Arhiva Comercial

reparatie pe casco...unde?

Subiecte in care nu s-a mai scris de 3 luni si subiecte inchise

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Reguli forum
Daca cineva dintre cei care au subiect aici doreste mutarea acestuia in categoria Comercial, il rog sa ma anunte prin PM, E-MAIL sau printr-un mesaj aici.
In aceasta categorie nu se mai poate raspunde la subiecte.

reparatie pe casco...unde?

Mesajde Smiley » 02 Oct 2005, 11:19

Am avut un accident minor, in urma caruia m-am ales cu bara spate infundata si cu hayonul apasat putin, chiar acolo unde e sigla Fiesta. Cei de la Omniasig au decis inlocuirea barii si a ornamentului si repararea hayonului.
Cu ocazia constatarii, cel de la Omniasig m-a convins sa fac reparatia in service-ul in care avea el biroul de constatare, mai precis un service Radacini (ala de pe marasesti). Asa ca am dat comanda acolo, si a ramas sa ma sune ei cand soseste bara.
Acum, dupa o noapte (care cica e sfetnic bun), incep sa ma indoiesc daca asta a fost o dezicie corecta, si as vrea sa ma sfatuiti voi. Ce se intampla cu garantia? Din cate stiu eu, Radacini nu e service autorizat Ford. O sa ma duc sa iau manualul de service si garantie din masina sa-l rasfoiesc, dar pana atunci nu stiu ce sa fac. Pot sa-i sun pe cei de la Radacini si sa anulez comanda de bara? Si daca nu pot face asta, pot macar sa iau bara de la ei, si toata operatia (montat bara + indreptat hayon+vopsitorie) sa o fac intr-un service autorizat Ford (gen BDT, cei de la care am luat masina) ?
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Mesajde BogdanF » 02 Oct 2005, 22:46

Pai fa-o la bdt ca oricum nu platesti tu. Chiar dc au preturi mai mare la bdt te doare in cot.
FORD FOCUS 2007 1.6 TI-VCT FUN X Imagine
DACIA DUSTER 2012 1.5 dCi Imagine
Avatar utilizator
BogdanF
 
Mesaje: 2104
Membru din: 05 Mar 2005, 13:24
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus al II-lea

Mesajde Smiley » 03 Oct 2005, 01:24

pai asa o sa fac :)
o sa ma duc maine de dimneatza la service Radacini, sa anulez comanda de bara si ornament, apoi o sa-l sun si pe agentul constatator, sa-i spun si lui ce voi face, si apoi ...direct la BDT :)

e uimitor cat de usor poti sa fii aburit :) dupa ce am stat cam 5 ore la politie, eam asa de bucuros ca am terminat constatarea in 5-10 min ca nu m-am mai gandit deloc la garantie, si cand agentul ala eficient de la omniasig a spus ca pot sa fac reparatia chiar si acolo, am fost de acord :icon_cry:
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Arhiva Comercial

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 10 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 10 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login