Totul despre membri

Mitsubishi Lancer

Prezentari cu masini, poze, biografii, liste

Moderator: Cornel001

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde tzuckysor » 31 Mar 2008, 13:19

maharvey scrie:"cuplul maxim la 5000rot, puterea maxima la 4000rot"; cred k ai vrut sa zici invers ;)


got me...
Cu Stima!
Adi.
Avatar utilizator
tzuckysor
Gold Member
 
Mesaje: 615
Membru din: 03 Iun 2007, 15:57
Localitate: Bucuresti
Maşina: focus 2008, 1.6 benzina, sedan

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde oviviu » 03 Apr 2008, 13:20

Are destule dotari si este o masina buna. Mie insa nu-mi place deloc cum arata. Aduce a masina coreana, a Kia Rio (nu mai stiu exact cum se numea). Gusturile nu se discuta.

Toate cele bune iti doresc.
Ford Focus 2.0 TDCI 2014
oviviu
Ford Freak
 
Mesaje: 235
Membru din: 02 Oct 2006, 19:22
Localitate: Ramnicu Valcea

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde bunelu » 04 Apr 2008, 00:55

masina asta tunata iese prea frumoasa :D. Mi-as lua si eu una , bineinteles doar ca o tunez, ca asa nu as tine-o :D. Multa bafta
Cu stima,
Mihai
Avatar utilizator
bunelu
Incepator
 
Mesaje: 58
Membru din: 18 Mar 2008, 01:29
Maşina: Ford Fiesta Ghia an 2005 1.4 TDCI 68 CP

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde tzuckysor » 04 Apr 2008, 06:36

oviviu scrie:Are destule dotari si este o masina buna. Mie insa nu-mi place deloc cum arata. Aduce a masina coreana, a Kia Rio (nu mai stiu exact cum se numea). Gusturile nu se discuta.

Toate cele bune iti doresc.


eu zic ca nu le poti compara...kia nu are nici o treaba cu mitsubishi(nici cu mazda honda sau subaru care mi se par ca ridica mereu stafeta in privinta designului)

...multumesc pentru aprecieri!
Fişiere ataşate
2007-kia-rio-front-rightjpg.jpg
Cu Stima!
Adi.
Avatar utilizator
tzuckysor
Gold Member
 
Mesaje: 615
Membru din: 03 Iun 2007, 15:57
Localitate: Bucuresti
Maşina: focus 2008, 1.6 benzina, sedan

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde Ludicass » 04 Apr 2008, 08:24

Tzuchi... CORECT! Comparam mere cu pere! Ce are mitsu cu kia?! :-O (nu ca marca kia nu ar fi o masina buna, dar e mult sub mitsu...vezi si artificiile de marketing gen 7 ani garantie)

Eu am mers cu varianta 2.0 de la lancer clasic, m-a tentat la un moment dat. E o masina sportiva... avea in standard pachetul EVO... tabloul bord de pe evo, scaune recaro, pedalier aluminiu... 0-100 sub 10 sec. La banul respectiv era super oferta. Pune-o linga orice model de kia sau chinezarie si mai discutam!

Problema la mitsu e ca ei fac masini pt placerea de a conduce, pt performante, nu pt a impresiona prin design vecinii de scara si colegii de servici! Sa-l vad eu pe ala care intoarce capul dupa un mitsubishi EVO!!! Poate doar cei care stiu cu ce se maninca masinuta aia. Din pacate in Romania, imaginea conteaza... daca lancerul clasic avea un design super sportiv si motor de 1.2, ei da..atunci era masina! :D
Eveniment: 1 zi alaturi de ISTVAN SOOS!
pilotul ISTVAN SOOS cu SUBARU STI pe circuitul de karting de la Bacau!

http://www.youtube.com/watch?v=xlztDV1S ... r_embedded
Avatar utilizator
Ludicass
1nsane Member
 
Mesaje: 1084
Membru din: 21 Feb 2007, 10:00
Localitate: BACAU
Maşina: Fiesta ST 2.0 150cp

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde tzuckysor » 04 Apr 2008, 08:36

Ludicass scrie:Tzuchi... CORECT! Comparam mere cu pere! Ce are mitsu cu kia?! :-O (nu ca marca kia nu ar fi o masina buna, dar e mult sub mitsu...vezi si artificiile de marketing gen 7 ani garantie)

Eu am mers cu varianta 2.0 de la lancer clasic, m-a tentat la un moment dat. E o masina sportiva... avea in standard pachetul EVO... tabloul bord de pe evo, scaune recaro, pedalier aluminiu... 0-100 sub 10 sec. La banul respectiv era super oferta. Pune-o linga orice model de kia sau chinezarie si mai discutam!

Problema la mitsu e ca ei fac masini pt placerea de a conduce, pt performante, nu pt a impresiona prin design vecinii de scara si colegii de servici! Sa-l vad eu pe ala care intoarce capul dupa un mitsubishi EVO!!! Poate doar cei care stiu cu ce se maninca masinuta aia. Din pacate in Romania, imaginea conteaza... daca lancerul clasic avea un design super sportiv si motor de 1.2, ei da..atunci era masina! :D


am si spus intr-un post de la inceputul topicului, finisajele sunt mult sub cele ale ff1...dar la drum lung incep sa apreciez din ce in ce mai mult senzatia...
Cu Stima!
Adi.
Avatar utilizator
tzuckysor
Gold Member
 
Mesaje: 615
Membru din: 03 Iun 2007, 15:57
Localitate: Bucuresti
Maşina: focus 2008, 1.6 benzina, sedan

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde oviviu » 04 Apr 2008, 16:14

Am spus ca arata a masina coreana, nu altceva. Mie nu-mi place designul deloc. Repet, gusturile nu se discuta.

Probabil ca o fi o masina fiabila, performanta cu tinuta buna de drum, cu o calitate peste coreene. Asta nu stiu.

Scuze de off-topic.
Ford Focus 2.0 TDCI 2014
oviviu
Ford Freak
 
Mesaje: 235
Membru din: 02 Oct 2006, 19:22
Localitate: Ramnicu Valcea

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde tzuckysor » 04 Apr 2008, 16:31

e adevarat ca asiaticii au gusturi cel putin ciudate in ceea ce priveste designul masinilor, dar sincer nu vad nici o asemanare intre hyundai si kia pe de o parte si acest mitsubishi. Mai repede seamana cu focus ori astra
Fişiere ataşate
Astra_Sedan_2007_1.jpg
accent_sedan_2007_0.jpg
2006_Ford_FocusSedan_ext_1.jpg
Cu Stima!
Adi.
Avatar utilizator
tzuckysor
Gold Member
 
Mesaje: 615
Membru din: 03 Iun 2007, 15:57
Localitate: Bucuresti
Maşina: focus 2008, 1.6 benzina, sedan

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde Alex_1121 » 04 Apr 2008, 18:15

...Nu ii mai spuneti toti omului ca e urata masina si ca voi nu v-ati lua asa ceva...macar pastrati-va parerea pt voi...
Daca nu va place nu si gata ...lasa-ti omul sa se bucure de masina lui..''Daca iti spun 9 oameni din 10 ca esti nebun o sa incepi sa-i crezi...''
Mie unul imi place...si chiar pare buna masina...dar nu va mai luati atat de el...nu cred ca se simte bine si nu i-as dori asta nimanui...
Stiu din proprie experienta...din toti cunoscuti mei cred ca mai putini de 10% mi-au aprobat alegerea...restul toti au zis ''ca trebuia sa iau golf ,leon...de ce am dat atatia banii...ca e frumoasa masina dar un motor prea mic...''si la un moment dat nu mai stiam ce sa cred... :( Deci credeti-ma ca nu stiu din ce motive...invidie sau altceva...dar doar 2 sau 3 prieteni mi-au spus ca am facut o alegere buna ...restul mi-au prezentat zeci de variante in locul Focus-ului de la 320-uri sh la Lancer 2008...
Nu e frumos deloc si mai bine taci din gura decat sa-l faci pe celalalt sa se simta prost... :(
Macar o tineti pt voi ;) cred ca ar fi cel mai bine
Alex_1121
 

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde tzuckysor » 04 Apr 2008, 18:24

nu m-a deranjat deloc faptul ca si-a spus opinia...sincer
doar ca am incercat sa-i argumentat faptul ca opinia s-a nu are nici o baza

@Alex_1121 in rest ai mare dreptate!!!
Cu Stima!
Adi.
Avatar utilizator
tzuckysor
Gold Member
 
Mesaje: 615
Membru din: 03 Iun 2007, 15:57
Localitate: Bucuresti
Maşina: focus 2008, 1.6 benzina, sedan

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde Ludicass » 04 Apr 2008, 20:01

Tzucy... sa te bucuri de ea si sa fim toti sanatosi! Singurul lucru care conteaza e ca ti-a placut tie! ;)

Eu unul mi-as lua un Mitsubishi lancer ceva mai dotat, varianta din poze! ;) Ii pun niste jante, imi vopsesc etrierele putin, si ii pun o grila fata mai mare ... ! Doar asa, ca sa imi spuna lumea pe forum ca-i urita si ca arata a masina coreeana! 8-}
Fişiere ataşate
Mitsu lancer 2.jpg
Mitsu lancer
Eveniment: 1 zi alaturi de ISTVAN SOOS!
pilotul ISTVAN SOOS cu SUBARU STI pe circuitul de karting de la Bacau!

http://www.youtube.com/watch?v=xlztDV1S ... r_embedded
Avatar utilizator
Ludicass
1nsane Member
 
Mesaje: 1084
Membru din: 21 Feb 2007, 10:00
Localitate: BACAU
Maşina: Fiesta ST 2.0 150cp

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde tzuckysor » 04 Apr 2008, 21:42

heheeee...arata-mi mie pe cineva care nu si-ar dori un evo! pana la evo m-as multumi si cu un ST :D, dar pana atunci ma bucur de lancer.
macar bordul e la fel cu cel de evo, asa ca sunt cu atat mai bucuros :D :D
Cu Stima!
Adi.
Avatar utilizator
tzuckysor
Gold Member
 
Mesaje: 615
Membru din: 03 Iun 2007, 15:57
Localitate: Bucuresti
Maşina: focus 2008, 1.6 benzina, sedan

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde verga_Cip » 20 Apr 2008, 09:39

Omule, sa o stapanesti sanatos. Frumoasa, dar nu pentru mine. Mie nu-mi place nici sa ma omori. Mi se pare mult prea joasa, cred ca linia capotei are 15 cm in minus fata de cea a Focusului. Si interiorul mi se pare ciudat...in sfarsit, e o chestie de gusturi, si stim bine ce se spune de gusturi.


Mie in general nu-mi plac japonezele/coreenele si alte nebunii de prin partea aia. Exceptie fac SUBARU si MAZDA (6, ca celelalte nu prea)

Bafta si multi km fara incidente.
Avatar utilizator
verga_Cip
1nsane Member
 
Mesaje: 12705
Membru din: 17 Apr 2006, 11:04
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Focus Mk2 2.0 TDCi 100 kw 2005

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde tzuckysor » 19 Mai 2009, 20:37

hai sa fac un update dupa mai bine de un an

intre timp a mai crescut; are 26000km

- i-am facut doua revizii - cam piperate - aprox 900ron bucata :-t
- i-am rectificat de doua ori discurile pe fata - a treia oara ii pun unele aftermarket ca deja sunt satul sa ma cert cu M-caru'(un dealer de k_t)
- ma mai cert cu ei din cauza unor troncanituri ale coloanei care la ei intra in categoria "asa face toate" - de la 2000km a inceput sa se auda
- anul trecut, cam in vremea asta ii puneam pleoape - merci lui Maddog

dupa ce sefii au anuntat ca sunt darnici luna asta, masina a mai primit:
- saptamana trecuta s-a pricopsit cu folie fata - spate 50% - 97%
- azi i-am mai pus un sistem statie + 'woofer mai micute de bun-simt sa aud eu muzica frumos in masina; nu m-a interesat sa auda toata intersectia ce ascult eu

In rest, desi intr-o vreme vroiam sa o dau fiindca aveam planuri ceva mai indraznete, acum m-am mai "calmat", am lasat gandurile de domesticire prematura si ma mai bucur ceva vreme de ea.

urmeaza jante, eleron, filtru k&n(e musai :D ) si o evacuare foarte cuminte.
Fişiere ataşate
8070.jpg
8060.jpg
8064.jpg
8063.jpg
8061.jpg
Cu Stima!
Adi.
Avatar utilizator
tzuckysor
Gold Member
 
Mesaje: 615
Membru din: 03 Iun 2007, 15:57
Localitate: Bucuresti
Maşina: focus 2008, 1.6 benzina, sedan

Re: Mitsubishi Lancer

Mesajde shnel » 27 Mai 2009, 20:54

superba masina...merita toti banii si nici un regret....sa o stapanesti sanatos...salut
ex Ford Focus 1.6 16v:Angel Eyes , evacuare completa Borla,admisie sport,OZ Canova 17"
Seat Leon FR 2.0 TFSI
Avatar utilizator
shnel
Incepator
 
Mesaje: 73
Membru din: 28 Noi 2008, 17:08
Localitate: Bucuresti
Maşina: Seat Leon FR 2.0TFSI

Anterior

Înapoi la Totul despre membri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 15 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 15 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login