Switch to full style
Bunătăţi ClubFord reale sau virtuale, finalizate sau în stadiu de proiect
Răspunde

Ecusoane ClubFord

26 Noi 2007, 00:19

Salutare tuturor.
De curind am intrat si eu in posesia Focusului. Cu aceasta ocazie am ajuns si la prima mea intilnire ca posesor de Ford. Lume multa, masini frumoase insa nu prea stiam pe nimeni cu exceptia lu Adispan si Cornel001. Din pacate Cornel nu a venit asa ca l-am batut pe Adi mai tot timpul la cap despre userii clubului Ford prezenti.
Propunerea mea pentru imbunatatirea comunicarii dintre userii nou veniti si restul "veteranilor" ar fi un fel de ecuson cu sigla ClubFord, nickname-ul userului si numele. Aceste ecusoane pot fi facute exact ca si cartile de vizita si apoi laminate. Nick-ul si numele se vor completa de catre fiecare cu marker permanent. Aceste ecusoane se pot prinde la gulerul hainei sau oriunde in alta parte cu un clips sau lant. Banuiesc ca la un numar mai mare de ecusoare si clipsuri, pretul per persoana este relativ mic.
Ce parere aveti?
Am sa incerc un atasament gif cu o pagina Word sa vedeti cam cum arata.
Respecte maxime.
FiÅŸiere ataÅŸate
ecusoane clubford.GIF
(21.74 KiB) Descărcat de 3320 ori

26 Noi 2007, 00:21

da dom'le sustin ideea, ca daca ma intrebati pe cati din membrii noi prezenti la intilnire i-am retinut, m-as rusina ...

26 Noi 2007, 00:30

Eu propun un tricou cu numele fiecaruia. Sau pe frigurile astea, caciuli :P.

26 Noi 2007, 00:33

Bune si tricourile, dar vara. Plus ca ecusoanele sper sa iasa mai ieftine decit tricourile :-D
Parerea mea :wink:

26 Noi 2007, 00:36

pai eu zic... sa ne interesam... si sa facem un butic cu tricouri.. sepci, fulare, caciuli, manusi ... adidasi :P eu zic ca ar fi amatori :)

sunt si eu pentru ecusoane... am memorie scurta

26 Noi 2007, 00:40

As propune inca un camp .... parola :twisted:

Tare ideea. La noi in oras inca nu suntem atat de multi cat sa nu ne putem tine minte :D

26 Noi 2007, 00:42

buna ideea cu ecusoanele :)

26 Noi 2007, 01:53

toxicristi scrie:Tare ideea. La noi in oras inca nu suntem atat de multi cat sa nu ne putem tine minte :D


si la noi...mie imi ajung degetele de la o mana... :D
da' imi pun ecusonu' cand vin la Bucuresti... :mrgreen:

26 Noi 2007, 02:04

Si eu sunt pentru!
Din 35-40 de persoane prezente la intalnire am retinut numele la max 5. :oops:

26 Noi 2007, 03:02

Vin si eu cu o propunere? :D

Ideea mi-a venit de la etichetele care se puneau pe motoarele de odihnioara :D Acum se poate sa imi fi reusit , se poate sa nu. (nu am pretentii de designer). Se mai poate pune o sigla, un link, ceva, nu e problema. Toate dimensiunile sunt luate de-am pixu, nu am respectat nicio regula pentru ca nu stiu care trebuie sa fie raportul lungime/latime.
FiÅŸiere ataÅŸate
ecuson.png
e alb-negru, asa ca vor fi costuri mici de printare
(129.75 KiB) Descărcat de 3337 ori

26 Noi 2007, 03:53

n are nimeni vreo bunicuta crosetatoare sa ne impleteasca niste caciuli cu numele si nikul.(am iesi mai ieftin cu lana) :)

26 Noi 2007, 04:02

buna ideea. sustin ceva simplu. aprob pozitiv sint de acord si agreez initiativa.
eu nu imi tin minte nici nickul meu dara pe al altora....octav_m imi este martor ... asa ca e de ajutor chestia asta!
costurile nu cred ca sint foarte ridicate avind in vedere ca un print color e 1,5 lei si o laminare e 2 lei.

26 Noi 2007, 06:51

mai bine punem decal-uri pe masina :)) le facem dragaici :D

26 Noi 2007, 12:19

sustin ideea cu ecusoane!

26 Noi 2007, 13:27

O gluma: Sau niste coduri de bare. :))

26 Noi 2007, 14:11

mi e mi place ideea lui Tiry , macar sa fim la moda :D

LE: cre`k ar fi bine sa le facem cu hartie daie cum e la dischete(abtipild)

26 Noi 2007, 14:22

Mai bine va asezati masinile in cerc, si va asezati confortabil pe capota. Apoi, pe rand, fiecare se prezinta, 2-3 cuvinte despre el daca doreste. Ca la AAA :lol:

26 Noi 2007, 14:23

Si eventual sa spuna si cate o poezie :)

26 Noi 2007, 14:55

preiau ideea altui utilizator : facem ca aia de la intrunirile alcoolicilor: buna ziua. ma numesc cornel si am un focus...

26 Noi 2007, 14:56

Io mi-am tatuat numele si nick-ul. Astept sa vina si fete la intalniri sa imi descopere tatuajul :twisted:

PS Adi daca te atingi de mine strig "viol".

26 Noi 2007, 16:32

Officer scrie:Io mi-am tatuat numele si nick-ul. Astept sa vina si fete la intalniri sa imi descopere tatuajul :twisted:

PS Adi daca te atingi de mine strig "viol".


bine ca nu in alta parte astfel incit sa se vada doar o si r si pentru a descoperi numele si nickul integral sa fie nevoie de munca de "convingere"... :twisted:

26 Noi 2007, 16:57

pai imi face impresia ca exact in/pe acea parte... :lol:

26 Noi 2007, 17:27

Ba da numa la prostii va ganditi.
L-a tatuat pe limba. :twisted:

28 Noi 2007, 01:30

Varianta 2

Numele:
Nick-ul:
Masina:
FiÅŸiere ataÅŸate
ecusoane 2.JPG
(44.44 KiB) Descărcat de 484 ori

28 Noi 2007, 12:45

Masina se mai schimba, n-ar trebui sa apara pe ecuson.

LE, ca sa fie clar: imi place ideea cu ecusoanele si as prefera prima varianta postata la inceputul threadului.

28 Noi 2007, 17:31

intradevar prima varianta este super... :wink:

28 Noi 2007, 17:32

Mie imi place si cea de-a doua.

28 Noi 2007, 17:32

miemi place aia propusa de toxicristi

28 Noi 2007, 23:22

Cum arata respectivul ecuson nu este asa important. Cred ca cel mai important este sa reusim sa asociem persoana prezenta in fata noastra cu nick-ul de pe forum. Iar daca "veteranii" cred ca nu au nevoie de asa ceva, hai sa facem asta pentru noii veniti.
Cit despre prezenta masinii pe ecuson, m-am gindit ca este importanta in momentul cind cautam pe cineva cu un Focus 2 GHIA pentru niste detalii. Chiar daca masina se schimba, cred ca nu e foarte greu sa mai scrii un ecuson cu markerul cind apari la intilnire.
Parerea mea.

29 Noi 2007, 01:34

cred ca in varianta ultima sint prea multe informatii nu e chestie de veterani sau bibani sau cum vrei sa ne supranumim unii pe altii.

din experienta mea de pe la diverse conferinte, pe badgeuri se pune numele si titlul (ex: vasile gheorghe, administrator de pietre). acest lucru cred ca s-ar traduce pentru noi cam asa:

Bogdan
bogdanv

daca mai scriu si: ford mondeo 2004, tiptronic, 2,0 tdci, 135 cp ...pina citeste cineva asta o sa se plictiseasca sau o sa isi strice ochii.

optez deci pentru varianta logo, nume si nick, cit mai mare si vizibil si sa fie cite doua pentru fiecare astfel incit sa ai una de git si una pe bordul masinii. ii place cuiva de masina si vrea sa stie a cui este se uita ceteste, vede, vine intreaba si pleaca victorios mai departe in grup sau l afel de bine vine si zice "bai bogdane ce masina ai" sau "care ai mah un focus verde"?
Răspunde