Legislaţie

Crater in asfalt.Ce e de facut?

Discuţii despre legislaţia în vigoare, codul rutier, taxe, asigurări RCA sau Casco, etc

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Crater in asfalt.Ce e de facut?

Mesajde DjBaros » 14 Iun 2015, 08:05

In dimineata asta venind de la munca ca orice om silitor, am abordat brutal o groapa.O groapa care nu am vazut-o fiind mascata de piatra cubica fix langa sina de tramvai.In urma impactului, m-am ales cu o janta stramba.Cei de la Udristei m-au trimis la Vitan pt constatare mai apoi sa ma duc la primarie.Ce pot face in cazul asta?La politie o sa ajung imediat ce ma trezesc.Ma intorc sa fac poze din toate unghiurile si apoi ce?Multumesc.
Ex. Ford Focus 1.6 16v 2002 Finesse
Avatar utilizator
DjBaros
Gold Member
 
Mesaje: 603
Membru din: 12 Sep 2012, 11:23
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo Titanium X

Re: Crater in asfalt.Ce e de facut?

Mesajde Officer » 02 Iul 2015, 16:50

Daca ai Casco, deschizi dosar, daca nu ai casco repari masina la un service autorizat si faci o cerere catre administratorul strazii insotita de toate dovezile sa iti plateasca paguba. Marile bulevarde sunt administrate de PMB iar restul de primariile de sector. Daca nu primesti raspuns in 30 de zile sau primesti raspuns negativ ii dai in judecata.
Obsedat de ordine si disciplina.
Avatar utilizator
Officer
Elodia
 
Mesaje: 5942
Membru din: 21 Mai 2006, 14:38
Localitate: Ilfov
Maşina: Nu mai am ford :(

Re: Crater in asfalt.Ce e de facut?

Mesajde DjBaros » 04 Iul 2015, 01:47

Am rezolvat toata treaba cu 40 de lei.O faceam singur acasa.A incalzit janta si i-a dat la ciocane pana a revenit.Aliaj Ronal 16" strambata la buza dinspre exterior.
Ex. Ford Focus 1.6 16v 2002 Finesse
Avatar utilizator
DjBaros
Gold Member
 
Mesaje: 603
Membru din: 12 Sep 2012, 11:23
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo Titanium X

Re: Crater in asfalt.Ce e de facut?

Mesajde turbojack » 04 Iul 2015, 05:19

Si asa aia ce raspund de groapa , isi baga p**a in rotile voastre . Ar trebui sa aiba pe cap zeci de procese pentru daune pe bani grei pentru ca v-au pus viata in pericol. Traiasca viata mioritica linistita si fara de prihana .
Avatar utilizator
turbojack
1nsane Member
 
Mesaje: 5855
Membru din: 15 Mai 2011, 12:03
Localitate: CJ

Re: Crater in asfalt.Ce e de facut?

Mesajde DjBaros » 08 Iul 2015, 01:53

Asta e tara in care traim.Nu imi permit sa stau sa pierd timpul si bani aiurea.Oricum nu se va rezolva nimic.Are 5 luni aproape groapa aia.
Ex. Ford Focus 1.6 16v 2002 Finesse
Avatar utilizator
DjBaros
Gold Member
 
Mesaje: 603
Membru din: 12 Sep 2012, 11:23
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo Titanium X

Re: Crater in asfalt.Ce e de facut?

Mesajde test_driver » 21 Oct 2015, 12:07

Zilele trecute am mers intre tandarei si E584, mergand spre Braila, Drumul ala e plin de denivelari facute din nesimtire, foste gropi au fost asfaltate cu mult prea mult asfalt, si acum nu mai sunt gropi, ci umflaturi, munti de fapt. Deci ce vreti voi sa faceti in romania? Vreti sa fie frumos? Pai e nevoie de un razboi civil de 150 de ani ca sa inteleaga astia ca nu glumim, si asta nu o sa se intample niciodata, nici macar o manifestatie de 150 de secunde nu am vazut pana acum, ce sa vorbim de 150 de ani. In constanta avem strazi superbe, line, si frumoase, pe care daca nu ai ochii cat cepele, din cand in cand iti poti rupe roata intr-o canalizare sau groapa lasata asa la intamplare exact pe unde calci cu roata daca te incadrezi pe banda corect. Nu zic cate gropi am luat pana acum, fara ca macar sa le vad nici a doua oara cand stiam ca e acolo si am ocolito la "bulan".
test_driver
Incepator
 
Mesaje: 79
Membru din: 28 Noi 2007, 05:54
Localitate: Constanta
Maşina: Ford Mondeo, 2009, 2.0TDCi, 140 CP, TitaniumX
VIN: WF0DXXGBBD8Y60945


Înapoi la Legislaţie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login