN: 1C3EL46X73N514951

Re: Car Reminders - Aplicatia care te anunta inainte sa iti

Mesajde TheStig » 17 Noi 2015, 13:18

Nice, tocmai am instalat-o, chiar ma gandeam sa-mi scriu pe ceva datele de expirare pentru asigurare, ITP si celelalte ca o data am uitat ca mi-a expirat rovinieta, :D noroc ca mi-am amintit dupa ce am ajuns la destinatie si am cumparat una repede de pe net ca altfel aveam ceva de platit. :)))
Avatar utilizator
TheStig
 
Mesaje: 18
Membru din: 18 Iul 2013, 21:56
Localitate: Cluj Napoca
Maşina: Ford Focus 1.6 TDci
VIN: WF0WXXGCDW7L07714

Re: Car Reminders - Aplicatia care te anunta inainte sa iti

Mesajde hipp » 17 Noi 2015, 21:02

Ma bucur ca te-a ajutat :D
hipp
Incepator
 
Mesaje: 0
Membru din: 11 Noi 2015, 00:32
Maşina: Ford
VIN: 1C3EL46X73N514951


Înapoi la Proiecte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 2 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 2 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login