Switch to full style
Cauti o piese sau accesorii auto? Intreaba aici.

Reguli forum

Ai dreptul sa deschizi 1 topic/subiect per sectiune, cu posibilitatea de a crea unul nou doar dupa ce l-ai inchis pe cel activ/deschis.

Ai dreptul sa postezi un mesaj de "UP" doar la 3 zile de la ultimul mesaj scris in topicul/subiectul tau, indiferent daca acesta e "UP" sau nu.

Structura categoriei a suferit modificari, atentie unde initiezi topicul/subiectul!
Răspunde

Re: Mocca (cereri)!

03 Iul 2021, 08:36

Buna ziua,

Am nevoie si eu de furtunul de retur antigel - de la vasul de antigel pana la motor. Este un furtun subtire dintr-o bucata care la un capat are mufa vasului de antigel si la celalalt capat "pare" taiat si bagat intr-un racord/mufa ce da in motor/chiuloasa direct - daca nu ma insel). Mi s-a fisurat si tasneste antigel intr-o veselie la motor.

Are circa 40cm lungime si toti au doar FORD original la 230lei.

Ma poate ajuta cineva? Masina este:

FORD FIESTA V Hatchback (JH, JD) 1.3, 51 KW
Serie caroserie: WF0HXXGAJH7E38303
Cod motor: JH1 A9JA1
An fabricatie: 2007
BENZINA

Re: Mocca (cereri)!

30 Mar 2022, 13:16

Salut,

Caut un plafon pentru un Ford Focus Mk1, 3 sau 5 usi, cu trapa electrica!
De obicei se poate gasi pe Facelift (daca nu ma insel, numai pe facelift).

Difera de cea cu trapa manuala, oricum am cea cu trapa manuala.

Mersi

Re: Mocca (cereri)!

13 Apr 2022, 23:37

Am gasit plafon.

Re: Mocca (cereri)!

18 Mai 2022, 08:57

Buna ziua,

Caut (contra cost) capacul care acopera piulita de la stergatoarele din fata pentru un Ford Bmax, an 2012 ...

Sunt cumva universale ? Se potrivesc de la un model Ford la altul ?

Multumesc pentru eventualele raspunsuri ...

Re: Mocca (cereri)!

19 Iun 2022, 15:48

Caut sa cumpar acest comutator de la incalzirea scaune Fiesta mk7.
Astept oferte, aici sau la tel 0722.671.430
Multumesc.
FiÅŸiere ataÅŸate
buton incalzire scaun Fiesta.jpeg

Re: Mocca (cereri)!

25 Apr 2023, 12:15

Salut. Caut 4 guri/grile de ventilatie pentru Focus MK2, in stare cat mai buna, cu butonul central cromat, fara inscriptii sterse sau cleme rupte. Exact ca in poza de mai jos. Multumesc. Astept mesaj privat.

vent1.jpeg

Re: Mocca (cereri)!

10 Aug 2023, 13:35

Salut.
Am nevoie de tot capacul de pe bort care contine compartimentul acela, ca in poza.
Am tras ca prostu' de el si am reusit sa-l rup :(.
FiÅŸiere ataÅŸate
torpedou_bord.jpg

Re: Mocca (cereri)!

15 Aug 2023, 10:19

salut.am eu acest sertar la 150lei

Re: Mocca (cereri)!

21 Aug 2023, 15:05

Salut caut , contra cost desigur, o caseta de directie electrica pentru un Focus 3 , an 2011 , 1.6 TDCI , 115 CP , doar codul HV6C-3D070-AC sau 2278572.

Re: Mocca (cereri)!

21 Aug 2023, 16:29

Nu prea te descurci deloc cu forum-ul :)
Aici sunt cereri gratis. Da' totusi, ce-a patit caseta ta de directie de vrei sa o inlocuiesti? De multe ori la Focus se strica ceva memorie si se poate reprograma.

Re: Mocca (cereri)!

23 Aug 2023, 08:39

Salut,asa este,cererile sunt gratis dar ofertele majoritatea sunt cotra cost (chiar mai sus cu 1-2 posturi).
De obicei topicurile cu vind/cumpar sunt citite si de cei care dezmembreaza (particulari) si care pot da detalii despre masina,in parcurile de dezmembrari nu se prea stie nimic de masini.
Caseta bate la cursa maxima a volanului (stinga-dreapta),joc cremaliera in corp caseta ,nu are nimic pe electric,fara martor in bord,volanul revine singur dupa viraj.
Preturi sunt de la 6500 pe original pina la 2000 reconditionate cu caseta veche la schimb,chiar si cele din magazin sunt reconditionate dar in fabrici specializate.Incercam mai multe variante.Unul dintre coduri pe care mi l-ai dat ,il aveam si eu dar mai vroiam o confirmare.

Re: Mocca (cereri)!

23 Aug 2023, 09:55

jeffe scrie:Nu prea te descurci deloc cu forum-ul :)
Aici sunt cereri gratis. Da' totusi, ce-a patit caseta ta de directie de vrei sa o inlocuiesti? De multe ori la Focus se strica ceva memorie si se poate reprograma.


Poate, totusi, se inmoaie inima cuiva si-i da o caseta de directie mocca :))

Re: Mocca (cereri)!

15 Sep 2023, 12:35

Caut o pompa servo pentru focus 2 1.6 ti vct 85kW 2005, se potrivesc si de la alte modele (daca stiti)?
Mersi

Re: Mocca (cereri)!

09 Noi 2023, 22:35

Salut - caut ambele faruri pentru un Mondeo MK3 - cele cu halogen. Daca are cineva chiar si contracost, mi-ar fi de mare ajutor.

Re: Mocca (cereri)!

27 Dec 2023, 12:41

Salutare, caut o singura anvelopa 205 55 16, multumesc

Re: Mocca (cereri)!

27 Dec 2023, 13:55

Mai caut si o nuca de schimbator focus 2 si un plastic la lumina de ceata pe spate dreapta

Re: Mocca (cereri)!

28 Dec 2023, 19:49

salutare. Caut sa cumpar capota portbagaj mondeo mk4 sedan. an 2008 . Preferabil negru sau orice culoare
FiÅŸiere ataÅŸate
portbagaj.jpg
portbagaj.jpg (8.46 KiB) Vizualizat de 3209 ori
Răspunde