Versus

PASSAT B7 VS MONDEO MK4 FACELIFT

Care e mai buna? Comparatii intre diverse modele/marci de autoturisme.

?

Passat b7
3
27%
mondeo mk4 facelift
8
73%
 
Voturi totale : 11

PASSAT B7 VS MONDEO MK4 FACELIFT

Mesajde V3lCr0 » 22 Feb 2018, 22:54

Salut,ce vi se pare mai ok?Ca tinuta de drum ,materiale folosite,rezistenta in timp?Ce plusuri si ce minusuri?Faza cu deprecierea o stiu dar daca nu imi satisface nevoile nu imi foloseste.Ca si dotari specific la mondeo titanium si la passat highline.
V3lCr0
Incepator
 
Mesaje: 3
Membru din: 04 Aug 2017, 15:29
Maşina: Ford

Re: PASSAT B7 VS MONDEO MK4 FACELIFT

Mesajde BogdanFSB » 23 Feb 2018, 07:43

Salut,

Ca tinuta de drum Fordul e superior. Alt avantaj pentru Ford e ca poti lua berlina cu haion (gen hatchback), varianta super practica. De asemenea Ford e mai ieftin si il poti lua mai dotat.

Passatul are materiale mai bune,isi pastreaza valoarea mai bine in timp. Ca spatiu interior amandoua stau foarte bine. Parerea mea e ca Mondeo MK4 a cam imbatranit urat. Mi se pare depasit moral ca aspect exterior si interior. Aici Passatul sta mai bine, dar asta e o parere subiectiva.

Daca as avea de ales, as lua Passatul (din nou sunt subiectiv). Testeaza tu cele doua masini ca sa iti faci o parere. Asa pe forumuri o sa gasesti multe pareri impartite.
Avatar utilizator
BogdanFSB
Moderator
 
Mesaje: 3640
Membru din: 23 Iun 2008, 14:29
Localitate: Bucuresti
Maşina: Renault Kadjar Intense EDC

Re: PASSAT B7 VS MONDEO MK4 FACELIFT

Mesajde dizzy » 11 Mai 2018, 10:29

Intre Passat CC si Mondeo ?
dizzy
Incepator
 
Mesaje: 13
Membru din: 28 Sep 2008, 17:00
Maşina: Ford Kuga 2
VIN: VV123456789101112


Înapoi la Versus

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 5 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 5 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login