Switch to full style
Subiecte si Liste care nu mai sunt in actualitate
Subiect închis

Re: Autocolant club-ford

22 Oct 2008, 08:27

Copiezi lista de mai sus si te adaugi cu numarul si marimea autocolantelor pe care le vrei. (A=mic B=mare)
Dupa ce v-ati inscris pe lista trimite-ti un mail la maddogul@gmail.com cu urmatoarele date:
1. NICK FORUM
2. NUME COMPLET
3 ADRESA COMPLETA CU COD POSTAL
4 CATE COLANTE DORITZI SI DE CARE
Dupa ce primesti colantul prin posta, virezi banii intr-un cont de la BP pe care ti-l va spune el.

Daca esti din Bucuresti, poti lua colant direct de la el sau de la intalnirile clubului.

Re: Autocolant club-ford

22 Oct 2008, 08:59

Ultima lista era aceasta:
1. sedat095 1A + 1B
2. Thalida 2A + 2B
3. Mauru007 1A
4. krantzu 1A + 1B
5. johnny25med 1A + 1B
6. lucian5 2A
7. Xmad 1A+1B
8. goce 1A
9. ady2008ady 1A + 1B
10. mmorut 2A + 2B
11. dhalba 1A + 2B
12. diaan 1A+ 1B
13.shmecherul 1A+1B
14. Sn0wm4n 2A + 2B
15. mihaisradu 1A+1B
16. cristi_k1 2A + 2B
17. mircflo 1A

as fi foarte incintat sa am si eu un stker pe masinutza mea. cred ca as fi primul din B.M. am transmis si e-mail-ul, acum astept un semn.

Re: Autocolant club-ford

22 Oct 2008, 09:30

Pe folie transparenta nu se poate face ? Eu asa as vrea.

Re: Autocolant club-ford

22 Oct 2008, 11:46

daca vrei putem incerca, asa as fi vrut si eu... cunosc mai multi oameni care se ocupa de print-uri mai deosebite, l-as face pe transparent si cu lipiciul la exterior sa-l putem pune pe interior... ma interesez si te anunt in caz ca vrei...

iulym,311708 scrie:Pe folie transparenta nu se poate face ? Eu asa as vrea.

Re: Autocolant club-ford

22 Oct 2008, 16:56

@mihaisradu si eu sunt interesat de un autocolant pe folie transparenta, sa ma treci pe lista (daca faci vreuna :D)

Re: Autocolant club-ford

22 Oct 2008, 17:26

nu vreau sa fac concurenta lui maddog, insa e o optiune demna de luat in calcul. eu ma interesez despre cum s-ar putea face asta si costurile aferente si dupa va las aici informatia...

Re: Autocolant club-ford

23 Oct 2008, 09:38

e ok si asa ... :)

Re: Autocolant club-ford

27 Oct 2008, 11:43

Subscriu!! Si eu vreau sa-l pun pe luneta, pe dinauntru!! Platesc repede, ca stau in satu lu Bucur ;) Dau si o bere daca e cazul :D

Re: Autocolant club-ford

27 Oct 2008, 14:56

Pe folie transparenta dar sa fie lipit pe exterior ar fi cel mai bine. Asa poti sa-l lipesti si pe tabla masinii si o sa arate foarte bine. Ar trebui doua nuante ca sa fie lizibil pe culori inchise si deschise.
Nu am nimic cu cele ale lui Maddog dar in timp se decoloreaza si nu se mai cunoaste nimic

Re: Autocolant club-ford

27 Oct 2008, 16:36

... si eu subscriu foliei transparente...
Incerc o intalnire cu maddogul doar pentru o bucata pe care s-o pun in portofel %%-

Re: Autocolant club-ford

27 Oct 2008, 17:27

am cerut o oferta de pret la un centru de printari/plotari specializat, astept oferta lor de pret pentru 50 de bucati momentan. Vor fi realizate din folie pvc transparenta imprimat mirror pentru a putea fi lipit pe interior...o sa fie asemanator rovignetelor/ foliei csa... o sa caut separat si pe sistemul transparent (tot folie pvc rezistenta la intemperii si umezeala) normal de lipit la exterior (luneta ori tabla) eventual o sa o incerc sa simulez pe doua tipuri de culori (masini inchise la culoare si masini deschise la culoare). va tin la curent, sper sa nu supar pe nimeni, repet, nu vreau sa fac concurenta autocolantului clasic...o sa va trimit atasata oferta lor, pretul lor este si pretul autocolantului, nu fac o afacere din asta... cine vrea alternativa asta o sa fie la momentul respectiv o lista tot pe topicul asta daca e de acord si maddog, e pana la urma acelasi lucru...

Re: Autocolant club-ford

27 Oct 2008, 17:37

Mihai, eu sunt amator 100%!! Nu dau inapoi decat daca ajunge sa coste peste 50 de roni :) Deci, count me in!! ;)
Vreau orice detalii ai, si da, vreau 2 (doua) bucati, insa ma intereseaza si cat costa!

Re: Autocolant club-ford

28 Oct 2008, 17:16

salut!
se mai poate face comanda de autocolante?
si acre ar fi conditiile ca plata sa ajunga la tine?
mersi

Re: Autocolant club-ford

28 Oct 2008, 21:03

pe pagina anterioara, chiar eu am scris cum se face...

Re: Autocolant club-ford

31 Oct 2008, 22:42

@mihaisradu;
faci varianta veche,sau cea noua.

Re: Autocolant club-ford

01 Noi 2008, 02:29

eu vreau sa fac varianta noua, autocolant in oglinda, de lipit pe interior, inca mai caut oferte de pret, cei de la agrafa, unde am cerut o oferta de pret sunt neseriosi, nu m-au mai contactat de 3 zile... intre timp trebuie sa prelucrez sigla sa poata fi printata pe transparent... nu e nimic concret, nu stiu cat mai dureaza, dar ma straduiesc sa am un raspuns sigur pe saptamana viitoare. mersi

Re: Autocolant club-ford

01 Noi 2008, 14:43

....ce sa fac? :-?? ....acum asta e :| ....am comandat de acum un cincinal doua bucati....si am primit,respect..... =D> =D> =D>
acum am pe spate,un autocolant clubRenault...o frumusezte... =D>
Sa auzim de bine.

Re: Autocolant club-ford

01 Noi 2008, 16:29

Mihai,

As fi si eu foarte interesant de un autocolant transparent de interior. Conteaza si pe mine. Merci :)

Re: Autocolant club-ford

06 Noi 2008, 22:54

se mai fac stickere ?; vad lista asta de vreo 2 luni si nimic, am trimis si mail cu toate cele ...... :-?? :-??

Re: Autocolant club-ford

06 Noi 2008, 23:02

Da, wtf?! Inteleg ca dureaza, dar macar ziceti si voi ceva acolo, de umplutura :)

Re: Autocolant club-ford

07 Noi 2008, 08:50

Ca sa lamurim un pic treaba asta cu autocolantul transparent... :D Si mie mi-ar fi convenit sa il pun pe interior, sa stea acolo 100 de ani. Dar. Dupa cum observati, ClubFord e scris cu anumite caractere, cu o anumita culoare, in general ceea ce vedem acolo se regaseste prin sigla Asociatiei. Totul defineste o identitate vizuala. Daca stickerele ar fi transparente, precis s-ar scrie cu alb, galben sau ... roz :D . Sa se vada, nu?!?! Ca sa nu mai amintesc de reflectia geamului si implicit de micsorarea efectului vizual. Punem pe masini stickere cu "eu nu blochez intersectia", "eu nu arunc gunoiul pe geam", etc, toate pe afara, si ne-am lovit de asta cu ClubFord... :-??

Re: Autocolant club-ford

07 Noi 2008, 10:29

il facem alb (nemodificat) si de lipit pe interior, nu-i problema ;)

Re: Autocolant club-ford

07 Noi 2008, 10:42

Autre chose... :D

Re: Autocolant club-ford

07 Noi 2008, 12:45

Super!!! Subscriu!

Re: Autocolant club-ford

07 Noi 2008, 16:04

MARE ANUNT MARE!!!

Deschidem acum lista pentru Autocolant ClubFord realizat pe hartie alba, cu adeziv pe fata printata (de lipit pe interior) (mirror).
Formatele sunt clasicele, A si B, A pentru cel mic, B pentru cel mare.

Pretul este de aproximativ 0,40 euro + TVA pentru pachetul 1A+1B (din cauza economiei de material printabil, nu este insa obligatoriu sa comandati ambele modele impreuna).
In functie de volumul comenzii pretul poate varia.

asadar, deschid eu lista acum, ramane deschisa pana in data de 23 noiembrie pentru prima serie de autocolante. Pe 24 noiembrie plasez comanda.

(copy-paste de aici in jos, multumesc)

Lista comanda autocolant ClubFord de lipit pe interior:
1. mihaisradu 2A+2B

Re: Autocolant club-ford

07 Noi 2008, 16:13

Lista comanda autocolant ClubFord de lipit pe interior:
1. mihaisradu 2A+2B
2. radu_v8 1A+1B

Re: Autocolant club-ford

07 Noi 2008, 16:23

Lista comanda autocolant ClubFord de lipit pe interior:
1. mihaisradu 2A+2B
2. radu_v8 1A+1B
3. nenea fordescu 1A+1B

Re: Autocolant club-ford

07 Noi 2008, 19:54

Lista comanda autocolant ClubFord de lipit pe interior:
1. mihaisradu 2A+2B
2. radu_v8 1A+1B
3. nenea fordescu 1A+1B
4. RDrgNT13 1A+1B

Re: Autocolant club-ford

07 Noi 2008, 20:31

Lista comanda autocolant ClubFord de lipit pe interior:
1. mihaisradu 2A+2B
2. radu_v8 1A+1B
3. nenea fordescu 1A+1B
4. RDrgNT13 1A+1B
5. sedat095 1A+1B

Re: Autocolant club-ford

07 Noi 2008, 23:56

@mihaisradu cine ti-a dat permisiunea din conducerea asociatie sa initiezi o astfel de actiune?????????
Asta 1 la mana
2 la mana ai intrebat pe cineva din conducerea asociatiei despre intentiile tale?//?
Sa ne intelegem Colantul Club FOrd este proprietatea Asociatiei si reprezinta un mod de autofinantare.
Deci mihaisradu primeste warn
Cu Stima
Subiect închis