Versus

focus 2 - mazda 3 - astra h .

Care e mai buna? Comparatii intre diverse modele/marci de autoturisme.

focus 2 - mazda 3 - astra h .

Mesajde cosminacius » 21 Dec 2015, 20:57

va salut . stiu ca s-a mai scris in trecut despre aceste masini , dar in prezent dupa ce a-ti facut mult mai multi km cu actualele voastre masini ..cam cum vedeti topul ? tin sa precizez ca toate vor avea motorizare pe benzina . inclin spre focus 2 , dar unii imi spun ca au probleme dupa 150.000 km ...dar dupa km acestia cam toate masinile au oarecare probleme.am detinut in trecut un focus 1 din 2001 , tot benzina de care am fost multumit . stiu ca astra h , au probleme cu CIM-ul , acel calculator de pe coloana de directie , dar care cu 400 lei il schimbi si nu ar mai fi problema cu respectiul CIM. astra h papa mai mult ulei decat orice masina in general ..am avut vectra b , astra g din 2002 , si papau ulei...la 500 de km completam cu 1 litru de ulei .
amandoua sunt fiabile , dar plusul cel mare il are focusul pt puntea independenta , pentru stabilitate , pt aerul de altceva , cel putin in mintea mea , deoarece sunt mai putine focusuri de pe strada decat astra h.

mazda 3 am pus-o in calcul deoarece am condus una al unui prieten si se comporta bine , am citit ca sunt fiabile motoarele pe benzina si ca nu au suferit prea mult cu bolile copilariei .in schimb in viziunea mea , problema lor o sa fie la revanzare , dupa vreo 3 ani (la 3 ani schimb masina in general) , deoarece mazda nu intra in gratiile multora .

astept parerile voastre cu toate ca suntem pe forum ford , si stiu ca o sa fie pareri subiective , dar o sa imi intaresc parerile .
multumesc anticipat pentru atentie .
cosminacius
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 03 Mar 2013, 01:14
Maşina: Ford

Re: focus 2 - mazda 3 - astra h .

Mesajde berila_mz » 03 Ian 2016, 19:15

Mazda!
berila_mz
Incepator
 
Mesaje: 11
Membru din: 26 Sep 2009, 10:14
Maşina: Ford Focus, 2006, 1.6 TDCI 90CP, Trend


Înapoi la Versus

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 10 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 10 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login