Arhiva Comercial

Caut service auto pt. rep. Fiesta accidentata lateral - RCA

Subiecte in care nu s-a mai scris de 3 luni si subiecte inchise

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Reguli forum
Daca cineva dintre cei care au subiect aici doreste mutarea acestuia in categoria Comercial, il rog sa ma anunte prin PM, E-MAIL sau printr-un mesaj aici.
In aceasta categorie nu se mai poate raspunde la subiecte.

Caut service auto pt. rep. Fiesta accidentata lateral - RCA

Mesajde dflorin10 » 04 Dec 2010, 19:08

Buna seara , in urma unui accident ...neacordare de prioritate a unui domn ... am lovit masina destul de grav si anume : usile stanga , prag stanga , stalp stanga . Intrebarea mea pentru cei care ma pot ajuta este ce service recomandati pentru reparatie . Mentionez ca azi am ajuns la un service unde il cunosc pe patron ( am mai reparat la ei ) si mi-a zis ca trebuie schimbat pragul si stalpul si evident lucrat la usi si restul . Reparatia se va face pe asigurare . Acum eu nu stiu ce sa fac ...sa ma duc la un service Ford ( multa lume este nemultumita inclusiv eu ..sincer nu stiu un service Ford bun si am fost si la Neste si la CSD si la BTD si la Romcar si mi-au lasat gust amar ) sau sa aleg un service care nu este ford , ma intereseaza sa iasa bine si relativ repede . Va multumesc , o seara buna si sper sa fii postat unde trebuie .
dflorin10
Incepator
 
Mesaje: 75
Membru din: 24 Ian 2009, 20:57
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fiesta 2008 / 1.25

Re: Caut service auto pt. rep. Fiesta accidentata lateral - RCA

Mesajde OFFICE CAR » 06 Dec 2010, 10:30

Buna ziua,

La ce societate de asigurari este asigurat vinovatul?
OFFICE CAR
Incepator
 
Mesaje: 3
Membru din: 17 Noi 2010, 13:25
Maşina: Mondeo

Re: Caut service auto pt. rep. Fiesta accidentata lateral - RCA

Mesajde dflorin10 » 07 Dec 2010, 15:02

Buna ziua . Vinovatul este asigurat la Asitrans daca nu ma insel dar nu conteaza asta ..se repara pe casco ( al meu ..la Omniasig ) urmand ca cei de acolo sa si recupereze banii de la Asitrans . O zi buna
dflorin10
Incepator
 
Mesaje: 75
Membru din: 24 Ian 2009, 20:57
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fiesta 2008 / 1.25

Re: Caut service auto pt. rep. Fiesta accidentata lateral - RCA

Mesajde dflorin10 » 08 Dec 2010, 00:49

Imi cer scuze , am uitat sa mentionez ca am vorbit cu cei de la Bayern si voi efectua reparatiile la ei ...sa vedem ce iese , revin cu pareri / poze . La primul contact oameni seriosi dar vedem noi . O seara buna .
dflorin10
Incepator
 
Mesaje: 75
Membru din: 24 Ian 2009, 20:57
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fiesta 2008 / 1.25

Re: Caut service auto pt. rep. Fiesta accidentata lateral - RCA

Mesajde dflorin10 » 28 Ian 2011, 00:50

Deci ...a venit si masina . Recomand cu incredere acest service BAyern . Dezamagit un pic datorita amanarilor , intarziere de o saptamana si un pic fata de ce au zis prima data ( sper sa nu se supere cei de acolo ca mi zic parerea ) dar lucrarea a iesit exceptional , am ramas placut impresionat de cum a iesit . Nici nu se vede ca a fost lovita , nu sunt diferente de culoare , este la linie ( am avut pragul , stalpul si cele 2 usi de pe partea soferului lovite ) , se inchide perfect . Chiar recomand si le multumesc celor de la Bayern , ii inteleg si pentru intarziere , oricum s-au miscat mult mai repede decat orice alt service unde am intrebat si lucrarea a iesit foarte foarte bine . Pacat ca nu pot sa atasez poze , imi zice ca sunt prea mari . Daca are idee cineva cum le pot micsora dimensiunea le atasez cu placere . O seara buna
dflorin10
Incepator
 
Mesaje: 75
Membru din: 24 Ian 2009, 20:57
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fiesta 2008 / 1.25


Înapoi la Arhiva Comercial

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 10 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 10 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login