Totul despre membri

Jane: Ford Fiesta 1.4 tdci Comfort 2004

Prezentari cu masini, poze, biografii, liste

Moderator: Cornel001

Jane: Ford Fiesta 1.4 tdci Comfort 2004

Mesajde scentless » 23 Iun 2006, 21:48

Masina se numeste Jane (poveste lunga, si a ramas asa numele :) ) este un Ford Fiesta cum scrie si-n titlu. Are 15 k km trebuie sa-i fac revizia (am scris ceva in leg. cu asta pe forum) merge bine dar cam scartzaie si urmeaza sa o repar. Pendulez intre a o intretine asa cum este si a repara toate neajunsurile (scartait, piese acoperite superficial cu rugina) - varianta cea mai ieftina, de a o repara si modifica (spoiler fata+spate, side skirts ST, chip tuning, roti 205/55-15, schimbat tambur trecut pe disc spate si pus disc diam. mai mare pe fata, schimbat scaune cu unele sport, schmbat schimbator de viteze etc) dar asta costa cel mai mult sau de a o vinde si strans bani cumparat altceva (Renault Megane 1.5 dci 100hp, Opel Astra 1.3 cdti 90hp sau Ford Focus C-Max 1.6 tdci 110 hp... m-ar tenta si un Ford Focus 1.6 benzina 3 usi dar nu este foarte practic). Sunt mai mult ca sigur ca voi opta pentru varianta 1 :) Eu ma numesc Petre si sunt nou venit pe forumul acesta, va salut pe toti. Am pus si cateva poze cu Jane a mea...
scentless
Incepator
 
Mesaje: 67
Membru din: 20 Iun 2006, 16:24
Localitate: Bucuresti

Mesajde zuza » 23 Iun 2006, 22:24

e neagra, sau mi-s chioara?:) e splendida daca e neagra :D
welcome si sa vii la intalniri :) si multi km fara incidente :D
I am the great pretender!
Avatar utilizator
zuza

Greenest Member
 
Mesaje: 862
Membru din: 18 Apr 2006, 14:17
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta 1.25, 2006

Mesajde scentless » 23 Iun 2006, 22:44

Ummm... este blue navy... standard car... dar e draguta si asa, noaptea pare neagra :) am vrut sa fie "Black Panther" dar nu mi s-a parut ca merita banii (din punctul meu de vedere evident) pt vopsea care si-asa nu este extraordinara (se zgarie extrem de usor). Din experienta urmatoarea masina (daca nu e de "fitze" si nu va fi ...) va avea o culoare cat mai deschisa daca nu chiar alba.
scentless
Incepator
 
Mesaje: 67
Membru din: 20 Iun 2006, 16:24
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Totul despre membri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 14 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 14 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login