Arhiva Comercial

La ce service cu decontare directa Astra Asig. sa merg?

Subiecte in care nu s-a mai scris de 3 luni si subiecte inchise

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Reguli forum
Daca cineva dintre cei care au subiect aici doreste mutarea acestuia in categoria Comercial, il rog sa ma anunte prin PM, E-MAIL sau printr-un mesaj aici.
In aceasta categorie nu se mai poate raspunde la subiecte.

La ce service cu decontare directa Astra Asig. sa merg?

Mesajde ilangelx » 05 Feb 2011, 00:13

Am gasit masina lovita in parcare, cu bilet in parbriz sa ma prezint la politie pentru a ridica dovada si RCA-ul vinovatului. Asa am ajuns sa fac dosar de daune la Astra, desi acum ma gandesc ca mai bine o faceam pe Casco-ul ARDAF. Spun asta pentru ca pe lista de service-uri cu decontare directa a celor de la Astra nu se afla niciunul autorizat Ford. La masina trebuie schimbata bara spate, haionul, stopul stanga, bara fata plus ornamente, deci treaba de tinichigerie.
Cateva service-uri Astra: http://www.astrasig.ro/daune/centre-daune la care din ele imi recomandati sa merg?
Mentionez ca pe lista inmanata de inspectorul Astra figureaza Neste International si am inteles ca apartin tot de Neste Automotive. Cei de la Neste Automotive mi-au spus ca si ei au decontare directa cu Astra desi pe lista nu apar.
Tot pe lista Astra figureaza service-ul M Car Distribution care este dealer autorizat Mitsubishi, insa se ocupa si de repararea altor marci.
Eu oscilez acum intre aceste 3 service-uri pentru ca nu stiu absolut nimic despre celelalte si de asemenea vreau piese originale Ford si sa nu pierd garantia.
Orice sugestie si informatie este binevenita.
Ford Mondeo Ambiente MK4, 5 usi, 1.8 TDCI, 125 CP
Avatar utilizator
ilangelx
Incepator
 
Mesaje: 57
Membru din: 18 Noi 2009, 21:01

Re: La ce service cu decontare directa Astra Asig. sa merg?

Mesajde ilangelx » 18 Mar 2011, 10:20

Pana la urma am dus masina la Neste International si sunt multumit de felul in care au reparat masina. Mi-au spus ca piesele au fost cumparate de Astra Asig si aduse la ei. Cand am dus masina am fost sa vad piesele, erau originale Ford. Reparatia a durat aproximativ o saptamana jumate insa a trebuit sa mai astept cateva zile pentru ca cei de la Astra au comandat suportul lumini numar spate gresit. Mi-au dat masina desi nu aveau inca acceptul de plata de la Astra, dar cred ca nu o sa fie problema pentru ei avand decontare directa...
Nu stiu ce pret au pe manopera pentru ca nu m-a interesat. Din punct de vedere al calitatii recomand acest service.
Ford Mondeo Ambiente MK4, 5 usi, 1.8 TDCI, 125 CP
Avatar utilizator
ilangelx
Incepator
 
Mesaje: 57
Membru din: 18 Noi 2009, 21:01


Înapoi la Arhiva Comercial

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login