Asigurari

Pretul la ASIGURAREA OBLIGATORIE

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Reguli forum
Regulile sectiunii Comercial s-au schimbat. Va rugam sa consultati regulamentul sau acest topic.

Pretul la ASIGURAREA OBLIGATORIE

Mesajde dan_edy » 01 Feb 2013, 00:16

Salutare baieti, nu stiu daca e bine sa deschid un astfel de subiect dar sunt putin ofensat de ceea ce am aflat in ultima perioada.Dupa cum stiti toate se scumpesc, eu sunt de acord dar cu o masura si daca se face macar sa fie un pret care sa il putem digera (nu ca nu imi perimit). Detin permis de 2ani jumate si in primul an am avut o asigurare de aprox 500lei iar anul trecut de 400lei aprox oricum consider ca a fost ff ok dar anul asta asigurarile s-au scumpt si cu cat??? cu peste 50%??? :-?? Rugamintea mea este , daca este un coleg pe forum care face asigurari ceva mai ok la pret (fara carpatica). Specific ca am 24 de ani si 2,5 ani de permis. Masina :Focus 2008 1.4 benzina. :D
Avatar utilizator
dan_edy
Ford Freak
 
Mesaje: 116
Membru din: 15 Dec 2010, 00:19
Localitate: Brasov
Maşina: Ford Focus MK2 2008
VIN: WF0PXXGCDP8G22924

Re: Pretul la ASIGURAREA OBLIGATORIE

Mesajde alrofameo » 01 Feb 2013, 00:31

intri pe imag(sa nu fac reclama) si ai acolo asigurari (configurator...)cu reducere 5 % si-ti alegi tu la ce firma vrei , mai ieftin ca acolo nu-ti da nimeni pentru ca nu au reducerea aia ei , altii iti pot face la pretul care e taiat si poate mai au o oferta gen cum mi s-a facut mie bonuri sa spal masina nu stiu unde...

care-i treaba cu carpatica? eu din ce stiu orice firma e obligata sa plateasca parca in 15 zile ... parca era o lege noua.
Avatar utilizator
alrofameo
Gold Member
 
Mesaje: 927
Membru din: 25 Mai 2009, 20:19
Localitate: Constanta
Maşina: Ford Focus tdci 1.6 109 hp 2006 / Ford Focus ST 2015

Re: Pretul la ASIGURAREA OBLIGATORIE

Mesajde Sexyrat » 01 Feb 2013, 08:52

Este topic de asigurari, continuati acolo va rog.
Avatar utilizator
Sexyrat
1nsane Member
 
Mesaje: 4759
Membru din: 22 Iul 2008, 12:48
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus, 2010, 1.6 tdci Break euro 5


Înapoi la Asigurari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login