Firme autorizate

Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Firme autorizate din domeniul modificarilor (piese si servicii) sau al accesoriilor

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Reguli forum
Regulile sectiunii Comercial s-au schimbat. Va rugam sa consultati regulamentul sau acest topic.

Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde andr3yu » 09 Oct 2013, 22:43

salut, montez lupe bi-xenon pe farurile OEM ale masinii, lupele care sunt montate pe faruri in general sunt morimoto de 2.5` + ornamente + inele centrare ornamente si kit xenon h1 canbus pro 2013 35w.

se pot monta pe orice tip de faruri indiferent daca au soclu h1, h7, h4. (pentru cele care au bec-uri h4 este nevoie de cablu pentru comutare faze).

interiorul farului se poate vopsi dupa cum doreste fiecare. in functie de masina preturile difera, sunt unele masini care nu necesita kit xenon canbus.
Fişiere ataşate
Lupe Bi-Xenon Mini Morimoto H1 (1).jpg
iris.jpg
iprox.jpg
HELLA Style.jpg
gti.jpg
getting gun 2.jpg
gatling gun.jpg
e46.jpg
bullet.jpg
apolo.jpg
andr3yu
Incepator
 
Mesaje: 44
Membru din: 06 Iul 2011, 15:55
Localitate: Roman, Jud. Neamt
Maşina: ford focus mk1

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde andr3yu » 09 Oct 2013, 22:45

poze ...
Fişiere ataşate
E90 Black Trasculet 004.jpg
compact 5.jpg
012.jpg
5.jpg
8.jpg
ocular.jpg
Mini Graphite.jpg
mini cubman.jpg
max.jpg
Lupe Bi-Xenon Mini Morimoto H1.jpg
andr3yu
Incepator
 
Mesaje: 44
Membru din: 06 Iul 2011, 15:55
Localitate: Roman, Jud. Neamt
Maşina: ford focus mk1

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde andr3yu » 09 Oct 2013, 22:47

poze ...
Fişiere ataşate
6.jpg
Fauri Skoda si E46 Coupe 005.jpg
IMAG1290.jpg
DSCF1578.jpg
9.jpg
andr3yu
Incepator
 
Mesaje: 44
Membru din: 06 Iul 2011, 15:55
Localitate: Roman, Jud. Neamt
Maşina: ford focus mk1

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde guzunmare » 22 Oct 2013, 16:32

ma intereseaza pt un focus 2 facelift, si as vrea sa pun exact ce lupe are de fabrica si cat costa?
vopsirea unui set de faruri tot pt un focus 2 facelift cat costa?
Avatar utilizator
guzunmare
Member
 
Mesaje: 300
Membru din: 15 Iun 2009, 16:20
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Ghia 2008 1.6 TDCI 109CP DFP
VIN: WF0SXXGCDS8C51807

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde andr3yu » 23 Oct 2013, 10:56

guzunmare scrie:ma intereseaza pt un focus 2 facelift, si as vrea sa pun exact ce lupe are de fabrica si cat costa?
vopsirea unui set de faruri tot pt un focus 2 facelift cat costa?


ai P.M.
andr3yu
Incepator
 
Mesaje: 44
Membru din: 06 Iul 2011, 15:55
Localitate: Roman, Jud. Neamt
Maşina: ford focus mk1

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde afumatu » 31 Oct 2013, 20:07

SALUT. PT UN FORD C-MAX DIN 2008 CAT MA COSTA. nu am can bus...
FORD mondeo 2006, 2.0 tdci 131 cp ghia, FORD C-MAX 2008, 1.6tdci,110cp GHIA
Avatar utilizator
afumatu
Ford Freak
 
Mesaje: 241
Membru din: 02 Noi 2010, 17:50
Maşina: FORD

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde Regina » 31 Oct 2013, 20:58

ma intereseaza pt un focus 2 facelift, si as vrea sa pun exact ce lupe are de fabrica si cat costa?
vopsirea unui set de faruri tot pt un focus 2 facelift cat costa?
Regina
Ford Freak
 
Mesaje: 114
Membru din: 20 Iun 2012, 16:33
Localitate: Bucureşti
Maşina: Ford
VIN: WF0HXXWPDH8S23322

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde andr3yu » 01 Noi 2013, 16:08

afumatu scrie:SALUT. PT UN FORD C-MAX DIN 2008 CAT MA COSTA. nu am can bus...

750lei kit-ul de lupe + ornamentele care le doresti + inele de centrare + kit-ul xenon canbus pro 2013 + manopera

Regina scrie:ma intereseaza pt un focus 2 facelift, si as vrea sa pun exact ce lupe are de fabrica si cat costa?
vopsirea unui set de faruri tot pt un focus 2 facelift cat costa?

750lei kit-ul de lupe + ornamentele care le doresti + inele de centrare + kit-ul xenon canbus pro 2013 + manopera + 50lei vopsitul ornamentului din far ...
andr3yu
Incepator
 
Mesaje: 44
Membru din: 06 Iul 2011, 15:55
Localitate: Roman, Jud. Neamt
Maşina: ford focus mk1

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde guzunmare » 07 Noi 2013, 00:59

am facut lucrarea la el si am revenit pt detalii, rezultatul vopsirii fiind un dezastru.
acum trebuie sa desfac singur farurile si sa le revopsesc, dupa ce am platit asta la el.
inainte de a trimite farurile pt montaj lupe si vopsire, am vorbit inainte ca nu vreau sa-mi iasa oglinda farului in afara ornamentului, cum e la farul de focus 2 facelift, iar pt asta sunt doua solutii. una ar fi montarea lupei pe niste distantiere de 10-15mm, iar a doua montata lupa fara distantiere si taiat din oglinda farului ca sa nu iasa afara din ornament, fapt cu care el a fost de acord. daca nu era de acord cu asta nu faceam lucrarea la el, ci mai cautam in alte parti.
tot inainte de a trimite farurile, am vorbit pt vopsire far din crom in seminegru, adica coltul dinspre becul de pozitie sa ramana crom, iar restul farului vopsit in negru dar o parte lucios si o parte mat, precum farul original, fapt cu care el a fost de acord.
am trimis fafurile pt lucrare dupa ce m-am hatarat la modelul ornamentului, convenind cu el ca sa-mi trimita poze in diferite stadii ale lucrarii. pozele trimise sunt de o calitate foarte proasta, din care nu se vad detalii importante, nu mai zic de vopsire ca nu se vedea nimic care nu ar fi fost in regula, iar farul este facut in bataie de joc.
cum am convenit, mi-a trimis poze cu lupa montata pe distantiere de diferite dimensiuni, dar rezultatul nu a fost satisfacator, asa ca, am recurs la varianta de taiere din oglinda farului pt a nu iesi in afara ornamentului. tot asa, mi-a trimis poze dupa ce a taiat din oglinda farului, iar eu am zis sa mai taie, iar el s-a conformat.
pana aici toate bune si frumoase. urma vopsirea asa cum stabilisem deja, dar surpriza, nu avea un torx de 9 cu care sa desfaca farul pt a-l vopsi.
procentual din lucrare, 50% era montarea lupelor, si 50% vopsirea, iar daca nu mi le vopsea nu stiu daca le mai bagam in lucru doar pt lupe...
in fine, i-am trimis eu o trusa cu care sa desfaca farul pt vopsire.
in timpul vopsirii farului asa cum discutasem deja, farul s-a stricat, adica o parte din cromul care trebuia da ramana "a disparut", iar rezultatul era ca nu mi-l mai putea face cum discutasem, adica o parte sa ramana crom asa cum era de fabrica, iar resul sa-l faca megru mat cu nergu lucios, ceea ce ma deranja foarte tare, fiind la un pas sa nu-i mai cumpar nici lupele si sa renunt la faruri.
convenim sa mi-l faca negru mat tot, asta ca sa nu-l arunc, si convenim sa-i platesc in cont pt a nu mai plati si costul rambursului, ceea ce a fost o greseala, ca altfel nu mai ridicam farurile...
ceea ce era destul de simplu acum, vopsirea farului intro singura nuanta, s-a dovedit ceve imposibil de facut pt el.
maine dupa ce desfac farurile pt revopsire, o sa revin cu poze cu farul vopsit de el. pt a nu va pacali si voi cum m-am placalit eu.
mai convenisem sa dea cu negru peste buza de oglinda taiata pt a nu se vedea din afara farului. farul fiin negru mat, si acea buza trebuia la fel, si surpriza, e negru lcios!
o parte din far a ramas nevopsit, deci se vede cromul initial, dar o sa revin cu poze, maine, dupa ce dau sticla jos, pt ca acum se reflecta lumina din ea si ne se vede clar despre ce e vorba
eu nu mai inteleg nimic din ceea ce face el, ca nu pare a fi prost.
rezultatul a fast vazut si de mihaibre, iar parerea lui a fost ca nu trebuia sa inchida farul asa, ci sa mi-l trimita desfacut ca sa mi-l revopsesc singur, el nefiind in stare de asta
in concluzie prin faptul ca mi-a inchis farul asa, consider ca si-a batut joc de mine.
cand am vorbit azi la tel si i-am zis ca i-am trimis farurile inopoi pt revopsire a luat foc, ca l-am tinut ocupat, ca trebuia sa-mi ia bani in plus, ca am avut prea multe pretentii, pretentii de care el stia inainte sa-i trimit farurile, si cu care a fost de acord, dupa care a zis ca nu ridica coletul si m-a luat cu "tata", dupa care i-am raspuns la fel, el facandu-ma arogant si inchizandu-mi tel, dupa care nu a mai raspuns. el ca a zis primul "tata" nu era deloc arogant...
am scris toate acestea ca sa stiti cu cine aveti de a face, si sa nu va pacaliti si voi ca mine...
pt mine el este o jigodie de om, un om de nimic.
o sa-l caut si pe alte forumuri gen bmw, vw, etc, dupa tel, nume, id, ca sa stie lumea sa nu se mai pacaleasca ca mine.
o sa-l pun si pe mihaibre sa scrie ce a vazut, si ce parere are despre lucrare.
concluziile le trageti singuri.
bafta.
Avatar utilizator
guzunmare
Member
 
Mesaje: 300
Membru din: 15 Iun 2009, 16:20
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Ghia 2008 1.6 TDCI 109CP DFP
VIN: WF0SXXGCDS8C51807

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde andr3yu » 07 Noi 2013, 21:02

ford focus 2 facelift ...
Fişiere ataşate
IMAG1609.jpg
IMAG1608.jpg
IMAG1606.jpg
IMAG1604.jpg
IMAG1600.jpg
IMAG1599.jpg
IMAG1598.jpg
IMAG1595.jpg
IMAG1594.jpg
IMAG1591.jpg
andr3yu
Incepator
 
Mesaje: 44
Membru din: 06 Iul 2011, 15:55
Localitate: Roman, Jud. Neamt
Maşina: ford focus mk1

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde guzunmare » 08 Noi 2013, 11:20

astea sunt farurile mele!
arfata bine din avion...
astea sunt pozele pe care sustine el ca mi le-a trimis, si ca eu as fi vazut fafurile...
acum atasez poze cu vopsirea farurilor dupa ce le-am scos sticla, ca se se vada mai bine despre ce vorbesc...
oricum nu puteam sa le las asa, ca sunt facute in bataie de joc.
omul a spus ca da 3 straturi de primer, 3 stratiri de vopsea, ca smirgheluieste ca sa fie totul la fata, etc...
vopseaua se ia cand dai cu mana, deci nu a dat niciun strat de primer.
interiorul farului este foarte murdar, si sunt urme de vopsea cojita
farurile sunt deja la revopsire. sa vad ce se mai poate repera din ce mi-a stricat el, adica tot
IMG_7518x.JPG
IMG_7523x.JPG
IMG_7526x.JPG
IMG_7530x.JPG
IMG_7532x.JPG
IMG_7537x.JPG
IMG_7539x.JPG
IMG_7542x.JPG
IMG_7543x.JPG
IMG_7545x.JPG

revin si cu alte poze, ca nu pot atasa mai mult de 10...
Avatar utilizator
guzunmare
Member
 
Mesaje: 300
Membru din: 15 Iun 2009, 16:20
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Ghia 2008 1.6 TDCI 109CP DFP
VIN: WF0SXXGCDS8C51807

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde guzunmare » 08 Noi 2013, 13:40

restul de poze, cu bataia de joc (vopsirea).
eu nu am acuzat faptul ca a fost de acord cu cererile mele, si ca mi-a facut modofocarile asa cum am vrut.
pana la vopsire totul a fost ok. mi-a facut modificarile pe care le-am cerut, dar nu poti sa vii dupa asta si sa-mi zici ca am avut prea multe pretentii, ca trebuia sa-mi ia bani mai multi. trebuia sa zici asta inainte sa-ti trimit farurile, iar daca nu-mi convenea pretul, nu mai facem lucrarea aici. sau sa-mi vb la tel cu "bai tata", iar cand ti-am raspuns si eu la fel, mi-ai zis ca sunt arogant si mi-ai inchis tel. tu cum draqu esti "bai tata"! esti o javra de om!
vospeaua data de el peste primer se ia cu mana, sunt urme de vopsea cojita in far, farul este foarte murdar, lipirea a fost foarte proasta, adica sunt spatii foarte mari intre capacul din spate si sticla, si nu mai zic de faptul ca unde s-a cojit vopseaua veche trebuia adus in plan prin smirgheluire inainte de vopsire... nu mai sic ca sunt urme de crom dupa vopsire, deci nu a fost vopsit peste tot.
IMG_7546x.JPG
IMG_7547x.JPG
IMG_7549x.JPG
IMG_7553x.JPG
IMG_7555x.JPG
IMG_7557x.JPG
IMG_7559x.JPG
IMG_7560x.JPG
IMG_7561x.JPG
IMG_7569x.JPG
Avatar utilizator
guzunmare
Member
 
Mesaje: 300
Membru din: 15 Iun 2009, 16:20
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Ghia 2008 1.6 TDCI 109CP DFP
VIN: WF0SXXGCDS8C51807

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde guzunmare » 08 Noi 2013, 13:48

restul de poze
cand am vazut faririle, dupa ce mi-ai venit prin curier, imi venea sa le arunc!
am sa scriu acelasi lucru si pe alte forumuri ale altor marci, ca sa nu fie mai multi in situatia mea. m-am pacalit eu, asta e, dar macar sa-i instiintez si pe altii, ca sa stie omul cu cine are de a face, ca sa nu se pacaleasca ca mine...
IMG_7570x.JPG
IMG_7577x.JPG
IMG_7580x.JPG
IMG_7586x.JPG

concluziile le trageti singuri
bafta
Avatar utilizator
guzunmare
Member
 
Mesaje: 300
Membru din: 15 Iun 2009, 16:20
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Ghia 2008 1.6 TDCI 109CP DFP
VIN: WF0SXXGCDS8C51807

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde alyn_acn » 06 Dec 2013, 17:48

Cam nasol cu vopsirea asta.Eu mi-am pus singur lupe la prefacelift si am preferat sa las farurile pe crom, sa nu am probleme cu vopseaua si sa fiu nevoit sa desfac din nou farurile.
Ce ornamente s-au folosit pt farurile de facelift???
Cauta simplu pe Google : problema xyz/clubford
Regulament forum : ucp.php?mode=terms
Avatar utilizator
alyn_acn
 
Mesaje: 3865
Membru din: 17 Noi 2009, 18:48
Localitate: Mioveni-Pitesti
Maşina: Ford Mondeo Titanium
VIN: WF0EXXWPCEFKxxxxx

Re: Montare lupe bi-xenon pe farurile OEM

Mesajde Sexyrat » 06 Dec 2013, 17:54

Daca tot ai firma autorizata, as vrea sa vad autorizatia de la Rar ce iti da dreptul sa modifici instalatia de iluminat.
Avatar utilizator
Sexyrat
1nsane Member
 
Mesaje: 4759
Membru din: 22 Iul 2008, 12:48
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus, 2010, 1.6 tdci Break euro 5


Înapoi la Firme autorizate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login