Totul despre membri

S-Max 2.5T

Prezentari cu masini, poze, biografii, liste

Moderator: Cornel001

S-Max 2.5T

Mesajde mihai86b » 07 Sep 2019, 22:14

Va salut,

doresc sa prezint ultima achizitie in dorinta de a interactiona cu alti posesori ai acestui model. Este vorba de un model din primul an de fabricatie. cu motorul volvo 2.5T si cutie manuala. Dotarile sunt cred eu standard. Parbriz incalzit, scaune electrice, o navigatie monocroma, carlig de remorcare, si cam atat.
Ma intereseaya sa montez o instalatie de GPL, asa ca as fie recunoscator sa aud experienta celor care au facut aceasta modificare.
In plus as vrea sa stiu daca parbrizul incalzit ar trebui sa se incalzeasca suficient cat sa se simta la mana atunci cand este activat. eu nu simt nimic, nu am gasit insa nici o eroare in modulul de BCM, sau in alt modul.
De asemenea as vrea sa stiu daca a facut cineva schimbul de ulei in cutie? si daca imi poate impartasi impresii. Este usor de schimbat, ce ulei a folosit?
Va multumesc,
Mihai
Fişiere ataşate
FORD 6.jpeg
FORD 5.jpeg
FORD 4.jpeg
FORD 3.jpeg
FORD 2.jpeg
FORD 1.jpeg
mihai86b
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 19 Sep 2009, 12:35

Re: S-Max 2.5T

Mesajde radu_andry90 » 14 Sep 2019, 16:44

Parbrizul incalzit va topi gheata atunci cand va fi cazul, nu vei simti nimic la mana! GPL pe motorizarea aceasta este destul de rara, exista un Mondeo Mk4 care avea o instalatie montata!
Avatar utilizator
radu_andry90
Member
 
Mesaje: 284
Membru din: 12 Noi 2010, 19:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST mk2 2.5T

Re: S-Max 2.5T

Mesajde leut27 » 14 Sep 2019, 18:31

sa pui gpl pe un asa motor , ar fi pacat
If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus” – "the Orangutan" Jeremy Clarkson
leut27
1nsane Member
 
Mesaje: 1507
Membru din: 12 Oct 2007, 20:11
Maşina: ST stealth grey 2.0 ecoB Estate

Re: S-Max 2.5T

Mesajde mihai86b » 15 Sep 2019, 22:37

Fiecare are părerile lui. Aș dori vă rog răspunsuri cu conținut de la cei ce au încercat aceasta conversie. Nu îmi doresc o dezbatere pro și contra gpl.
Radu, mulțumesc pentru răspuns. Am avut de la servici multe Forduri cu încălzire în parbriz, însă la acelea chiar se încălzeau parbrizele suficient cat sa simți la mâna. Toate însă sunt modele noi, și îmi imaginez că funcționează altfel. O să încerc cu siguranță la iarnă, pentru a mă convinge.
Am primit o oferta de instalație gpl prince, până acum însă nimeni nu mi-a oferit o posibilitate acceptabilă de montaj a buteliei astfel încât să nu-mi obstrucționeze portbagajul
mihai86b
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 19 Sep 2009, 12:35

Re: S-Max 2.5T

Mesajde mihai86b » 16 Sep 2019, 09:33

Corectez, instalația de numește Prins VCI 2.0
mihai86b
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 19 Sep 2009, 12:35


Înapoi la Totul despre membri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 22 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 22 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login