Totul despre membri

Ford Passion

Prezentari cu masini, poze, biografii, liste

Moderator: Cornel001

Re: Ford Passion

Mesajde poseidon06 » 26 Aug 2015, 13:53

Hmmmm.....ai jantele echilibrate, sunt drepte? Cauciucurile sunt uzate uniform?
Avatar utilizator
poseidon06
Incepator
 
Mesaje: 0
Membru din: 01 Noi 2014, 22:04
Localitate: Bucuresti
Maşina: 2011 Opel Astra J 2.0 CDTI AFL+FlexRide, 2008 Ford Focus ST Mk2.5

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 26 Aug 2015, 14:35

Cauciucurile nu sunt uzate uniform, au o uzura pronuntata pe interior!Dar zgomotul nu este de la ele!
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde laurentiugm » 26 Aug 2015, 14:38

Fiind totusi o masina mai de alergat, nu ai pe cineva care se pricepe bine de tot la masini de genul, vreu prieten care are un prieten pilot de curse... etc.. sa mearga si sa asculte sa iti dea cu parerea.


La o reprezentanta ai fost?
Merci la Colina ca au si divizia Colina Rally si poate poate afli ceva ... sa stii de unde sa incepi
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: Ford Passion

Mesajde motanelul » 28 Aug 2015, 11:02

Noutati ?
Avatar utilizator
motanelul
Member
 
Mesaje: 362
Membru din: 18 Noi 2014, 11:45
Localitate: Bucuresti/ Paris
Maşina: Golf 1.4tsi dsg 7 Avant ,Chrysler Pt Cruiser Touring Edition

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 01 Sep 2015, 07:08

La reprezentanta, cand am fost, mi s-a spus ca este planetara!
Din punctul meu de vedere au ramas doua variante:-butucul rotii fata dreapta sau cutia de viteze!O sa incep prin a schimba butucul(poate chiar stanga-dreapta, incat sa elimin din calcul aceste consumabile!) si sper sa se remedieze problema, chiar nu as vrea sa deschid CV sau sa achizitionez alta!

Sper ca de data aceasta sa tina mai mult planetara remanufacturata cumarata de la Altgradauto!
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde ford_mazda » 08 Sep 2015, 23:00

Buna seara ,
Vreau sa fac o precizare vis-a-vis de legarea acestui topic de produsele si serviciile Altgrad auto.
Clientul a venit pentru schimbare planetara dreapta la un Focus 2 ST 2.5.
Masina in discutie prezenta: bara fata lovita, aripa stanga inlocuita
temporar datorita unui impact frontal;tija capota fara mecanism inchidere,
far stanga spart; uzura exagerata in bascule fata stanga / dreapta ; tampoane motor dreapta , cutie , cel inferior; anvelope uzute, ieseau sarmele pe fata,..slick fara carne .
Atasez poze.

Planetarele montate pe masina sunt reconditionate Ford, cu piesa veche la schimb , cu o garantie Ford de 2 ani ca produs NOU, luate din Germania importate la comanda


Ce trebuie sa inteleaga Domnul client de ce strica planetarele:
la cuplu maxim , motorul cu tot cu cutie pleaca din tampoane in fata , face parghie la mijlocul
planetarei dreapta unde este prins rulmentul intermediar si strica tripoda planetarei.
Masina are uzura in diferential desi nu are piritura in cutia de viteza (momentan).
Motorul scapa ulei pe la simeringuri, probabil a avut chip tuning,
Toate cele enumerate mai sus au efect in timp asupra asamblului motor - cutie- planetare.

Cauzele care nu tin de uzura masinii:impact frontal soc in cutia de viteza din stanga in dreapta;

Tampoane motor cutie uzate/sparte (chiar noi am schimbat un tampon de cutie spart
de pe masina cand s-a facut constatarea defectului primei planetare noi cu unul de KUGA 4X4 deh..).
Uzura basculelor - rotile pleaca in spate si ajuta la acea parghie din tripoda de care vorbesc.
Un cumul de probleme este
15 % bascule
15 % tampon motor dreapta , tampon superior cutie viteza , tampon inferior cutie viteza
5 % anvelope
35 % diferential /cutie viteza
5 % rulmenti fata
procentele se aduna nu e o cauza simpla este un cumul
Considerand ca a fost piesa de vina sa schimbat, desi nu este vezi lista probleme
la fel se va strica si a 2 planetara ...,a 3 a....la fel ca si prima si probabil si cea originala a masinii...
Nu planetara e de vina este foarte teapana depaseste una de diesel in grosime cea de ST
Clientul a fost de fata cand
sa montat cele 2 planetare
a vazut ca e noua Ford original
totul in regula ok lumea multumita
Nu va rezista nici o planetara pe aceasta masina
pana cand toate problemele de mai sus nu se vor remedia!

iar noi Altgrad suntem tarati cumva in niste chesti negative discutii care nu imi plac deloc.

Oricum specificam ca a 2 a planetara cand se va strica NU va mai primi garantie cu inca una.
Sa vada toata lumea de ce masina vorbim aveti poze graitoare.
Pozele sunt cum a venit masina nu cum arata in momentul de fata

Asta e imi pare rau, poate vei vinde masina si se vor vedea pozele nu am sa dau toate
pozele aici cu toate datele....sunt un DOMN.....
Orice reclama negativa cica e reclama.... ;) ;)

Cu stima Altgrad auto !
Fişiere ataşate
14417445375.jpg
14417445946.jpg
14417445978.jpg
14417400334.jpg
14417400323.jpg
14417400302.jpg
Importator Piese Ford , 0727056670 - Altgrad Auto
Click pentru detalii:


Avatar utilizator
ford_mazda
 
Mesaje: 1553
Membru din: 23 Sep 2006, 14:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: FORD FOCUS TREND 2008 1,4 80 CP NEGRU
VIN: WFO4XXWPD47J80xyz

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 09 Sep 2015, 00:43

Cat profesionalism!

Ati fost voi de fata cand s-a intamplat incidentul?Cu ce afecteaza o bara sparta si o aripa indoita atata vreme cat nu au fost lovite rotile si impactul nu a fost puternic?(REPET:Rotile nu au fost lovite, da?!). Un far ciobit o bara sparta aripa nevopsita afecteaza cumva functionarea masinii??(Am impresia ca nu sunteti normali cu afirmatiile voastre!)Planetara originala a masinii s-a dus datorita uzurii burdufului de la tripoda!Sa inteleg ca la voi, ca sa primesc garantie pe o piesa trebuie sa schimb 50% din masina?Brate, bucse au fost verificate in reprezentanta Ford inainte cu vreo doua saptamani sa ajung la voi si nu s-a pus asa problema!Credeti ca aveti mecanici mai buni sau cum?Credeam ca doar la reprezentanta(si repet, nu a fost cazul) trebuie sa schimb jumatate de masina incat sa primesc o garantie!

App de servicii Altgradauto, am uitat sa intreb..sau sa afirm public,daca atunci cand se lucreaza la o planetara este normal ca aceasta sa fie luata la ciocane(SI CE MAI CIOCANE a primit saraca tripoda !!) cum s-a intamplat la cea de pe stanga, cand ati schimbat cele doua membrane de cauciuc?


Am schimbat tamponul pentru ca mi-ati spus ca este un joc mare acolo..asa era, dar DUPA CE ATI PUS NOUL TAMPON JOCUL ERA IDENTIC!(poate asa trebuie la KUGA, nu?) De celelalte nu ati zis nimic!

De cauciucuri nu am zis niciodata ca sunt intr-o stare buna, dar nu gasesc legatura intre cauciucuri uzate uniform/neuniform si problema pe care o aveam cu sunetul acela!Cand am zis ok, cu a doua planetara abia montata sa mi spuneti voi care e sursa problemei mele(dupa ce prima mizerie remanufacturata nu a tinut nici 6.000km),raspunsul a fost pe masura capacitatilor voastre.."du-te la o reprezentanta Ford!La aia de la podul Chitilei!"

"Uzura basculelor - rotile pleaca in spate si ajuta la acea parghie din tripoda de care vorbesc"-Radu, tu esti?Ca tu mi ziceai de basculele aftermarket ca produc aceasta miscare, da, alea noi de le distribuiti si voi!MAsina avea avea basculele originale si bucsele erau montate de curand(pentru ca da, nu vad de ce as schimba o bucata de metal care nu se deformeaza asa usor cand pot schimba niste bucse-poate ca datorita diferentei de pret), se vedeau urme de vaselina pe cea din stanga!

"35 % diferential /cutie viteza"-Cum ti-ai dat seama?

Si inca o chestie , asa de final, desi ar fi mai multe de povestit si intr-un alt mod!voi vindeti cu bon fiscal, sau doar cand va aduceti aminte?Intreb si eu, deoarece atunci cand am schimbat tamponul, nema Bon fiscal(care cred ca are un rol in acordarea garantiei, de care slava cerului, nu mai am nevoie!)

Deci, aceasta a fost constatarea voastra?Va zic eu, in final, nici acum daca v-as intreba ce are masina, nu ati fi capabili sa mi spuneti exact!Pe incercari, puteam sa o repar si eu!Multumesc pentru interventie!

Satul de Sc Amatori! :)) 8-}
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 09 Sep 2015, 00:54

"Motorul scapa ulei pe la simeringuri, probabil a avut chip tuning, " Serios?Faina concluzie!

Daca sunt vreun nebun,acuma spune mi tu Radule, cum ai spart doua cutii de viteze si distrus 6 planetare?(hmm..6 planetare, cam multicel pentru o fiesta de 150 cp, evacuare burlan!)Oare erau piesele remanufacturate la fel de prost ca planetarele puse pe ST ul de l-am adus la voi!?Oare de ce cat am avut planetara aia veche, distrusa cum ajunsese ea, nu am avut aceasta problema cu trosnitul ala imposibil de diagnosticat(de catre voi)?!

Regret ca nu am dus masina la reprezentanta, asa e , atras de un pret mai mic!

De ce cand am luat placutele de frana pe spate de la voi pe a caror cutie scria toate modelele de focus cu exceptia ST/RS am fost sfatuit sa le iau, ca nu este problema (MAddogul avea si el un set de placute frana fata, pe care le as fi luat de la el-de apreciat ca mi-a zis omul, stai asa ca au marcat pe cutie "-ST"

Mai vreti motive pentru care nu recomand nimanui sa vina la voi?atat pentru piese cat si pentru manopera?
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 09 Sep 2015, 01:00

cat despre poze, ca mi-au sarit dracii-Trebuia sa aduc masina pe platforma si gata vopsita pentru o problema mecanica?Altfel nu puteti lucra?

Sa ma gandesc ca daca o aduceam dpdv estetic ok, nu mai aveam probleme,nu incercati sa dati vina pe impact pe articulati, care n p*m nu sunt noi decat atunci cand le schimbi sau cand iese masina din fabrica-inrest, TOATE componentele unei masini au o anumita uzura!
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde motanelul » 09 Sep 2015, 06:48

Nenea Ford Mazda procentele tale dau 75% (restu de 25 e de la culoarea mașinii,nu?)...înșirate asa mie îmi arata ca habar nu aveți exact de unde e problema și ca recomandați clientului practic... Sa schimbe mașină ca sa nu mai fie probleme.
V-ați simțit târati în niște chestii negative..pai haide sa va mai "tar" și eu :
Am vrut sa apelez în 2 situații la voi, un simering pompa ulei și pe urma pompa ulei, în cazul simeringului am găsit în alta parte la JUMĂTATE de preț aceeași marca și în cazul pompei cu 250 RON mai puțin..pai e frumos? Nu am nevoie de răspuns, sunt multe răspunsuri de eschiva ce se pot da...

Afirmația :are chiptuning și de aia pierde ulei.. E de coltul blocului.
Mare magazin de piese ford se lauda ca a pus tampon de Kuga pe focus, care este probabil identic dsr la ce te lauzi? Sa arăți ca ai cârpit tu ceva?
Ahhhh și la sfârșit
..
Ce căutați cu pozele cu fierul omului? Omu chiar nu a prea pus poze cu mașina asta și a zis ca pune doar când e gata
DC pui tu.. Și cu watermark pe ele?
Avatar utilizator
motanelul
Member
 
Mesaje: 362
Membru din: 18 Noi 2014, 11:45
Localitate: Bucuresti/ Paris
Maşina: Golf 1.4tsi dsg 7 Avant ,Chrysler Pt Cruiser Touring Edition

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 09 Sep 2015, 07:55

In fine, intentia mea chiar nu a fost sa critic sau sa fac "reclama" nimanui, probabil cine a citit tot ce am scris, chiar a observat ca am avut multe retineri in a spune lucrurilor pe nume si mi am spus doar nemultumirea!Am spus nemultumirea mea in ciuda faptului ca poate alti 1000 clienti au fost multumiti!Pe mine nu ma intereseaza ca restul au fost multumiti, ma intereseaza faptul ca eu am fost total NEMULTUMIT de lipsa de profesionalism de care ati dat dovada atat din punct de vedere al interventiei mecanice cat si de relatia fata dde mine ca si client!INVATATI sa vorbiti corect gramatical romaneste dupa care imbunatatiti limbajul si atitudinea!Felul in care mi v-ati adresat lasa de dorit!Din nou, am retineri in a comenta mai mult!
Cat despre afirmatia "sunt un DOMN", indiferent care ai fi de ai postat tot ce ai postat mai sus,trebuie sa lamuresc eu un lucru:Nu mi-ati dat vreunul de acolo impresia asta,da?!Ne-am inteles?
O zi buna va doresc!
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde motanelul » 09 Sep 2015, 09:00

ford_mazda...inca un lucru in legatura cu garantia :
Esti obligat sa ii oferi garantie la TOATE piesele pe care le vinzi , inclusiv a doua planetara , esti obligat atat de statul roman cat si de incompententa voastra:
Ai facut deviz la intrarea masinii in service in care sa specifici :piesele x, y au uzura z iar in tolerantele producatorului cotele sunt z+-t si vor afecta piesa noua (stai asa ca nu e noua , e refacuta si aici acorzi alt tip de garantie???incorect , beneficiezi de aceeasi garantie !!!) ? Poate ca ai facut , dar stii care e partea tare pentru tine ? Nu poti spune ca piesele alea or sa o strice pe a ta ...frumos, nu ?Poti sa faci o expertiza(daca ai nevoie de cineva spune-mi ) tehnica dar aceasta o sa fie tot in favoarea clientului... Daca nu oferi garantie ,clientul poate face plancere in cateva locuri urmata de o actiune in instanta si culmea e ca precedentul este in favoarea clientului ...nasol iar , nu ?

Ma mir ...trebuia sa cunoasteti treaba cu garantia inainte de a face afirmatii publice ca la a doua piesa nu oferi garantie pentru ca nu vrei
Avatar utilizator
motanelul
Member
 
Mesaje: 362
Membru din: 18 Noi 2014, 11:45
Localitate: Bucuresti/ Paris
Maşina: Golf 1.4tsi dsg 7 Avant ,Chrysler Pt Cruiser Touring Edition

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 09 Sep 2015, 09:18

Eu vreau sa incheiem discutiile despre ce a fost!Multumesc @motanelul pentru interventiile tale si pentru explicatiile si informatiile oferite gratuit ,benefice oricaror viitori clienti Altgrad auto!(ati inteles ca nu primiti garantie decat la o piesa, da?Cel putin la baietii astia la garajul lor!)Nu am stat eu sa iau legislatia la puricat , regret doar faptul ca am luat o masina in care clar era de investit si voi mi-ati ruinat bunele intentii!Va rog sa nu mai faceti nici macar o interventie pe pagina mea, daca vreti discutam pe privat!Din momentul acesta, ma voi abtine sa fac orice alt comentariu legat de incompetenta/lipsa de profesionalism si orice altceva mai vreti voi sa nu se stie!Daca ceva din ce am spus contravine regulilor acestui forum, nu am nici cea mai mica problema in a parasi total acest club, care mi-a oferit multe informatii necesare de 5 ani de cand am gasit gazduire aici!Sunt satul de nesimtirea unora!
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde db50rin » 09 Sep 2015, 13:59

Pun si eu niste intrebari ...

Cum sa fie bascula dusa ? Nu cumva bucsile de la bascula .... ?
Cum sa constati ca este diferentialul ? A fost deschisa cutia cumva ? Diferentialul se aude cand se duce... urla, face zgomot ....
Avatar utilizator
db50rin
Incepator
 
Mesaje: 61
Membru din: 13 Apr 2008, 10:30
Maşina: Ford Focus Mk II

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 15 Sep 2015, 11:01

Din nou la CC!
Fişiere ataşate
focus CC.jpg
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde laurentiugm » 15 Sep 2015, 11:11

Ai dat st-ul? si ai revenit la CC?
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 15 Sep 2015, 11:51

Da!Am cazut de comun acord cu sotia ca nu ne permitem ST ul(cu tot ce presupune piese,revizii si combustibil), in conditiile in care asteptam la sfarsitul anului sa vina si un bebe!Dieselul si 5 usi nu intrau in discutie asa ca CC ul mi s-a parut o varianta ok(avem destul spatiu sa "montam" scaunelul cand va fi cazul, accesul este mult mai facil decat in ST, deoarece nu are stalpul lateral si geamurile spate se pot cobori!
Momentan, pot spune ca CC ul este masina cu cel mai mic consum dintre cate am mai avut pana acum dupaFocusul diesel de 1.6!


Cateva detalii despre CC:
2.0 145 cp, 138.000km, interior piele crem, incalzire scaune, luneta si parbriz, parbriz cu protectie radiatii ultraviolete(nu bag mana in foc, o sa atasez o poza cu el),pilot automat,proiectoare, climatronic, Sony 6 cd, scaun sofer cu reglaj electric pe inaltime, jante aliaj 18(cam zgariate ce-i drept!)
Sper sa ma bucur mai mult de masina aceasta si sa nu am problemele care s-au ivit la ST (nici RX8 ul nu mi-a lasat un gust asa amar ca ST ul..si daca ar fi sa mi mai iau vreodata una dintre cele doua, as opta pe rx8!!)
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde laurentiugm » 15 Sep 2015, 12:02

Bravo sa o stapaniti sanatosi si pe asta :) si pentru sotie o sarcina usoara :) chiar si pentru tine
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 15 Sep 2015, 12:05

E luna a 7-a, multumim, pana acum ne descurcam de minune! :D
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde Mircea » 15 Sep 2015, 12:16

Felicitari si sa te bucuri de ea.
Avatar utilizator
Mircea
 
Mesaje: 1393
Membru din: 19 Ian 2010, 12:25
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2 HB 1.6, 130+CP, Ti-VCT
VIN: WF05XXGCD56GXXXXX

Re: Ford Passion

Mesajde poseidon06 » 15 Sep 2015, 12:43

Bravo domne, felicitari la puterea a doua!!! :)

Pacat de experienta cu ST-ul totusi...E drept ca rar gasesti o masina de genul asta in Romania care sa nu fi fost abuzata sau intr-o stare mai mult sau mai putin proasta. Ori au niste chitibusuri, ori au vicii ascunse, ori mai stiu eu ce. Din pacate poporul asta nu prea are cultura masinilor, le tratam ca pe un fier, mergem cu ele pana uleiul devine pamant, pana cade tabla de pe ele, pana ajung vai de mama lor.
Sunt convins ca ST-ul tau se poate repara, trebuie doar ceva investitie si un mecanic priceput. Dar ai facut alegerea potrivita avand in vedere circumstantele. Si oricum, o sa iti puna un zambet mai larg pe fata bebe decat ST-ul :D
Avatar utilizator
poseidon06
Incepator
 
Mesaje: 0
Membru din: 01 Noi 2014, 22:04
Localitate: Bucuresti
Maşina: 2011 Opel Astra J 2.0 CDTI AFL+FlexRide, 2008 Ford Focus ST Mk2.5

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 15 Sep 2015, 13:03

Multumesc!Momentan astept sa imi ajunga din Germania modulul electric de la usa soferului(din cauza caruia momentan nu merge decapotarea si nici geamul nu coboara/urca atunci cand deschid/inchid usa!As mai avea de facut o reparatie la aripa stanga spate, deoarece masina a fost lovita cu un cui de remorca si probabil de schimbat jantele!Dupa ce rezolv aceste chestii, probabil ca o sa primeasca si un set de arcuri -40/40 mm FK(nu costa mult si in cazul in care nu sunt multumit de ele, nu pierd mare lucru, revin la standard!)
" o sa iti puna un zambet mai larg pe fata bebe decat ST-u" Nici nu concep altfel!Abia astept!
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde motanelul » 15 Sep 2015, 13:20

Frumos!
Cu bara fata de ST ce ai facut ? A plecat cu masina?
Avatar utilizator
motanelul
Member
 
Mesaje: 362
Membru din: 18 Noi 2014, 11:45
Localitate: Bucuresti/ Paris
Maşina: Golf 1.4tsi dsg 7 Avant ,Chrysler Pt Cruiser Touring Edition

Re: Ford Passion

Mesajde cabron » 15 Sep 2015, 13:28

felicitari pt bebe si pt masina, cred ca o sa mearga bebe "ca un mafiot" :))), mai ales coborata si daca mai faci ceva pe la ea.
Avatar utilizator
cabron
 
Mesaje: 39
Membru din: 08 Oct 2014, 15:47
Maşina: Ford Focus 2 hatchback 1.6 Ti-VCT, 16V, 115CP.
VIN: WF03XXGCD34Y15661

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 15 Sep 2015, 14:01

Mersi!Ceva de genul, nu? :))
Fişiere ataşate
ccgangsta.jpg
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde cabron » 15 Sep 2015, 14:03

asa da :D, devi un tatic model :))
Avatar utilizator
cabron
 
Mesaje: 39
Membru din: 08 Oct 2014, 15:47
Maşina: Ford Focus 2 hatchback 1.6 Ti-VCT, 16V, 115CP.
VIN: WF03XXGCD34Y15661

Re: Ford Passion

Mesajde db50rin » 15 Sep 2015, 15:04

Hehe, cand am citit de jos in sus am crezut ca masina e din luna a saptea. :))
Avatar utilizator
db50rin
Incepator
 
Mesaje: 61
Membru din: 13 Apr 2008, 10:30
Maşina: Ford Focus Mk II

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 15 Sep 2015, 16:27

S-ar putea sa fie!:))
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde radu_andry90 » 02 Iun 2016, 20:29

A trecut ceva timp si mi a luat putin pana mi-am regasit "garajul"!
Sa facem o mica trecere in revista :
De la CC au mai fost: Nissan 350z (DB50RIN il stie, ne am vazut intr-o seara in piata Victoriei!3,5 v6 301 cp, o bruta!
S-a nascut bebe asa ca am dat z ul la schimb cu o Alfa Romeo GT 1,9 jtd , 170 cp!
Dupa mai putin de o luna m-am plictisit extrem de GT si am dat-o la schimb cu o Mazda RX8(o masina extrem de echilibrata..cu cre am trait prima experienta pe circuit, la Prejmer pe 13 martie 2016-a fost o zi de senzatie, sorin s-a dat si el cateva tururi cu ea, sper ca i-a placut-trebuie mentionat ca timpii afisati pe pagina sa i-am realizat cu niste gume de iarna, fara pic de aderenta-it could have been better, dar oricum la capitolul auto as numi-o Best day of my life)
Dupa Mazda, care era extrem de galagioasa si nu se preta unui bebe(1,3 rotativ, 192 cp, evacuare Greddy, admisie AEM), am avut parte de o Toyota Scion TC(2.4 vvt-i, 160 cp)
Intr-un final am reusit sa iau o Alfa Romeo 159 care este perfecta nevoilor mele-spatiu suficient, interior perfect, placut, "concentrat" pe nevoile conducatorului auto, motorizare 3.2 V6 JTS 24v 260 cp,4x4! Inca regret ST ul, dar 159 le ma ajuta sa trec peste!Ma tenteaza foarte rau sa achizitionez un Street KA pentru sotie, inca mi se pare interesanta jucaria-dpdvd al designului imi place!
In cazul in care o sa ma intrebati cand ma voi opri cu schimburile, va raspund acum:can voi avea Focus RS mk2, ma asez in banca mea!
Daca tot am fost inactiv, pe aceasta cale transmit salutari tuturor colegilor de pe forum si o vara cat mai frumoasa!pozele sunt atasate in ordine inversa!
Fişiere ataşate
104377234_1_1000x700_racheta-pe-4-roti-bucuresti_rev001_1.jpg
104377234_3_1000x700_racheta-pe-4-roti-alfa-romeo_rev001.jpg
104377234_2_1000x700_racheta-pe-4-roti-fotografii_rev001.jpg
104377234_6_1000x700_racheta-pe-4-roti-_rev001_2.jpg
67371820_1_1000x700_toyota-bucuresti_2.jpg
12733423_1013793095331144_2788648267768345394_n.jpg
887275_962825213803276_1756605791754859106_o.jpg
12525585_962825277136603_2599339511068036806_o.jpg
12285862_614433922028130_835792272_n.jpg
11227598_964969230213531_2827406850366086814_n.jpg
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: Ford Passion

Mesajde alyn_acn » 02 Iun 2016, 22:29

Harem! Tine-o tot asa!
Cauta simplu pe Google : problema xyz/clubford
Regulament forum : ucp.php?mode=terms
Avatar utilizator
alyn_acn
 
Mesaje: 3865
Membru din: 17 Noi 2009, 18:48
Localitate: Mioveni-Pitesti
Maşina: Ford Mondeo Titanium
VIN: WF0EXXWPCEFKxxxxx

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Totul despre membri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 19 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 19 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login