Legislaţie

Dauna totala mondeo 2003

Discuţii despre legislaţia în vigoare, codul rutier, taxe, asigurări RCA sau Casco, etc

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Dauna totala mondeo 2003

Mesajde BoomPunk » 19 Sep 2017, 07:59

Mi-a fost lovita masina parcata de un pusti de etnie care se dadea cu mare viteza pe sos Industriilor.A reusit sa taie 4 benzi,sa intre pe trotuar si sa imi loveasca masina in spate.De acolo masina mea a ricosat intr-un stalp pe care l-a daramat.
Fara discutie dauna totala,n-ai ce sa mai repari la ea.
Masina e un Mondeo mk3 din 2003,2.0 tdci 115hp,diesel.
Nu am idee de nivelul de echipare,are climatronic,oglinzi electrice/incalzite,abs,esp,4 geamuri electrice,parbriz incalzit,6/8/10 airbag,nu stiu exact,scaun sofer reglabil electric pe inaltime.
M-ar interesa daca exista cineva aici pe forum care-mi poate spune cam care e marja minima/maxima de despagubire pe RCA-ul vinovatului,nu vreau sa ma imbrobodeasca cei de la City Insurance cu vreo suma mult prea mica.
Va multumesc anticipat!
BoomPunk
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 05 Aug 2012, 11:48
Maşina: Ford

Re: Dauna totala mondeo 2003

Mesajde VIPER » 19 Sep 2017, 10:19

Imi pare rau de patanie...
La mine pe polita de RCA de la City scrie: Limita de despagubire pentru pagube materiale este de 1.220.000€. Deci nu prea are cum sa te imbrobodeasca, depinde la cat evalueaza ei masina dupa catalog in functie de dotari, vechime etc.
Baga VIN-ul aici si vezi exact ce dotari ai, ca sa compari cu ce vor zice ei: http://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7385
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium


Înapoi la Legislaţie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login