Arhiva

certuri-filtru de particule ( DPF / FAP )

Subiecte si Liste care nu mai sunt in actualitate

Moderator: Automatistul

certuri-filtru de particule ( DPF / FAP )

Mesajde jupanukamikaze » 31 Iul 2012, 06:26

MuciX scrie:@jupanukamikaze: Ar trebui sa stiu emisiile fara filtru? Vad ca nici tu nu stii gramatica limbii romane, dar o folosesti, pe ea, pe gramatica. In fine...

cine e prost in aceasta chestiune, eu ca am gresit o cratima, sau tu ca vorbesti despre un lucru despre care nu stii nimic? Este vorba despre DPF, nu despre persoana....sau tu nu faci diferenta
las-o mai usor cu sfaturile despre gramatica, daca nu vrei sa o luam personal.
Activez impotriva prostiei...
ex Focus 1,6, 109hp
ex Focus 1,6 90hp
Avatar utilizator
jupanukamikaze
 
Mesaje: 1648
Membru din: 04 Noi 2011, 14:21
Localitate: Jud. Constanta
Maşina: Outlander 2,3 tdci

Re: filtru de particule ( DPF / FAP )

Mesajde MuciX » 31 Iul 2012, 10:07

Ma uite care-i treaba, intamplarea face ca atunci cand vorbesc, vorbesc si in cunostinta de cauza. Daca stiai asa bine despre ce vorbesti nu ai fi pus o intrebare stupida, de genul aleia de mai sus si ai fi stiut ca singura emisie comunicata de catre producator e aia de codoi (vezi doamne gaz de sera, rea emisie, rea), iar aceasta nu e afectata de DPF/FAP.
Pe langa asta, cand zici ca e vorba despre DPF (nu despre persoana) te referi la ala pe care l-a scos samsarul de pe masina ta? Pai nu persoana (samsarul) l-a scos?
Sincer sfaturi de gramatica o sa mai dau, acolo unde este cazul, daca simt ca am cui sa le dau. In cazul tau s-ar putea sa ma opresc, dar nu pentru ca reactionez atat de bine la amenintari fie ele venite din partea sportivilor lasati la vatra, desi mi-ar placea sa imi dai o definitie mai ampla a ceea ce inseamna pentru tine "o luam personal". Momentan nu pot sa zic decat luati-o (voi, personal).

Riportul e de la mine ;;)

Si ca sa trecem la lucruri importante, nu am studiat problema, asa ca intreb aici: in cazul in care se decide catre eliminarea DPF, ce are de spus legea in situatia in care "esti prins". Adica sa zicem ca ies noxele asa cum spun toti pe aici, dar sa zicem ca la inspectia de sub masina, inspectorul se prinde ca a fost demontat DPF-ul. Practic nu ai voie sa umbli la sistemul antipoluare. Recunosc, nu am mai citit noul cod rutier (probabil pentru ca se schimba mai des decat culoarea semaforului), deci poate cei cu permisul mai proaspat au niste raspunsuri in acest sens.
Avatar utilizator
MuciX
Member
 
Mesaje: 418
Membru din: 16 Aug 2010, 10:20
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Turnier, 2005, 1560 cmc, TDCi, 80 KW
VIN: 1VINVINVINVINVIN1

Re: filtru de particule ( DPF / FAP )

Mesajde jupanukamikaze » 31 Iul 2012, 12:09

tu ai o problema cu capu mai baiatule...
daca te limitai doar la discutii despre filtru de particule, nu se ajungea la discutii de genul asta.
esti singurul care mi-ai urmarit toate raspunsurile din tot forumul asta....
credeam ca sunt doar pasionati de ford aici, nu si obsedati...
Activez impotriva prostiei...
ex Focus 1,6, 109hp
ex Focus 1,6 90hp
Avatar utilizator
jupanukamikaze
 
Mesaje: 1648
Membru din: 04 Noi 2011, 14:21
Localitate: Jud. Constanta
Maşina: Outlander 2,3 tdci

Re: filtru de particule ( DPF / FAP )

Mesajde jupanukamikaze » 31 Iul 2012, 12:17

imi cer scuze personal fata de cititorii acestui topic, care si-au pierdut timpul citind aceste rabufniri de masculinitate.
Activez impotriva prostiei...
ex Focus 1,6, 109hp
ex Focus 1,6 90hp
Avatar utilizator
jupanukamikaze
 
Mesaje: 1648
Membru din: 04 Noi 2011, 14:21
Localitate: Jud. Constanta
Maşina: Outlander 2,3 tdci

Re: filtru de particule ( DPF / FAP )

Mesajde cj86sef » 31 Iul 2012, 12:36

va rog frumos fara jigniri
Focus II, 10.2006 1.6tdci, 109cp turnier, gri+alb, Focus I, 11.2001, 1.6i, 100cp, turnier, albastru
Imagine
[b]Focus II SEF[/b]http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=15&t=76017
Avatar utilizator
cj86sef
1nsane Member
 
Mesaje: 2404
Membru din: 02 Iul 2011, 13:41
Localitate: Turda
Maşina: ford focus, 2006, 1.6 tdci,80kw: ford focus 2001, 1.6, 16 v, 100 cp VF0NXXGCDN1K74871
VIN: wf0wxxgcdw6j57655


Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 14 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 14 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login