Arhiva Comercial

service in pitesti

Subiecte in care nu s-a mai scris de 3 luni si subiecte inchise

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Reguli forum
Daca cineva dintre cei care au subiect aici doreste mutarea acestuia in categoria Comercial, il rog sa ma anunte prin PM, E-MAIL sau printr-un mesaj aici.
In aceasta categorie nu se mai poate raspunde la subiecte.

service in pitesti

Mesajde Wolfyman » 23 Feb 2006, 18:24

Cine stie un service in pitesti care sa faca verififacre mecanica, si pt compresie si chiar sa verifice daca are toti caii(verificare pe calculator sau cum s-o face). Am gasit un ford in pitesti si vreu sa il iau dar fara aceste teste nu-l iau mai ales ca omu mi-a zis ca nu are carte service ca a luat masina de la o tipa din germania si ca are asa putini km pt ca a fost tinuta in garaj din 2004 pana acum 5 luni cand a cumparat-o el! masina are 57000 km si din carte vreo 5000 in romania! Voi ce ziceti? Va fi prima masina dupa dacia sport si nu pre am chef sa imi iau o teapa de 9500 euro! Masina e din 2003
P.S. spuneti-mi la ce tre sa ma uit la masina unde ar putea avea hibe sau pe unde ar putea sa apara rugina?
masina este asa: Dotari : Servo frână, Servo direcţie, Închidere centralizată, Alarmă, Aer condiţionat, Clima, Airbag, ABS, Geamuri electrice, Oglinzi electrice, CD Player, Jante aliaj , TDCI 115CP
Caroserie Hatchback, 5 locuri, motor conform Euro 3Imagine
Imagine
Imagine
Ultima oară modificat de Wolfyman pe 24 Feb 2006, 01:27, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Wolfyman
Member
 
Mesaje: 406
Membru din: 07 Feb 2006, 13:18
Localitate: Bucharest
Maşina: FOCUS I
VIN: WF0AXXGCDA3E81998

Mesajde Smiley » 23 Feb 2006, 19:45

mie nu-mi suna bine.
in primul rand, ar trebui sa gasesti ceva de genul http://www.computest.ro . astia sunt in buc, poate convingi vanzatorul sa aduca masina aici pentru teste, sau suna la astia si itnreaba-i daca stiu vreo firma in Pitesti care face acelasi lucru.

Cat despre masina si cei 57.000 km, e cam ciudata treaba. daca masina e din 2003 si a stat in garaj din 2004, ar insemna ca a facut 52.000 km intr-un an si ceva.ceea ce-i cam mult. Nu prea vad eu pe cineva sa-si ia masina, sa o foloseasca intensiv un an, apoi sa o tina 2 ani in garaj.
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Mesajde bud » 23 Feb 2006, 23:25

Shefu daca ai gasit un OPEL de vanzare, de ce ne pui poze cu un focus???
2001 Focus Tournier 1.8 Tddi
Avatar utilizator
bud
Ford Freak
 
Mesaje: 166
Membru din: 24 Aug 2005, 22:46
Localitate: Bucuresti
Maşina: 2001 Focus Tournier 1.8 Tddi

Mesajde Wolfyman » 24 Feb 2006, 01:27

Scuzati-me poate eram prea emotionat! am vrut sa zic ford focus :icon_redface:
Avatar utilizator
Wolfyman
Member
 
Mesaje: 406
Membru din: 07 Feb 2006, 13:18
Localitate: Bucharest
Maşina: FOCUS I
VIN: WF0AXXGCDA3E81998


Înapoi la Arhiva Comercial

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 10 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 10 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login