Switch to full style
Dacă nu sunteţi familiarizat cu scrierea mesajelor în acest tip de forum, aici puteţi încerca funcţiile care ţin de postare : Subiect Nou, Răspuns Nou, Chestionare, CodulBB din corpul mesajului (citeaza, imagini, linkuri, stiluri de text, iconiţe emotive), etc.

Reguli forum

Dacă nu sunteţi familiarizat cu scrierea mesajelor în acest tip de forum, aici puteţi încerca funcţiile care ţin de postare : Subiect Nou, Răspuns Nou, Chestionare, CodulBB din corpul mesajului (citeaza, imagini, linkuri, stiluri de text, iconiţe emotive), etc.

Mesajele şi subiectele iniţiate aici vor fi complet ignorate de către ceilalţi useri. Această secţiune va fi complet golită la un anumit interval de timp.
Răspunde

Fum compartiment motor S.max

28 Feb 2022, 18:42

Va salut! Am un s.max din 2015, 2.0 tdci. Am patit de doua ori sa simt un miros de fum care a intrat din compartimentul motor in interior. Prima data l-am si vazut cand iesea, m-am speriat putin cand am ridicat capota. Asta s-a intamplat dupa ce am mers aproximativ o ora, dar am mai avut si alte drumuri la fel de lungi si nu s-a mai intamplat. La ultima utilizare am simtit din nou acelasi miros, insa nu am mai sesizat niciun fum (era seara si poate din cauza asta nu s-a vazut). Am oprit masina pentru 1-2 minute si am plecat spre casa, un drum de 5 minute, timp in care nu am mai simtit mirosul. Prima data mirosul semana cu mirosul plasticului incins si a doua oara cu mirosul uleiului incins.

Stiti care ar putea fi cauza?

Multumesc!

Re: Fum compartiment motor S.max

22 Mar 2022, 19:54

Forumul dedicat este în altă parte, mesajul acoperă un test.
viewforum.php?f=102
Răspunde