Proiecte

Protest Impotriva nesimtirii cu care suntem tratati

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Protest Impotriva nesimtirii cu care suntem tratati

Mesajde sturmovik » 27 Feb 2010, 18:27

M-am tot gandit sa incerc sa orgaizez un protest in fata guvernului impotriva felului batjocoritor in care ne sfideaza conducerea acestei tari cand vine vorba de drumurile pe care circulam si felul in care ne cred cei mai mare tampitit din lumea asta pentru ca le acceptam toate scuzele - ca iarna e grea , ca bla bla bla - personal am avut ocazia sa vizitez moscova acuma cativa ani si vreau sa spun ca au niste drumuri prin orasul lor, care e aproape cat romania la populatie, de poti sa mergi cu peste 100 km/h prin unele zone care erau marcate in mod special , deci daca la dupa o iarna ruseasca se poate sa ai drumuri bune si dupa o iarna romaneasca se poate. Fac drumul Sibiu-Bucuresti in fiecare weekend si drum ca in zona Dealului Negru nu am vazut in viata mea cu sute de gropi, santuri si alte obstacole cu care cu greu pot fi ocolite si cu un jeep-am mers si cu un rav4 si mi se rupea sufletu cum simteam cand dadeam intr-un sant.
Vroiam sa stiu daca vrea cineva sa mi se alature si sa cautam ce demersuri trebuie inaintate pentru un protest legal.

Poate vi se pare o prostie treaba asta sau va ganditi ca ce rost are dar daca nu vom lua atitudine se va alege praful de aceasta tara. Daca luam toti atitudine si nu asteptam sa ridice cel de langa noi degetul sa faca ceva in locul nostru multe s-ar schimba in tara asta.

Eu personal m-am saturat de atata nesimtire si indiferenta

un articol interesant al unui englez ce locuieste in romania pe aceasi tema http://www.dailybusiness.ro/stiri-auto/business-man-britanic-pur-si-simplu-nu-inteleg-mentalitatea-romanilor-au-cele-mai-proaste-sosele-din-europa-39217
sturmovik
Incepator
 
Mesaje: 15
Membru din: 22 Feb 2010, 16:50
Localitate: Bucuresti/Sibiu
Maşina: ST 170

Re: Protest Impotriva nesimtirii cu care suntem tratati

Mesajde temir » 27 Feb 2010, 18:57

sturmovik,658218 scrie:Poate vi se pare o prostie treaba asta sau va ganditi ca ce rost are dar daca nu vom lua atitudine se va alege praful de aceasta tara.

deja s-a cam ales praful, iar atitudinea "o luam" degeaba ca nu le smulgi nici macar un cascat
dar ceva trebuie facut


daca ai in plan ceva mai mult decat o simpla imbufnare pe un forum, eu sunt de partea ta

(uite, fara sa am o ideea semnificativ mai buna, hai sa dezvoltam povestea si pe alte forumuri auto-moto, ca sunt printre noi useri care au cont si pe alte plaiuri virtuale; dam sfoara in tara, initiem petitia si, daca ne adunam destui, poate ca organizam un protest serios, ceva gen iesit pe strazile oraselor, sau in fata prefecturilor - intr-o aceeasi zi, in toata tara; ca daca e bine organizata si cunoscuta, se baga si presa si este altceva)
Avatar utilizator
temir
Member
 
Mesaje: 349
Membru din: 23 Feb 2009, 21:21
Maşina: mondeo ghia '95 1.8 16v
VIN: careestesinusebea

Re: Protest Impotriva nesimtirii cu care suntem tratati

Mesajde sturmovik » 28 Feb 2010, 15:44

la asa ceva ma gandeam si eu in genul celei pentru inlaturarea taxei pentru inmatriculare
sturmovik
Incepator
 
Mesaje: 15
Membru din: 22 Feb 2010, 16:50
Localitate: Bucuresti/Sibiu
Maşina: ST 170

Re: Protest Impotriva nesimtirii cu care suntem tratati

Mesajde sturmovik » 15 Mar 2010, 18:43

am avut ceva probleme in familie dar acuma revin si am nevoie de niste sugestii asupra faptului in care sa realizez acest "proiect" ma gandeam sa realizez un forum nou pe aceasta tema unde sa-si spuna fiecare amarul si in acelasi timp sa organizam viitorul proiect! Ceva idei?
sturmovik
Incepator
 
Mesaje: 15
Membru din: 22 Feb 2010, 16:50
Localitate: Bucuresti/Sibiu
Maşina: ST 170

Re: Protest Impotriva nesimtirii cu care suntem tratati

Mesajde gabi_fiesta » 15 Mar 2010, 18:48

asa propun o zi din fiecare luna in care sa nu alimentam cu benzina/motorina
Avatar utilizator
gabi_fiesta
1nsane Member
 
Mesaje: 1264
Membru din: 15 Ian 2009, 11:38
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fiesta 1.3 70cp
VIN: WF0HXXGAJH4S20298

Re: Protest Impotriva nesimtirii cu care suntem tratati

Mesajde toxicristi » 15 Mar 2010, 20:14

Mai bine citesti forumu asta si vezi ca cei de pe clubopel au initiat ceva in acest sens, vezi topicul cu starea drumurilor.

Forumuri sunt deja, vezi skyscrapercity.com si parca infrastructura.info, dar ultimul nu e activ (cum va ajunge si forumul tau).
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon


Înapoi la Proiecte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 6 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 6 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login