Arhiva Comercial

ATENTIE- hotie in service-uri Bucuresti, calitate scazuta

Subiecte in care nu s-a mai scris de 3 luni si subiecte inchise

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Reguli forum
Daca cineva dintre cei care au subiect aici doreste mutarea acestuia in categoria Comercial, il rog sa ma anunte prin PM, E-MAIL sau printr-un mesaj aici.
In aceasta categorie nu se mai poate raspunde la subiecte.

ATENTIE- hotie in service-uri Bucuresti, calitate scazuta

Mesajde valinick » 05 Mai 2010, 08:53

Salutare,


Sa incepem:

Neste Automotive- doua cazuri am avut la ei- de doua ori ignoranta si lipsa de calitate in prestarea serviciilor

- nu leaga trei cuvinte toti adunati la un loc- nivel educational scazut- si aici nu ma refer la mecanici.
- smecheri- sunt asa siguri pe ei ca stiu ce are masina incat te pot slabii de bani multi din nimic
- nu sunt pregatiti- ar trebui sa viseze manualele Ford
- sunt ''romani'' din genul acela

Turbocar, sec 2 Bucuresti- am avut maisna lovita- si am plecat de la ei cu bateria moarta, mi-au furat din masina incarcator, si cine mai stie ce....te tin foarte mult, parbriz crapat, partea electrica a unei masini este o enigma pentru ei, calitatea serviciilor- modesta.

Bine de facut inainte sa te duci intr-u service, chiar si pentru umflat rorile la masina:

1) Documenteaza-te! - aici pe forum, pe internet, afla pareri mecanici, intreba prieteni..orice legat de problema pe care o ai.
2) Cantareste ofertele- afla preturi si negociaza cu ei la sange!
3) Du-te la service dupa ce stii macar cateva info legate de problema ta- asta ca sa-i limitezi posibilitatile de furt.Mergi la sigur....si spun-le unde este buba cat de cat...
4) Daca aflati un adevar- raspanditi-l !
5) Promovati calitatea...nu incultura si spaga data ca sa va faca masina mai repede sau mai bine...!

Exemplu pe care sa nu-l faceti:

- daca va spune cineva ca aveti un consumator la baterie NU va duceti direct in service- pentru o problema la partea electrica, in vag, le ofera sute de variante de furt celor din service sa va ia banii- pe teste, pe reparatie, pe cine stie ce. Va spun asta , pentru ca era sa merg degeaba in service si masina nu avea nimic- si ce am facut? M-am informat si am aflat ca asa trebuia sa fie masina.Mecanii autorizati Ford??- habar nu aveau si mai mult... ma chemau la teste si la timp pierdut si la bani dati de pomana.

Eu cred ca trebuie sa luam atitudine...chiar si asa in scris aici pe un forum...

Vali
valinick
Incepator
 
Mesaje: 63
Membru din: 15 Feb 2008, 01:07
Maşina: Focus 2 1.6 100cp trend style HB

Re: ATENTIE- hotie in service-uri Bucuresti, calitate scazuta

Mesajde tudoralex » 05 Mai 2010, 09:16

Pai nu prea avem ce sa promovam. Cam toate service-urile sunt la fel. Si eu m-am dus la Neste Automotive si am fost dezamgit. Tipic roamanesc cand intra pe piata se straduiesc sa fie buni si sa isi faca clientri dupa care ii "doare la basca".
Legat de furturi din masini nici la Neste si nici la Romcar nu s-a intamplat. Dar o regula nescris este sa nu lasi lucruri de valoare in masina.
Clar daca te miros ca nu te pricepi te ard.
Avatar utilizator
tudoralex
Gold Member
 
Mesaje: 518
Membru din: 22 Sep 2008, 19:11
Localitate: Bucuresti
Maşina: ford focus 2005 1.6i 100cp trend
VIN: wf05xxgcd55j34969

Re: ATENTIE- hotie in service-uri Bucuresti, calitate scazuta

Mesajde Florin.b » 05 Mai 2010, 09:29

despre Neste Automotive nici eu nu am cuvinte de lauda, dupa ce in urma cu aprox 1an si jumatate am stat mai bine de 6ore ca sa-mi monteze o alarma pe can. ca sa nu mai zic ca au desfacut torpedoul si dupa ce l-au pus la loc n-au mai montat teava de refrigerare a torpedoului la loc.

La BDT vopsitoria nu e deloc ceea ce pare, vanind cu diferente de culoare fata de ce exista pe masina, iar vopseaua se zgarie la cea mai mica atingere + preturi nesimtite la piese

La altii inca n-am apelat, dar viitoarele revizii cu siguranta am sa le fac la Colina sau Romcar. Daca nu cumva prin Ungaria.
Avatar utilizator
Florin.b
 
Mesaje: 796
Membru din: 23 Feb 2008, 21:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford FOCUS 2007 1,6 TDCi 90CP Trend Collection
VIN: WF05XXWPD57U38506

Re: ATENTIE- hotie in service-uri Bucuresti, calitate scazuta

Mesajde BogdanFSB » 05 Mai 2010, 09:41

nimic nou sub Soare :D...eu m-am obsnuit cu ideea...Neste au inceput bine, dar ca de obicei au intrat in "normalitate"...momentan Autoklass Chitila mi se pare OK (am facut revizie si ITP la ei)...si in vara e posibil sa testez service-ul din Pitesti...dar nu-mi fac sperante prea mari...
Avatar utilizator
BogdanFSB
Moderator
 
Mesaje: 3640
Membru din: 23 Iun 2008, 14:29
Localitate: Bucuresti
Maşina: Renault Kadjar Intense EDC

Re: ATENTIE- hotie in service-uri Bucuresti, calitate scazuta

Mesajde sergiu_m » 05 Mai 2010, 15:04

Eu zic sa incercati la Pitesti la Royal Motors, eu am fost foarte multumit de ei, tratati mai intai o oferta cu reprezentanta lor pe marketing oana_oky pe forum.Bafta!!
Avatar utilizator
sergiu_m
Ford Freak
 
Mesaje: 218
Membru din: 05 Feb 2008, 21:00
Localitate: Targoviste/Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2 1.4 ,80 de animale, Trend Style Sea Grey, DB-06-ZAO
VIN: wf05xxwpd57m89384


Înapoi la Arhiva Comercial

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 5 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 5 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login