Arhiva

Prezentare Club Ford in emisiunea Autoforum

Subiecte si Liste care nu mai sunt in actualitate

Moderator: Automatistul

Prezentare Club Ford in emisiunea Autoforum

Mesajde claudiu78 » 29 Mai 2007, 07:30

Salutare,

Sunt producatorul emisiunii Autoforum de pe Prima TV. In emisia de sambata 2 iunie, la rubrica Forum, vom prezenta forumul vostru. Pentru asta, am nevoie de ajutorul vostru. In functie de timp, chef si/sau inspiratie, va rog sa raspundeti aici sau aici, la urmatoarele intrebari:

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?

2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?

Multumesc,

Gabi Gogiu


PS: emisiunea se difuzeaza in fiecare sambata la ora 11 dimineata si, in reluare, duminica la 3.30 dimineata si miercuri la 8.30 dimineata. Mai multe detalii despre emisiune le gasiti aici
claudiu78
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 03 Aug 2006, 09:36

Mesajde verga_Cip » 29 Mai 2007, 08:05

Intai si intai in numele tuturor, MULTUMIRI.

Multumiri pentru...hai sa o numim publicitate, multumiri pentru sinceritate...

1. Peste forum am dat, ca multi altii din intamplare. Dupa ce m-am hotarat sa-mi iau masina am cautat pareri, sfaturi, experiente pesonale si nu numai. Si pana la urma asta reprezinta forumul: faptul ca ne ajutam, ca povestim din experientele noastre, sfaturi si nu numai. Este excelent forumul, bine structurat, anticipez si spun ca moderatorii fac o treaba excelenta in a pastra "curatenie" pe forum. Pentru ca, la urma urmei NOI, membrii forumului il facem sa mearga. As aminti faptul ca s-au investit bani si ca acum forumul merge muuult mai bine.

2. Administratorii / Moderatorii - super oameni, care printre multele treburi pe care le fac, se ocupa si de forum si ne fac viata mai usoara. Super initiativa de a face forumul, BRAVO pentru efortul lor de al mentine zilnic pentru noi toti.

3. Sigur ca exista permanent o dorinta de imbunatatire a forumului si chiar este un topic despre sfaturi si opinii de a-l face mai bun. La monentul actual imi este greu de a identifica sau nominaliza una sau mai multe propuneri.

4. Dorinta de a sti mai mult, de a afla lucruri noi, de a-i ajuta pe ceilalti si nu in ultimul rand de a ne cunoaste, noi ce care avem o pasiune comuna: FORD.


Cu stima,
Ciprian
Avatar utilizator
verga_Cip
1nsane Member
 
Mesaje: 12705
Membru din: 17 Apr 2006, 11:04
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Focus Mk2 2.0 TDCi 100 kw 2005

Mesajde DanielArdelian2 » 29 Mai 2007, 08:30

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?

Sunt foarte placut impresionat de acest forum...Oameni de treaba care discuta despre pasiuni comune (masinile Ford), se ajuta la nevoie, pastreaza o atmosfera relaxata si amicala. Apreciez faptul ca toti au o atitudine pozitiva, se poate discuta rational si rezonabil, nu avem flame-wars si alte asemenea incidente puerile dar frecvent intalnite pe alte forumuri auto.

2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?

Apreciez tot ceea ce fac pentru forum, parerea mea este ca-si fac treaba foarte bine.

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?

Sunt de parere ca pentru citirea mesajelor n-ar trebui sa fie necesar sa-ti faci cont pe forum.

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?

Eram nehotarat ce marca va fi urmatoarea mea masina, m-am inscris pe mai multe forumuri pentru a vedea ce avantaje si dezavantaje are fiecare, iar in final am ramas la Ford.
Puteti cauta pe forum direct de pe Google. Exemplu: [ revizie ford fiesta site:clubford.ro ]
Avatar utilizator
DanielArdelian2

Brainiac
 
Mesaje: 10723
Membru din: 19 Feb 2007, 18:11
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Mondeo 2004, Sedan, Trend, 1.8i 125 CP, pachet nefumatori.
VIN: WF04XXGBB44E42077

Re: Prezentare Club Ford in emisiunea Autoforum

Mesajde Smiley » 29 Mai 2007, 08:40

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?
Forumul a reusit sa stranga in jurul lui o comunitate destul de mare de entuziasti. Este o sursa foarte buna de informatii si un loc unde poti obtine ajutor in cazul aparitiei unor probleme la masina.

2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?
Pana acum, administratorii si moderatorii forumului s-au descurcat foarte bine. Exista libertate de opinie pe forum, fiecare poate sa aiba o parere diferita de a altora, fara ca posturile lui sa fie sterse sau topicurile inchise.

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?
Cred ca evolutia forumului este pe drumul cel bun si sunt multumit de ce ofera.

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?
Dorinta de a intra in contact cu alti posesori de Forduri, pentru a schimba informatii si a ne ajuta reciproc.



PS: cine are tv-tuner sau alte mijloace, ar fi bine sa inregistreze emisiunea si sa o postam apoi pe forum sau pe youtube.
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Mesajde Paulp » 29 Mai 2007, 08:45

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?
Parerea mea, hic, e ca ne-a scos dintr-o multime de necunoscute, mai ales pe cei care mai avem oaresce inclinatii cu surubareala. Eu sint obisnuit ca la marca de masina pe care o am sa am si un forum unde sa pot schimba pareri si idei despre ea. E cel mai usor si asa ajungi sa cunosti multi oameni cu pasiuni comune.

2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?
Nu-l cunosc personal, dar s-a chinuit destul de mult sa-l puna pe picioare, dupa sincopele de pe vechiul server. Good job. Acum merge bine, fara blocari.

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?
Cind ceva merge bine, nu umbla ca-l strici ;)

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?
Nevoia de informatie despre masina pe care tocmai mi-o luasem (acum 2 ani). Si am gasit aici prieteni ;)
Focus 2002, break, Ghia, 1.8 TDDI, 90CP...
Fost focusar, allways focusar!
Avatar utilizator
Paulp
Petrol Head
 
Mesaje: 3176
Membru din: 05 Aug 2005, 17:16
Localitate: Iasi
Maşina: Fiat Linea, 2011, 1.4, Active

Mesajde alecsutzu » 29 Mai 2007, 08:47

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?

Forum foarte bine organizat, oameni de treaba, civilizati, se ajuta intre ei.

2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?

Administratorii sunt niste oameni de nota 10. Cand apare o problema se sfatuiesc intre ei, chiar si cu moderatorii, nu iau decizii pripite si nu decid in numele lor. Sunt o echipa.
Am avut onoarea sa`l cunosc personal pe unul dintre ei, la o intalnire a clubului.

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?

Cum a spus si DanielArdelian2, nu sunt deacord ca mesajele sa nu se poata citi fara cont. Doar vizionarea imaginilor postate sa se faca pe baza de cont.

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?

Facusem comanda de un Ford, si cautam date despre masina. Si din intamplare am dat peste forumul acesta, unde mi`am creat cont, si pana in momentul in care mi`a ajuns masina aveam deja 500 posturi.


O zi buna doresc tuturor.
http://www.casa-galbena.com

Cazare la cele mai mici preturi....
Avatar utilizator
alecsutzu
Proud Fiesta Owner
 
Mesaje: 3425
Membru din: 28 Sep 2006, 11:19
Localitate: Radauti
Maşina: Fiesta 1.6TDCi 90CP

Re: Prezentare Club Ford in emisiunea Autoforum

Mesajde bogdanv » 29 Mai 2007, 09:03

interesanta ideea ta si o primesc ca pe un bilet de intrare a noastra in lumea buna a comunitatii auto.
cred ca intrebarile tale ar fi bine sa le adresezi direct moderatorilor si initiatorilor acestui forum care sint o mina de oameni entuziasti si care nu de putine ori si-au pierdut noptile, au renuntat la "o bere cu baietii" sau chiar s-au "certat" cu familiile (aici includ prieteni, prietene, sotii, mame, etc) pentru a face ca lucrurile sa mearga bine cind nu au mers sau pentru a face sa mearga si mai bine atunci cind nu mergeau cel putin atit de bine ca acum.

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?

daca nu as fi avut o parere buna nu as fi fost aici, deci cred ca este util pentru comunitatea Fordistilor din Romania si ca prin continutul de informatie pe care il are se face oarecum "indispensabil" in viata unui ford-ist cu suflet. cel mai bun exemplu este ca aici gasesti in afara de informatii despre masinile in cauza si informatii despre trasee in tara, puncte de interes comun, biciclete, scutere, se dezbat probleme ca legislatia in vigoare, propunerile aparute, si multe altele care ne privesc pe noi nu doar ca posesori de Ford ci si ca cetateni.

2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?

administratorul cred ca este o entitate, compusa din mai multe entitati si individualitati, care isi face prezenta agreabila prin faptul ca totul functioneaza perfect si ca atunci cind lucrurile se incurca, eu, utilizatorul nu vad ca s-au incurcat.

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?

nu. dar daca vrei sa vezi asa ceva viziteaza pe forum sectiunea dedicata acestui subiect. vei vedea ca sint si astfel de chestiuni dezbatute si luate in calcul.

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?

raspunsul cred ca e simplu: am un ford si clubul ford este o comunitate deschisa a ford-istilor. am gasit aici oameni simpatici si chiar mi-am facut amici noi.

Salutari!
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Mesajde Cornel001 » 29 Mai 2007, 09:41

Pai cred ca apuci sa vii la mica intalneala de pe 1, sa ne filmezi in club cum dam din buric :lol: si apoi sa ne dai la tivi.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Mesajde Daddy » 29 Mai 2007, 09:43

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?

Este un forum foarte util pt cei ce au masini marca Ford si nu numai , membrii forumului sunt ok , si imi place comunitatea de aici , desi sunt membru de doar o luna.

2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?
Cu administratorul nu am nici o legatura , nu am avut ocazia sa vb cu el , doar cu un moderator care m`a ajutat cand am avut nevoie , de fapt si administratorul m`a ajutat ca acu`mi aduc aminte cu o problema legata de ftp , si mi`a raspuns prompt si cu respect.

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?
Eventual sa se faca o sectiune Money&Bussiness , sa discutam si despre afaceri :D

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?

Pai mi`am luat recent un Ford Focus si vream sa gasesc cat mai multe date despre masina si acest forum mi se pare foarte util si il recomand tuturor posesorilor de Ford.
[img]http://clubford.ro/files/cfor2_116.gif[/img]
New:Ford Focus 1.6 TDCI 109 HP 2006
EX:Ford Focus 1.8 TDCI 115 HP 2001
Daddy
Member
 
Mesaje: 407
Membru din: 06 Mai 2007, 13:30
Localitate: Oradea

Mesajde Ecstaz » 29 Mai 2007, 09:47

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?
Un loc ideal unde putem dezbate pareri, opinii, probleme despre masinutele noastre Ford.

2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?
Spre deosebire de alte forumuri, acesta este grozav, iar moderatorii nu fac pe dictatorii. In afara de cateva reguli de bun simt restul parerilor pot fi spuse pe sleau. Nu stiu daca s-a pus pana acum problema de warn-uri sau chiar banari. Oricum toata lumea e civilizata si se pastreaza limita bunului simt. Este un forum in care sunt foarte multi "familisti", oameni la casele lor care au o ierarhie a valorilor cat de cat stabilita si stiu sa respecte persoanele si parerile lor.

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?
Singura sugestie ar fi marirea acestei mici "comunitati".

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?
Multi oameni de aici si-au luat un Ford ori ca o pasiune mai veche ori datorita parerilor gasite pe acest si alte forumuri. Eu personal initial vroiam sa imi iau un Megane, dar am gasit un anunt cu un Mondeo de vanzare. Vazut, placut, luat fara discutii. Si abia dupa aceea am gasit forumul. Era abia la inceput si nu era deloc promovat (nu cred ca avea mai mult de 100-200 de membri). M-am gandit ca poate mai exista vreun forum mai mare sau ceva...dar nu am gasit. Asa ca m-am alaturat si sper ca am ajutat catusi de putin la marirea lui.
My ride: Ford Mondeo 2003 1.8L 125HP (gas)

Sa aveti o zi FORDmidabila.
Avatar utilizator
Ecstaz
Gold Member
 
Mesaje: 721
Membru din: 08 Mai 2006, 16:14
Localitate: Somewhere in Bucharest

Mesajde kidmanis » 29 Mai 2007, 09:58

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?

Structura forumului e bine gandita, astfel incat e usor sa afli ce te intereseaza si membrii sunt mai mult decat activi!

2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?

Nu au fost probleme, deci treaba merge, si merge bine!

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?

Fiind membru nou, in momentul asta nu am de adaugat nimic la forum.

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?

Cautam o masina pentru noua mea familie. Dupa o lunga "sortare" prin ofertele romanesti, am ales Ford. Din motivele principale pt care am luat aceasta decizie au fost si informatiile de pe forumul http://www.clubford.ro. Deci, un forum util, si activ ! Cred ca vorba aia: What You See Is What You Get ! se pliaza perfect pe comunitatea de pe forum.
Ford Fiesta 2007 /Comfort - TDCI 68 Cp - Moondust Silver
Avatar utilizator
kidmanis
Incepator
 
Mesaje: 54
Membru din: 23 Mar 2007, 12:53
Localitate: Iasi

Mesajde toxicristi » 29 Mai 2007, 10:14

Salut si multumim pentru deosebita ocazie de a ne prezenta pentru prima data la TV in cadrul emisiunii produse de tine.

Ca sa raspund cat de cat succint la intrebarile tale.

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?
Este un forum bine organizat, civilizat, cu oameni placuti si interesati de pasiunea comuna, FORD. Un posesor, in cazul in care a intalnit o problema sau o nelamurire poate sa ceara sfaturi celor care s-au lovit de aceeasi problema, iar o persoana intersata de aceasta marca poate sa isi formeze o opinie obiectiva despre gama acestui producator. De asemenea, se organizeaza regulat intalniri (se anunta chiar in aceasta categorie) in aproape toate colturile tarii, care, dupa mine, sunt foarte placute, relaxante dar si constructive/educative. Dupa eveniment, topicul respectiv se transforma in galeria foto a intrunirii respective :)

2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?
Din cate stiu eu, sunt mai multi administratori :) Personal, am avut placerea sa cunosc doi dintre ei, sunt persoane placute si isi fac foarte bine treaba de a administra forumul. Este de notat ca acestia nu fac abuzuri de putere datorita acestui titlu, cum deseori se intampla pe alte forumuri.

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?
Daca e vis-avis de forum, Chiar s-a facut un topic "anunt"(sticky) in categoria Discutii libere/Forum , special pe aceasta tema, pentru a primi un feedback constant privind imbunatirile care se pot face de-a lungul timpului.
Daca are in vedere emisiunea, niste poze de la evenimente ar fi binevenite, sa subliniem faptul ca Clubul Ford "traieste" si dincolo de interfata on-line :)

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?
Eu sunt fan Ford de la 16 ani, de cand a aparaut Focusul in familie. De forum am auzit ceva de la niste cunostinte care aveau Ford si stiau de existenta clubului de la un membru. Asa ca am dat un Google si mi-a aparut. Mi-am facut cont. Am ramas placut impresionat de acest forum si de oameni de aici.

Iti urez succes cu eminsiune in continuare.


Numai bine!
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Mesajde alex230ro » 29 Mai 2007, 11:59

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?
este ok,poti afla unele informatii utile
2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?
Nu il cunosc personal ; parere buna forumul e ok construit doar din punctul asta de vedere pot sa imi fac o parere
3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?
nU
4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?
Am cumparat un autoturism Ford Fiesta si m-am inscris pentru a schimba impresii cu alti posesori.
alex230ro
Gold Member
 
Mesaje: 549
Membru din: 25 Feb 2007, 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesajde romy05y » 29 Mai 2007, 12:28

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?

-un loc unde poti afla chestii utile despre Forduri
-un loc de unde poti procura piese originale, aftermarket, tuning, poti beneficia de anumite servicii al preturi mai mici si mai ai si reducere. Bravo administratorului cu obligatia discountului.
-un loc unde poti lega prietenii
- un loc unde-ti injuri masina si pe urma te bucuri ca n-ai luat alta :).

2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?

Personal nu-l cunosc, dar din moment ce s-a straduit atat pentru pasiunea noastra, jos palaria, pariez ca-i un om cu multa bunavointa.

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?

Forumul merge bine. Nu e nevoie de schimbari parerea mea. Doar a se inlatura necesitatea creeri unui cont pt a vizualiza posturile.

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?
Masina mea ;) O aveam dinainte de a da buzna in clubford. Si acum ma mandresc ca m-a adus aici.
romy05y
Member
 
Mesaje: 328
Membru din: 22 Mai 2006, 13:12
Localitate: Bistrita

Mesajde mihai2k1 » 29 Mai 2007, 16:21

1. Ce parere am despre forumul http://www.clubford.ro?

Am intrat dintr-o pura intamplare, cautand date despre un Ford Fiesta pe care abia il cumparasem a mana a doua. Nu sunt genul care sa intre pe forumuri si sa se integreze in tot soiul de asociatii, insa faptul ca aici am dat peste o comunitate entuziasta si respectuasa fata de producatorul Ford, pe de o parte si fata de membrii sai, pe de alta parte, m-a facut sa raman in continuare. Am mers dintr-o pura intamplare la o intalnire, si de-atunci, vin aproape mereu (singura conditie e sa fiu in Bucuresti). In plus, am aflat diverse noutati despre masina, despre dealerii Ford si despre funizorii de piese de schimb pentru Ford.

2. Ce parere am despre administratorul forumului?

Faptul ca se implica si pazeste forumul de diverse interventii nelalocul lor ma face sa am o parere foarte buna. Mai ales ca forumul are o varsta si s-a dovedit a nu fi un hobby de weekend pentru cei ce il administreaza.

3. Sugestii, propuneri.

Astept cu interes intruchiparea Asociatiei. Altceva nimic.

4. Ce m-a determinat sa ma inregistrez in Clubul Ford?

Consider ca am inclus raspunsul la aceasta intrebare in cel pentru intrebarea 1 si nu-l mai repet.


PS: Vino la o intalnire a noastra (v. sectiunea Evenimente) ca sa iti faci o idee si sa aduni un material pe viu si nu unul povestit de noi.
ex-Ford Fiesta 1.4 2003
Ford Mondeo break 2.0 TDCI 2003
Hyundai i20 Active 2016
Just me.
mihai2k1
Gold Member
 
Mesaje: 791
Membru din: 04 Iun 2006, 12:32
Localitate: Otopeni

Mesajde bogdanv » 29 Mai 2007, 21:20

offtopic: am pus citeva poze de la intilnirea de azi in topicul intilnirii lunii mai din bucuresti
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Mesajde titocus » 02 Iun 2007, 01:45

1. Ce parere aveti despre forumul http://www.clubford.ro?

Este un forum bine strucuturat unde se pot gasi o multitudine de solutii de la alti posesori de Ford. De asemenea se pot pune intrebari la care cu siguranta in cateva ore vei gasi o sugestie, un sfat bine intentionat. Sa nu uitam de cei care vand piese originale si aftermarket la preturi foarte bune comparativ cu reprezentantele din tara.
In final am o parere foarte buna, de aceea aproape zilnic raspund la posturile colegilor de pe forum cu placere. Este o comunitate de posesori de Ford care se ajuta reciproc, se duc la intalniri, ies in oras si chiar la iarba verde impreuna. Acest lucru ar fi fost IMPOSIBIL fara acest forum !

2. Ce parere aveti despre administratorul forumului?

Numai laude, serverul este gazduit gratuit de un coforumist ajutat de alti cativa la administrarea lui care fac asta benevol si o fac foarte bine!

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?

Probabil putina grafica in plus ar atrage mai multi vizitatori si ar face forumul mai placut la prima vedere.

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in Club Ford?

In primul rand curiozitatea si apoi faptul ca am un Ford. La prima navigare (dezinteresata la inceput) am vazut ca am putut gasi o multime de informatii utile si sfaturi de la cei care s-au confruntat cu unele probleme asemanatoare sau identice cu ale mele.
Mondeo 3 TDDi, Aquamarine Frost Pearl M/S
Focus 1 1.6 16V, Pacific Green
Mondeo 4 EcoBoost
Focus 3 TDCi
*Ce fac pe acest forum este in totalitate benevol, fara vreun beneficiu.*
Avatar utilizator
titocus
1nsane Member
 
Mesaje: 13312
Membru din: 12 Iun 2006, 15:46
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Mondeo 3 TDDi, Focus 1.6 16V, Mondeo 4 EcoBoost, Focus 3 TDCi

Mesajde toxicristi » 02 Iun 2007, 14:59

Felicitari pentru emisiune!!

Foarte reusita, a prins din plin spiritul ClubFord !
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Mesajde Kugarth » 02 Iun 2007, 15:02

Da, a fost ok. Pacat ca au anuntat ora 11 si au inceput la 10:48. La ora 11 s-a terminat prezentarea interviului...
"Il Toro"
Inscrie-te in grupul ClubFord Craiova pentru a primi prin PM (private message) mesajele importante.
Avatar utilizator
Kugarth
Gold Member
 
Mesaje: 563
Membru din: 13 Mar 2006, 23:36
Localitate: Craiova
Maşina: Mondeo 2004, TDCI, 2L, 133 CP, Ghia
VIN: ____PinotNoir____

Mesajde zvony » 02 Iun 2007, 15:17

Rezultatul emisiunii (partial): 22 de useri in primele 20min dupa emisiune. Activati toti! Hopa apar altii! Am fugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit!
If in doubt... flat out! (Colin McRae)
'10 Ford Kuga '05 Ford Focus '01 Ford Focus
'06 Ford Focus ST
'89 Ford Escort RSturbo
'93 Ford Explorer Eddie Bauer (link)
'16 Ford Edge Sport
Avatar utilizator
zvony
 
Mesaje: 3917
Membru din: 18 Oct 2006, 19:07
Localitate: Pitesti
Maşina: Ford Focus Mk2 ST
VIN: WF05XXGCD56B06673

Mesajde Mihai L » 02 Iun 2007, 15:21

Bravo, felicitari realizatorilor si celor care s-au adunat la Academie!
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Mesajde titocus » 02 Iun 2007, 15:58

La Cluj nu am vazut nimic....din cauza la o emisiune locala de sambata...mereu cand vrei sa vezi ceva interesant intra astia de pe plan local si nu mai vezi nimic....bine ca fac politica !
Voi descarca emisiunea de pe site cand va aparea.
Mondeo 3 TDDi, Aquamarine Frost Pearl M/S
Focus 1 1.6 16V, Pacific Green
Mondeo 4 EcoBoost
Focus 3 TDCi
*Ce fac pe acest forum este in totalitate benevol, fara vreun beneficiu.*
Avatar utilizator
titocus
1nsane Member
 
Mesaje: 13312
Membru din: 12 Iun 2006, 15:46
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Mondeo 3 TDDi, Focus 1.6 16V, Mondeo 4 EcoBoost, Focus 3 TDCi

Mesajde ciocrosu » 02 Iun 2007, 16:18

Ultima oară modificat de ciocrosu pe 02 Iun 2007, 18:47, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
ciocrosu
Member
 
Mesaje: 469
Membru din: 23 Noi 2006, 20:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Mesajde titocus » 02 Iun 2007, 16:57

Nu e valabil linkul :D.
Mondeo 3 TDDi, Aquamarine Frost Pearl M/S
Focus 1 1.6 16V, Pacific Green
Mondeo 4 EcoBoost
Focus 3 TDCi
*Ce fac pe acest forum este in totalitate benevol, fara vreun beneficiu.*
Avatar utilizator
titocus
1nsane Member
 
Mesaje: 13312
Membru din: 12 Iun 2006, 15:46
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Mondeo 3 TDDi, Focus 1.6 16V, Mondeo 4 EcoBoost, Focus 3 TDCi

Mesajde toxicristi » 02 Iun 2007, 17:00

Stiu, l-am sters ca am omis o aberatie la sfarsit.

Noul link este : http://www.youtube.com/watch?v=alICPKAWAII .

Bagati Rate de 5 stele, Honors si Favorites :D
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Mesajde Officer » 02 Iun 2007, 17:22

fratilor eu nu am vazut nimic..stiam ca e la 11 si nu am mai prins :?
Obsedat de ordine si disciplina.
Avatar utilizator
Officer
Elodia
 
Mesaje: 5942
Membru din: 21 Mai 2006, 14:38
Localitate: Ilfov
Maşina: Nu mai am ford :(

Mesajde Tzepi » 02 Iun 2007, 17:32

eu de abia acum m-am trezit si am vazut offline de la alecsutzu...dar am vazut-o pe youtube. Felicitari!
ex - 2002 Mondeo Turnier 2,0 TDDi 116CP TREND verde metalizat
ex - 2007 Fiesta 1.4 TDCi 68cp Confort Tango Red
ex - 2019 Mondeo mk5.5 Hatchback 2.0 Ecoblue A8 Titanium Magnetic
2007 Focus mk2 Sedan 1,6 TDCi 90cp Trend 007 Moondust Silver
2015 Focus mk3.5 Sedan 1,5 TDCi 120cp Titanium Premium Moondust Silver
Avatar utilizator
Tzepi
Gold Member
 
Mesaje: 553
Membru din: 27 Iun 2005, 04:54
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus

Mesajde titocus » 02 Iun 2007, 17:41

Si eu am vazut. Foarte bine, aveam nevoie de putina reclama.
Comunitatea noastra va creste si poate va mai aparea si in alte emisiuni de profil.
Mondeo 3 TDDi, Aquamarine Frost Pearl M/S
Focus 1 1.6 16V, Pacific Green
Mondeo 4 EcoBoost
Focus 3 TDCi
*Ce fac pe acest forum este in totalitate benevol, fara vreun beneficiu.*
Avatar utilizator
titocus
1nsane Member
 
Mesaje: 13312
Membru din: 12 Iun 2006, 15:46
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Mondeo 3 TDDi, Focus 1.6 16V, Mondeo 4 EcoBoost, Focus 3 TDCi

Mesajde toxicristi » 02 Iun 2007, 17:43

Da, va creste! :D Cum zicea zvony, sa va uitat in partea de jos a primei pagini cand avem cei mai multi vizitatori online in acelasi timp ;) :D
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Mesajde zvony » 02 Iun 2007, 17:45

35 de useri in ultimele 2 ore. Toti au fost activati!
If in doubt... flat out! (Colin McRae)
'10 Ford Kuga '05 Ford Focus '01 Ford Focus
'06 Ford Focus ST
'89 Ford Escort RSturbo
'93 Ford Explorer Eddie Bauer (link)
'16 Ford Edge Sport
Avatar utilizator
zvony
 
Mesaje: 3917
Membru din: 18 Oct 2006, 19:07
Localitate: Pitesti
Maşina: Ford Focus Mk2 ST
VIN: WF05XXGCD56B06673

Următorul

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 6 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 6 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login